Uhorčík (TV seriál)

Komedie

Slovensko, 2020

• 710.cz

Tento "seriál" nastavil nové dno -nový standard pro "odpad". Čím museli tvůrci mířit na hlavy účinkujících, že byli ochotni v tomhle zahrát?(1.1.2021)

• Torgal

Na úvod priznávam, že som v úplnosti videl len jednu epizódu (konkrétne dvanástu) a inak som zachytil len fragmenty, no na hodnotenie mi to celkom stačí. Humor dua Malachovský + Štúr dlhodobo považujem za absolútne nefunkčný a aj v biednej tuzemskej konkurencii za absolútne dno. Uhorčík na tomto tvrdení nič nemení, ale obsahuje pár špecifík, vďaka ktorým je aspoň čiastočne zaujímavý aj pre ľudí bez masochistických sklonov. V prvom rade má zaujímavú tému v ktorej paroduje naše zbojnícke mýty - robí to síce samozrejme veľmi primitívnym spôsobom (je to tam samý slabomyseľný idiot, homoš, prípadne černoch) - no občas sa podarí aj celkom slušný fór. Druhou zaujímavosťou je hudobná zložka, ktorá z do seriálu zakomponovaná tak, že z neho robí čiastočný muzikál. Pravda, väčšinou sú tieto scény vrcholne trápne a s dejom nesúvisiace, ale minimálne jedna pieseň bola naozaj vydarená. 3+/10(17.12.2020)

• MM_Ramone

Nechutná urážka slovenskej kultúry, tradície a identity. Súkromná, komerčná televízia JOJ vyprodukovala akože komediálny seriál "Uhorčík", ktorý svojim primitívnym obsahom zosmiešňuje a dehonestuje tradičné slovenské ľudové zbojnícke mýty. Z chrabrej Jánošikovej družiny, ktorá sa postavila proti útlaku uhorskej šľachty, sa v ich ponímaní stala banda buzerantov pod velením teplého Uhorčíka. Och, joj, vy úbohí hlupáci, zosmiešňujete, potupujete, haníte vlastný národ, svojich predkov a vlastne i seba samých, keď za judášsky eurogroš točíte takýto odpad!(14.12.2020)

• lubospoti

Primitivní a trapné. Naprostá ztráta času.(17.1.2021)

• Primavera

Projekt sa ktovieako nevydaril. Zámer bol výborný. Ako v holyvúdskych filmoch aj tu musel byť černoch (ten v seriáli však zmizol po prvých dieloch, neviem kam), mrzák (tu bol po celý čas Hendykepčík) plus niekto z LGBT a to bol sám teplý Uhorčík. V každom diele sa pokúšal Štúr dotiahnúť nejakú upadajúcu slovenskú hviezdu, aby si urobila promo (L. Adamec, stará Máziková atď). Vôbec mi to neprišlo ako dehonestovanie slovenských ľudových tradícií, bolo to servírované tak, aby sa chytila aj mladá generácia, ale žiaľ, seriál pre nich nebol dostatočne príťažlivý a tak sa veľa vecí minulo účinkom. Chcelo by to niekoho, kto pomôže René Štúrovi so scénarom, lebo chcelo to viac škrtania a upravovania. Miestami to bolo však tak krásne uletené, že som sa občas úprimne zasmiala.(22.12.2020)