Reklama

Reklama

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka

  • Slovensko Jan Koller
Trailer 1

Obsahy(1)

Příběh Jana Kollera se řadí mezi světový unikát. Spousty prestižních zahraničních serverů se mu v minulosti věnovalo a shodli se na tom, že story “Českého Honzy“ je skutečnou pohádkou, která je asi už navždy nenapodobitelná. Sympatický obr totiž celé dětství, mládí a začátek plnoletosti nastupoval za amatérské kluby na vesnické úrovni. Nejčastěji pak za Smetanovu Lhotu v Jižních Čechách. Nikdo by si tenkrát ani v tom nejodvážnějším snu nedovedl asi představit, že z kluka, který dává góly ve vísce o 300 obyvatelích, bude jednou postrach všech fotbalových obran a brankářů.

Honza se shodou náhod dokázal dostat do rezervního mužstva tehdejší Sparty Praha, protože byl v Praze na brigádě a neměl kde trénovat. Přes rezervu se zanedlouho dokázal prokousat do kabiny prvního mužstva, kde se to jen hemžilo hvězdami a reprezentanty. Honza se dokázal prosadit do sestavy a vstřelit své první ligové góly. Bylo to něco neuvěřitelného. Když se mu angažmá ve Spartě přestávalo dařit, odešel do Belgického Lokerenu. I tam dokázal zlomit nepřízeň osudu a nakonec přestoupil do nejslavnějšího belgického a královského klubu Anderlecht Brusel. Zde vyhrál 2 tituly. Poté následovala Borussia Dortmund a titul v Bundeslize. Více než dvoumetrový obr se dokázal dostat až na vrchol. Střílel góly na mistrovství Evropy i světa a vyhrával tituly. Příběh Honzy Kollera není jen příběhem člověka, který to nevzdal i když mu nikdo nevěřil. Je to také příběh pro každého chlapce, který dnes hraje na vesnici fotbal. Příběh o tom, že pohádky se dějí a vždycky musí být motivace jít dál. (Bohemia MP)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (84)

Fr 

všechny recenze uživatele

„JAN KOLLER ŠOKUJE ODBORNOU FOTBALOVOU VEŘEJNOST…“     Pohádka kluka z vesnice o kterým víc, než kecy Horsta Siegla (kterak zobáci mají ctít v kabině hierarchii) řekne rozhovor s Tomaszem Radzinskim. Ona ta „vesnice“ totiž není o slámě v botách, ale o dobré povaze. Tenhle dokument samozřejmě není jen oslavou „Dina“, ale připomíná taky jedno celkem úspěšný období našeho fotbalu (ze kterýho se kurva mělo vytřískat víc!). Jinak Honza asi opravdu bude „obyčejnej“ člověk, kterej se díky píli a (myslím, že taky) přízni osudu stal nejen českou fotbalovou legendou.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žádnou autobiografii – teda ani „Koller: Byl to víc než sen“, kterou napsal v roce 2021 Ondřej Škvor, neznám. 2.) Chci říct: „Díky Honzo!“.  3.) Jsem ze Smetanovy Lhoty. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Před dokumentem Jan Koller strašně historek vyprávěl v nejrůznějších rozhovorech, takže už mě to zas tak moc nepřekvapoval...avšak pořád se jedná o naprosto akurátní dokument, ničím samozřejmě významný, ale za to o slavné fotbalové osobnosti, jež si zaslouží, aby si široká veřejnost připomněla jeho příběh. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Vždy bol môj favorit. A presne takto ako ho vykresľujú v tomto dokumente, presne takto som ho vždy vnímal. Ako veľkého Janka s veľkým srdcom, ktorý sa napriek neľahkému osudu predral až na samý vrchol. Často dojatý počas celého dokumentu s jasným odkazom: "prajem Ti všetko len to najlepšie Janko .." ()

castor 

všechny recenze uživatele

Příběh neobyčejný v tom, že se vyučil jako montér traktorů, začal makat v JZD, aby o pár měsíců později vytlačil ze sestavy fotbalové Sparty prominentního Horsta Siegla. Příběh ale jinak uchopený zcela obyčejně. A velmi repetetivně. Minimálně v tom, že neustále slyšíme, jak byl Dino skromný, jedinečný a bez hvězdných manýrů. Což je samozřejmě chvályhodné a ve Smetanově Lhotě jsou za to zajisté rádi. Ještě předtím, než čeští fotbalisté na mezinárodní úrovni děsili nejednoho soupeře, neodhadla Sparta potenciál tohohle dlouhána, kterého si vytáhla z divizního klubu (což je samo o sobě neuvěřitelné). A Janu Kollerovi se začalo dařit až v Belgii. Vynikl a do podvědomí českých fanoušků i odborníků se dostal hlavně právě díky reprezentaci. Jenda solidně zmapuje svoje klubová zastavení (Dortmund na něj nezapomněl), zajde nakoupit do Penny, občas se pokusí o vyvolání emocí (ale prostě to nikdy neuhodí), ale především nikdy nejde společně s tvůrci na dřeň, hlavně nikoho neurazit (zákulisí celého toho kolosu). Pořád je tam ale cítit jakási obyčejnost. V dobrém smyslu. Navíc si kdykoliv velmi rád připomenu památné EURO 2004… ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

O tom, že je Honza Koller pořád obyčejnej kluk nepochybuji, jednak proto, že na Žižkově občas chodí na jídlo do stejné normální hospody jako já. No a v hospodě ve Smetanově Lhotě jsem na něj právě z hlediska obyčejnosti slyšel jen chválu. Super. Ten dokoment mě nepřišel v ničem objevný vyjma rozhvorů s lidmi od fotbalu, který provázeli Honzu v jeho fotbalové kariéře. Asi "nejvtipnější" je česká epizoda ve Spartě, kdy jí vystřelí titul a oni ho následnou sezonu spolupráči a fanoušci šikanuji, takže zatímco jinde, když se objeví talent, má základ jistej, protože dělá klubu body, má u ostatních respekt, tak u nás dostane čočku a zbabeloý český trenéři dělají že nevidí, neslyší a spoluhráčí donáší majiteli na svýho týmovýho parťáka. No to je parádička, hodná český povaze. Jaký to kontrast s Dortmundskou epizodou , kde se mu od ikon světového fotbalu od počátku dostávalo respektu. Jsem moc rád, že zrovna Honza je střeleckým králem repre a s ohledem na to, že v českým fotbale je všechno jen horší asi už navždy zůstane. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (5)

  • Během závěrečných titulků běží scény z natáčení. (griph)

Reklama

Reklama