Bruce Springsteen’s Letter to You

zigíš

Boss nostalgicky vzpomíná na časy minulé a přátele blízké, občas trochu zafilozofuje, v Jersey začíná padat sníh a černobílá kamera to všechno hezky podbarvuje. Žádné vyplakávání, pouze reflexe rockera co už má něco odžito a se svou E Street Band nahrává novou desku. Poctivé a upřímné muzicírování, řízné i melancholické. ()

Arsenal83

Nemusíte byť fanúšikom Springsteena, aby ste nežasli nad tým, že tento pán v rokoch spieva v štúdiu ako za najlepších čias, nič netreba tunovať, proste čistý chraplák. Aký to rozdiel s dnešnými popovými hviezdami, ktoré ani v puberte, ani v dvadsiatke, ani v najlepších rokoch nevedia spievať ani v štúdiu a keď prídu naživo, tak je to minimálne halfplayback, sú falošné až to reže uši. Viď Rita Ora či Katy Perry, a to som len námatkovo siahol do studnice netalentu, ich vystúpenia naživo by nemali stáť ani jedno euro. Toto, čo sme videli v tomto dokumente, je čisté umenie. Nielen krásne pesničky, ale hlavne texty so zmyslom, hĺbkou, vidno, že Bruce už má odžité a vie sa zamyslieť nad životom. Nech mu vyjde ešte mnoho dobrých pesničiek, pretože poslucháči so sluchom stále majú hlad po jeho príjemných tónoch, majú to, o čom kedysi už spieval, teda Hungry Heart . ()

Unnamed

Jak moc jsem k Bruce Springsteenovi a jeho hudbě nikdy netíhl, tento dokument ve mně zanechal poměrně velkou stopu, a minimálně toto jeho stejnojmenné album pro mě již něco znamená. Melancholické vyznění celého pohledu zpět na svou 50 letou kariéru, hudebníky a kamarády v jednom, kteří jej jí provázeli a stále provázejí, a pevná pouta která mezi sebou za ty roky vytvořili, stejně jako písně věnované tomuto odkazu a k poctě přátel stále žijících či již zesnulých, tím jsou Letter to You... Věřím, že to není poprvé a naposledy, co jsem tento dokument s voice-overem Springsteena viděl. Upřímně se na něj moc rád někdy podívám znovu. Silné 4* . ()

solisoli

Veľmi podobní si Bruce Springsteen a pandrlák Bob Dylan. Dvaja ukážkoví ortodoxní Američania, ktorí si typickou nadradenosťou a vynúteným populizmom vybojovali nadštandardnú popularitu, nie však výnimočnou hudbou, ale umom votrieť sa všade, kde to zaberie. Ovládnuť, zapôsobiť a vyboxovať z toho, čo najviac. Čo sa týka samotnej tvorby, nedá sa uprieť slušný vokál, potom nič výnimočné, ale za to nadštandardná mediálna popularita po Americky. Aj tento projekt si vymodeloval sám pre seba v tom a takom istom duchu, čo najviac zapôsobiť. Hudba od začiatku do konca, ako keď preskakuje ihla na ojazdenej platni. Aspoň keby to trochu spestril skladbou ,, I´m On Fire“, čo je skutočná jeho lahôdka, na ktorú môže byť hrdý. ()

baclajean

Tvorba najnovšieho albumu, no aj poodhalenie zákulisia tvorby i nahrávania pesničiek v kruhu svojej vernej družiny The E Street Band. Bruce Springsteen zároveň ukazuje, ako sa vo svojom remesle vyzná a popri spievaní dokonale pozná aj gitarové tóniny. Jednotlivé časti predstavených songov sú pretkané rôznymi príbehmi z Brucovho života, ako aj jeho recitovaním vlastnej textotvorby. Keď k tomu pridáme vynikajúcu kameru a zábery zasneženej krajiny, zobrazenie je naozaj kvalitné. A pri ukážke asi tretej pesničky som si uvedomil, že tento album (Letter To You) sa naozaj dobre počúva. ()