Reklama

Reklama

Den Páně

  • Mexiko Menéndez: El día del Señor (více)
Drama / Horor / Thriller
Mexiko / Španělsko, 2020, 93 min

Obsahy(1)

Horor o knězi na odpočinku, kterého doženou vlastní hříchy a vtáhnou ho zpátky do spárů temnoty, když se rozhodne pomoct dceři starého kamaráda posedlé ďáblem. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Mexiko doposiaľ natočilo jeden horor (Atroz), ktorý stojí a za pozornosť, no tak či onak, nie je vhodný pre oči každého fanúšika tohto žánru. "Menéndez: El día del Señor" je z troch tretín takou nevýraznou, diabolskou hračkou, ktorá budí dojem, že nebude mať ako zaujať. Lenže posledná etapa je celkom solídna vymetačka, počas ktorej dôjde aj na malé torture. Ja osobne som od tohto počinu nič nečakal, a tak zrejme aj z tohto dôvodu nie som nijak mimoriadne sklamaný. Dalo sa .. ()

peter12 

všechny recenze uživatele

Neviem, ale čakal som niečo oveľa záživnejšie. Dlho sa tam nič nedialo a ked sa aj dialo, tak mi to prišlo silené. Lebo aby kňaz alebo hocikto iný tĺkol posadnutú boxerom alebo jej šklbal nechty, no neviem. Vždy démon oslaboval svoju obeť, nie ten, čo stal na druhej strane. Nevidel som v tom logiku. Tahunoim filmu nebol knaz, ale posadnute dievča, čo tam ta začala dovádzať, bolo vidieť, že tato rola jej pristala. No zabávala to tam i keď vtipne to asi nemalo byť, ale bolo. A dobre, že sa tak stalo, lebo nič ine okrem výkonu X. Romo si z tohto filmu nepamätám. ()

Reklama

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tak jsem narazil na další Netflixovskej horor.  Netflixovský filmy pro mě zatím nejsou zárukou kvality, ale říkal jsem si že, to třeba mexickej exorcista prolomí. Ale nestalo se. Děj filmu je neskutečně utahanej a pomalej. Ďábel(zlo) v dívce začíná vylézat na povrch až okolo 69 minuty. Jinak to do 69 minuty byla fakt těžká nuda. Největším vzrušením tak zatím byly dva obrácené kříže, pár flashbacků a vtipná scéna s paralyzérem která mě fakt pobavila. A možná tak trochu naznačila v jakým duchu se ponese finále filmu. Na konci filmu jsem čekal, že se film vybičuje a ukáže aspoň pořádný exorcistický inferno, ale ono prd. Posednuvší dívka začíná trousit jednu hlášku za druhej a během toho stíhá i přeblafnout a vojet svýho fotříka. Finále se proměňuje v (regulérní) komedii. Závěrečný telefonního hovor s bohem je toho jen důkazem. Takovej konec jsem fakt nečekal a vcelku mě překvapil. Tomuhle snímku neskutečně podráží kolena fakt, že 3/4 filmu je velká nuda, která nic moc nenabídne. Plusem je určitě exorcista Menendez kterej má netradiční vymítačský praktiky a moc se s tím nesere. Největším plusem a to proč stojí počkat dokonce je fakt ďábelsky vtipný finále. Jen si nejsem až tak jistej jestli režisér Santiago Alvarado chtěl aby to finále vtipně vyznělo. Pokud chtěl vtipný zakončení tak se mu to povedlo a je to TOP. Pokud film bral jako regulérní horor kterej se bere vážně tak je to průser jako kráva. Budu doufat, že to bral s nadhledem a víceméně jako hororovou komedii. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zajímavý pohled na exorcismus, když jsem si myslel, že těžko už přijde někdo s něčím novým na tohle téma. Otec Menendez má za sebou smutnou zkušenost s vyháněním démona. Těžko říci, zda je totožný s Ďáblem jako takovým, ale to není podstatné. Kněz totiž má sám jisté pochybnosti, zda to, co koná, je Bohu libé. Ostatně i divák je poměrně dlouho ponecháván v nejistotě, zda démon skutečně existuje, nebo se jedna, druhá či třetí postava, popřípadě všechny zapojené do vymítání, zbláznily. Co ale v podobných snímcích kromě tohoto většinou neuvidíme, že by se role obrátily. Nejprve je mučena nebohá dívka, aby ji démon opustil, jenže pak se vše nějak zvrtne, a mučitelem se stává démon. Snímek o přemítání nad životem a rekapitulaci toho, co člověk prožil, o boji se zlem, bez ohledu na to, zda jde o démony vnější nebo vnitřní, přímočarého fanouška hororu rozhodně nenadchne. Skvělá kamera, velmi slušné herecké výkony, atmosférická hudba i dostatek temnoty bez laciných lekaček dokazují, že Mexičané horory stále umí. ()

dan4815 

všechny recenze uživatele

Takové nemastné neslané. Téma exorcismus je velmi těžké. Může se zdát, že toto téma může nabídnout tvůrcům zajímavou možnost využít svou kreativitu a um, nicméně tomu tak není. Představy o vymítání jsou natolik zaběhlé, že je těžké se od nich odpoutat a udělat to po svém. Nejtěžší na celé posedlosti je onen fakt, že diváci očekávají manipulaci a ukázání síly od démona. Jsou filmy, kde je to zřetelnější, ale v tomto případě to zjevné není. Značná část filmu se točí kolem posedlé dívenky, ale její posedlost se téměř neprojevuje. Možná bych ihned odhalil "karty" - projevy posedlosti, které kněz řekne svému příteli, otce posedlé dívky, měly být hned zřetelné. Když to v rychlosti řekl, nic jsem z toho neměl. Samotné vymítání je slabé, očekával jsem bohužel více vzhledem k zdejším komentářům, že je potřeba vyčkat. Pro mě osobně bude Vymítač Ďábla ze 73 vždy jasnou volbou. Precizně graduje atmosféru, nejsou tam hluchá místa a opravdu cítíte tu proměnu v čisté zlo. Zde se to hrálo na to, že démon dívky využil její krásné tělo ke svodům panického kněze, ale to je vše. Žádné promluvy mrtvých lidí - "tvá máma ti vzkazuje z pekla" atd. Jediným plusem zde je fakt, že otec je ďáblem podlomen a nedopadne to dobře, to je ale vše. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama