Reklama

Reklama

Jaderské ostrovy z nebe

Dokumentární
Česko, 2020, 60 min

Obsahy(1)

Chorvatské pobřeží lze bez nadsázky označit za jedno z nejhezčích na světě. Autoři se po svém prvním projektu v Karibiku rozhodli přinést divákům opět zážitek z pohledu, který nemají běžně k dispozici... Proč vlastně film Jaderské ostrovy z nebe Petr Nikolaev s Jiřím Prušou natočili? Mísí se zde přírodní krásy ostrovů, moře i pobřeží s bohatou historií a architekturou. To vše krásně posazené v azurové modři Jaderského moře zalitého sluncem. Po několika přeletech Jaderského moře v malém letadle cestou do Řecka a na Kypr i poté, co z přeletu Karibských ostrovů vytvořili film Karibik z nebe, se tato dvojice rozhodla ukázat našim divákům také krásu Jaderských ostrovů. Mnoho Čechů a Slováků samozřejmě Jadran, jeho pobřeží i ostrovy dobře zná, ale vidět to vše ze vzduchu, je zase něco trochu jiného. Natáčení filmu využili částečně i k tomu, aby divákům ukázali i svět individuálního létání a možnosti, které přináší. Ve filmu proto vysvětlují různé pilotní situace i přístrojové vybavení a možnosti malých letadel. Diváci se tak ve filmu seznámí s problematikou přistávání na dopravních i sportovních letištích, komunikací s řídícími letového provozu i možnostmi filmování. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

sskrblik 

všechny recenze uživatele

Na tenhle dokument jsem se těšil z několikero důvodů a sice proto, že Chorvatsko mě přirostlo k hercně a jakožto čerstvý majitel dronu DJI Air 2S mě záběry ze vzduchu mimořádně zajímají. Pochopitelně záběry z letadla mají zásadní výhodu délky letu a toho, co se dá oproti dronu natočit. Na druhou stranu dron si poradí s krásnými záběry bez větších obtíží a kamera nekouká přes sklo. Co se týče dokumentu samotného, tak se mě líbilo jak byl zážitek autentický a pohledy na ostrovy, nebe, zátoky, moře, plachetnice a hory jsou prostě boží. Možná škoda, že nešlo letět přes Plitivcká jezera či přes Krku. Ovšem Benátky jako bonus dodávají punc jedinečnosti. Za mě velice příjemný výlet do oblak ()

Reklama

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Film byl inspirován i zkušenostmi získanými během leteckých expedic nad ostrovy ve Středozemním, Severním a Baltském moři, které jsou základem knihy Evropské ostrovy z nebe i mnoha leteckých videí. (Flying Revue)

Reklama

Reklama