Le notti porno nel mondo

• angličtina Emanuelle and the Porno Nights (více)

tenebrae86

Hraný mondo dokument, kde nás usměvavá Laura Gemser v roli Emanuelle provádí (nejen) nočními kluby z celého světa a přibližuje místní sexuální nezvyklosti a extravagance. Soft erotika se zvířaty, přeměna pohlaví během kouzelnického čísla, škola sexu... Zkrátka ukázky nevídaných bizarností, u kterých jsem se hlavně zasmál, ale najde se tu i několik drsných sekvencí z různých domorodých rituálů, kde se pro useknutou hlavu či genitál nejde daleko. Navíc skutečné obětování kohouta, při zajímavém rituálu macumby. Obsah tedy dostatečně zvrhlý, vtipný a za hranou běžné divácké snesitelnosti, aby mě to jako fanouška těchto ujetých italských filmů bavilo. Režisér Bruno Mattei natočil většinu materiálu, přidalo se pár scén z filmů Joe D'Amata a několik málo záběrů ze skutečných mondo dokumentů. Celkově příjemné překvapení. ()

Kusko.t2

Nepredstaviteľne zinscenovaná fraška talianskeho dua Mattei-D'Amato sa svojou nízkou úrovňou spracovania vymyká bežnému štandardu žánru, na aký bol divák zvyknutý. Dvojica trasherov je opäť niečo extra! Totiž ak si odmyslíme zábery, ktoré predpokladám Mattei zozbieral a vykradol z iných neidentifikovateľných vydaní, na podnose nám zostane iba zmes falošných scén z povoľného a krutého sveta a očarujúca Laura Gemser ako sprievodkyňa programom. Keďže sledujeme mondo, cez oko kamery letíme do rôznych miest sveta aby sme mohli ku svojim vzdialeným bratom nahliadnuť za oponu sexuálnej úchylnosti a erotiky všeobecne. Alebo žeby nie? Mondo znamenajúce svet dostáva riadne na frak! Scény, ktoré má na svedomí režisérska dvojica sa údajne nakrúcali iba v Ríme a s jedným súborom komparzistov. Čiže také malé lokálne mondo :-) Medzi najzaujímavejšie gagy divadla „Notti porno nel mondo“ patrí: kúzelnícka premena ženy na muža, trocha úchylné erotické predstavenie so psom, zmrzačenie afrického páru (samozrejme fake), zbytočná smrť jednej sliepky prípadne „Ping-pong ball trick“, ktorý v podobnom duchu predviedla neskôr v SOUTH PARK-u Winona Ryder. ### PS – videná 83 minútová talianska verzia. IMDb však uvádza, že pôvodný nezostrihaný zostrih trval až 91 minút. ()

Gorehound

Pornografické na filme nebolo absolútne nič. V podstate je to dokument o sexuálnych praktikách vo svete, uvádzaný božskou Laurou Gemser, a väčšinou je to prehliadka zábavných ultra cheesy sleazy softcore scén, kde zďaleka najviac sexy je prezliekajúca sa Emanuelle. ALE potom príde, celkom nečakane, scéna kastrácie a sťatia hlavy, ako trest za cudzoložstvo, a scéna macumby s chudákom kohútom. Kastrácia je ešte grafickejšia ako v kultovom Cannibal Ferox, sťatie je tiež nemálo grafické a animal violence s kohútom je odporné, ale tak nejak aj tá kvapka znechutenia k tomu patrí. K tomu hudba ako z Feroxu a v závere Laura popíjajúca whisky J&B a srdce sleazy fanúšika neostane bez odozvy. Nie je to lepšie ako Amatove Black Emanuelly, alebo ako prvý diel, ale taký malý sleazy exploitation klenotík to je. ()