Společenská komedie o bohatém muži v nejlepších letech, pro kterého je manželská nevěra jen příjemným a pravidelným sportem. Mladá majitelka květinářství, které se její manžel zdá být obyčejně všední a příliš zaměstnaný, však přece jen dokáže odolat nabídkám zkušeného svůdce. Dobře napsaný příběh, jeden z nejzábavnějších filmů posledního roku okupace, který napsala Olga Scheinpflugová pod cizím jménem, poslední film Oldřicha Nového před jeho internací v koncentračním táboře, a také poslední český film Adiny Mandlové. (oficiální text distributora)

Havala

Docela dobrá komedie, s kvalitním hereckým obsazením, Mandlová se tam sice moc neobjevuje, ale hraje dobře, stejně jako O. Nový. Na tu dobu slušný film. 74% ()

Pitryx

Hodně slabá komedie. Nezasmál jsem se ani jednou a kdybych nevěděl, že koukám na komedii, tak nevím. Není to nějaká velká nuda, ale nějaká velká zábava rozhodně také ne. ()

ostravak30

Ano, Oldřich Nový byl elegán a gentleman, ale přeci jen chtít, aby se ve věku více jak čtyřiceti dvořil ženám a byl svůdníkem, to už je moc. Protože Kristián je prostě Kristián. Je to také výsměch všem ženám, které si myslí, že mají doma nudné muže a chtěly by více do společnosti. Ovšem to se jim nemusí příliš vyplatit. Zde hlavní hrdinka naletí. Moc bych ale nespoléhal na to, že se jedná o nějakou výbornou komedii. Možná, že tvůrci chtěli též naznačit pokroucenost lidských vztahů a morálky v době protektorátu. Svůdce si hraje na pana velkomožného, ale přitom má problémy a žena zase odejde od muže bez mrknutí oka, vůbec jí to nečiní potíže a v klidu hodí za hlavu uplynulé roky manželského života. ()

PetrC.

Po všech stránkách výborně fungující film pod brilantní taktovkou Václava Wassermana. Vedle Oldřicha Nového, který hraje svou stereotypní polohu, tu exceluje celý zbytek hlavního obsazení: Hana Vítová, František Hanus, Ladislav Boháč, Jiřina Štěpničková a dramatickou roli výborně zvládla i Adina Mandlová. 75 % ()

PetrJulian

Na svou dobu hodně atypický film. Mezi spoustou tehdejších taškařicí ojedinělé drama, navíc s herci, které známe právě z komediálních rolí. ()

miraporthos

Ta moralizující rovina skrytá ve filmu, avšak nikoli prvoplánová ani nijak násilná, se mi moc líbí. Inu je to taková "dark side of Kristián". Adině Mandlové to moc sluší a mimochodem, v některých záběrech nemá evidentně pod šaty podprsenku :-). ()