Giorgio Rosa si v roce 1968 troufl u pobřeží Rimini založit vlastní mikrostát, který splňoval sny a naplňoval ambice jeho generace. Podle skutečné události. (Netflix)

bonovox

Veľmi príjemný film o udalostiach z roku 1968 ktoré v taliansku vyvolali poriadny rozruch. Výborný mix komédie, drámy či romantiky. A hlavne sympatickí herci. Feel good movie ako vyšitý. ()

Hopeman

Tomu říkám nasrat ouřady a vládu!......Když na tebe pošlou válečnou loď !.....vzpomínám si že mě jednou v trafice obklíčilo pět policejních aut.....za prodej plechovky piva podnapilému! (r.2000) ()

Tomas_PO

Celkom milý príbeh, založený na skutočnej udalosti, ktorá mohla byrokratov skutočne priviesť na pokraj zúfalstva. No postrádal som viac vtipných či absurdných momentov a uchopenie scenáru na spôsob Monthy Python. Tí by si na tom zgustli. ()

kolly13

Komedie bez zasmání, popis obdivuhodného (leč marného) snažení sestaven do unylého příběhu? A od Netflixu? Tady se zadání nepotkalo s výsledkem, který nudí, a to bez úsměvu. ()

Veber

Bavila jsem se o to víc, že to bylo na motiv skutečné události. Tohle by jeden totiž nevymyslel! Ve filmu tedy "ostrov" vypadal opravdu jako velká diskotéka, ale co na tom vlastně záleží... ()

KuceraJohny

Neuvěřitelně příjemný film, ze které jsem cítil Itálii víc než kde jinde. Ač jsem většinu herců neznal byli mi ohromně sympatický a výkony perfektní. Celkově je film nabitý pozitivní energií a krásně ukazují že hranice fantazie a reality nejsou. Asi jedno z největších překvapení tohoto roku a to hlavně kvůli tomu že film byl italský. Je to možná dokonce první italský snímek, který jsem viděl a opravdu mě bavil. Ta rychlost děje a přitom vše podstatné bylo vysvětleno. ()

sherpa

Frajeři, jít do něčeho, co je už pouze v myšlence odsouzeno k zániku, to vyžaduje značné bláznovství, ale i spousty naivity. Ale nebýt takových bláznů, tak je na světě o kus nudy více. To vozítko byla pecka! ()

karlkutscher

4 hvězdy jen proto, že je film podle skutečné události. Jinak to bylo slabé. Připadal jsem si u filmu zvláštně, několikrát jsem si říkal, jak se tohle mohlo stát doopravdy. 😁😁😁 ()

michalkop

Pro mě jeden ze zajímavějších filmů z produkce Netflixu. Ty španělské mě obvykle neskutečně nudí a uspávají. Tenhle italský je jiný. Příjemný, svižný, zábavný, dobře natočený s fajn soundtrackem a dozvěděl jsem se i něco nového. Sealand z podobného období ale stále stojí. Tady se happyend nekoná. Aspoň že ústřední dvojici to vydrží. ()

JCS

Fajn, ukázka, jak nás instituce válcují svými pravidly a kolik může mít svoboda různých výkladů ()

argus123

Tento film nielenže je genialne a pekne natočený, ale aj ukazuje to že štát rozhodne nieje žiadny kamarát, priatel, či nebodaj ochránca :DDDDDDD štát je predovšetkym najhorší vynalez ludstva od čias vzniku narodneho socializmu, lavicovej liberálnej demokracie a atomovej bomby. Tento film je doslova dokumentárny filmom, o odporných praktikách štátu, doslova je v tom filme ukazane znásilnenie a úkladná vražda štátom, na nevinnych a bezbrannych obetiach. Treba len dúfať že ludia časom pochopia že štát je zbytočná hovadina, a cely naš svet sa bude riadiť prirodzenymi právmi a tržnou ekonomikou. Nech žije ANCAP, nech žije libertariánstvo ! Rosa je borec, nezabudneme ! ()

Pignon

Naprigramovaná nuda, nebo také frenčiza Pirátů na vlnách, ale bez toho krásného souložití mezi posádkou. ()

Morb

Tentokrát nebudu hodnotit film jako takovej, ale pocit, kterej jsem po jeho skončení měl. Svoboda, kterou my už nikdy nezažijeme a kterou těm šedesátkovejm letům můžeme jenom závidět. Svoboda, který využil jeden blázen na moři, aby si vytvořil vlastní IBIZU. Nebudu si hledat přesně, jak ten příběh byl, protože mi je jasný, že bych objevil, kolik ve filmu bylo patosu. Ale mně to tentokrát výjimečně sedlo. Hodně scén jsem si vykládal tak nějak po svym a na konci při závěrečných titulkách, skvělý italský hudbě a fotek z Rose Island jsem hrozně litoval, že jsem tam s nima nebyl. ()

Zaks

Tie zdĺhavé talianske kecy pôsobili ako zaklináč hadov. Skrátiť to na polovicu, možno by to bolo aj vtipné, takto to nemalo zmysel pozerať. ()

Tempter

Místy (málokdy) vtipné, nějak to pořád jenom klouzalo po povrchu a vůbec, kdo ví, jak to tenkrát bylo... Přesto viděno s čistým svědomím. ()