Reklama

Reklama

QAnon: The Search for Q

(TV seriál)
Dokumentární
USA, 2021, 3x44 min

Recenze (4)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Už nějaký ten čas jsem vyhlížel pořádnou dokumentární sondu do světa QAnon... díky Vice. Mini-série je vystavěna jako poutavá, zábavná a chvályhodná investigativní práce osobité dvojice reportérů, kteří se snaží dopídit odpovědi na otázku "Kdo je Q?". Dotazují se angažovaných (podezřelých) jedinců, spojují si jedno druhé dohromady, vyhodnocují závěry a systematicky postupují dál a dál až do chvíle povolebního chaosu a dne útoku na Kapitol. Od satanskýho kultu demo-pedofilů, krve miminek a bigfootí porno, přes Larpy a 8chan, až po zvysoka řízený psy-op a tajemného generála Flynna - je to nabitý. Osobně jsem ten fenomén bral za bizarní a víceméně neškodný mix konspiračních kokotin, ale po tomto vnímám jako podstatně větší hrozbu, co nabrala znepokojivých rozměrů. Podívejte, uvidíte, ať žije naše rozvrácená socmediální, post-faktická realita... Doporučuji HBO sérii (x), pár let starý článek na téma Americe hrabe (x) a Feels Good Man o temné síle internetu (x). "Being American now means we can believe anything we want." ()

Karlos80 odpad!

všechny recenze uživatele

Qanon je řízená izraelská opozice, která dělá cestu antikristu a připravuje lidi na tzv. Zlatý věk - falešného míru a prosperity. Qanon je past, vede lidi k falešnými světlu a naději. Satan dá lidem 1000 pravd, aby uvěřili jedné jediné lži. Jediná pravda, cesta a život je Ježíš Kristus. Jediný ON má plán s každým na této zemi. Žádný Qanon ani falešný mesiáš. ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele

QAnon je směs mezi ARG (typu Cicada 3301), random kecy trolla na 4chanu, starých konspiračních teorií typu Alex Jones a skutečných událostí jako Epstienova „sebevražda“ a části MeToo (např.: Kevin Spejsojc). Každý na 4chanu ví, že si jakýkoliv blbec může na /pol/ vymyslet cokoliv. Ačkoliv by dříve konspirace Q byli považován za „fake und gay“, v dnešní době nedůvěry ve zkorumpovanou vládu a elity dokázala tahle věc přitáhnout spoustu „true believers“. Jinak dokument, který zkoumá Q fenomén, snaží se komunikovat i s lidmi, kteří v tuhle konspiraci věří. Lidmi, kteří do jisté míry byli zrazeni systémem, bez životního cíle – kteří našli věc, za kterou můžou bojovat. Nakonec se Q tvrzení stali i tak lživé, že i konspirátor Alex Jones se na ně vykašlal. Jako když tvrdíte, že jste Insider a vše co řeknete (Hillary zatknou) se prokáže jako falešné, tak by vám asi nikdo věřit neměl. Dokument se dostává do konspirace za konspirací a to je na tom „kuriozního“. A skoro zajde až moc hluboko, že je tomu téměř těžké věřit. A musím říct, že mi přijde trochu přitažené za vlasy, že za to může Flynn (tím myslím, že Q přímo založil jako psy-ops a ne využil později). Poslední epizoda je trochu horší než první dvě. Nemyslím si, že kdokoliv z vlády by byl tak blbý, že by tvrdil, že zatknou Hillary přesně v určený den. A nebo, že Trump na 100% vyhraje volby. Spíš mi přijde, že naskočil už na rozjetý vlak, aby ho využil. Přijde mi to trochu jako bojovat proti nepotvrzené konspiraci sice nepotvrzenou, ale pravděpodobnější konspirací a nevím jestli je to dobře. I přesto si trochu nedokážu vysvětlit zaregistrování Q loga. I to však může být náhoda. PS.: Jeden ze původních zakladatelů Vice (už tam nepracuje) je zakladatel Proud Boys, jen (ne)zábavný fakt. PPS: Je zde pár věcí, kde tvůrci trochu nedodali kontext. Myslím třeba, že GamerGate byla trochu zjednodušená (MUH etika v herní žurnalismu), ale jde jen o poznámku, která je jen trochu důležitá k 8chanu (mimochodem trpaslík je vtipný). A ještě trochu myslím, že taky nevysvětlili, Cicada 3301 bylo několik ARG, pravděpodobně uděláno různými, na sobě nesouvisejícími, lidmi. A myslím, že to o kterém se v dokumentu mluví, je jedno z těch pozdějších. U původní Cicady se pokud vím nikdy nezjistilo, kdo to byl. Transvestigation (Michel je chlap) cameo taky potěšilo. PPPS: Také to ukazuje, že i navzdory populárního memu /pol/ nemá vždycky pravdu. PPPPS.: Je docela vtipný, že lidi berou Trumpa jako bojovníka proti „pedo“ elitě, když i on je součástí lidí, kteří byli na Epsteinově ostrově. Checkmate, cuckservatives. ()

Reklama

Reklama