Luz Maria (TV seriál)

Předloha:

Delia Fiallo (kniha)

Delia Fiallo
  • Tom Riddle

Naivní Luz María promlouvající hlasem Kačenky Hrachovcové a končící každou větu slovem "že" mi kdysi učarovala obrovskýma nevinnýma očima postřelené laně a nehynoucí láskou k novofunlanďanovi Džuspymu. Jinak to byla klasicky nekonečná pruda s ohromně svinskou zápornou hrdinkou Mirthou a naprosto sexy hlavním hrdinou.(12.11.2008)

• Tosim

Věřili byste tomu, že Dellia Fialo zvládla napsat už několik telenovel? Proboha, kolikrát musela projít lobotomií???(22.8.2003)

• Mimesis

Tahle telenovela se dělila na 3 části. V první hlavní hrdinka dělala krávu v jednom domě nějakým zbohatlíkům, v druhé nabalovala nějakého slepce. A ve třetí se snažila získat zpět svého milého, který ztratil pamět (a že to v telenovelách dlouho nebylo...?). Hvězdička za to, že tohle dovedli vytáhnout na tolik dílů... :) Často jsem vynechával i desítky dílů a vždy jsem byl stejně v obraze :)))(19.3.2010)

• ElChe

Já bych nepoužíval tak siná slova, vždyť v životě je přece možné zamilovat se na první pohled do neznámé chudé dívky, potom řešit problémy, kdo všechno stojí proti vašemu štěstí a pár záporáků na vás vymýšlí zpletité plány, jak vás jen rozdělit. Nakonec se dozvíte, že to vůbec není tak , jak to vypadá ona je nakonec bohatá, někdy se vám poštěstí a vy si uvědomíte, že jste vlastně chudý.No ale nejlepší jsou ty dialogy a popřípadě monology, abyste nezapoměli za nějakých 50 dílů o čem to vlastně je, tak vám to v každém dílu nejmíň 10000 zopakují.(23.5.2007)

Příběh odehrávající se na konci 19 století nám přináší Luz Maria, která přichází z horských And do hlavního města Limy. Zde chce najít lékaře a zajistit péči pro svoji nemocnou matku Rosu. Přes všechnu snahu se to nezdaří a z Luccetity je poloviční sirota. Něco ztratí ale jiné najde - otce. Život ve městě je pro děvče z hor nezvykem a musí se vyrovnat z mnoha okolnostmi. Dostává práci jako služebná v domě bohatého statkáře, kde jak už to bývá potkává lásku . Ale než si Gustavo a chudá Luz dojdou pro společné štěstí. Čeká ještě hodně překážek, úskoků od druhých i nejbližších (Midesty, Gracielli). Vyprávění nás provede zhruba 6 roky. Beru to jako milý příběh v historickém hávu , bylo pomalejší tempo ale příjemná hodinka za den. Pochválím hezké kostýmy a lokace. Neodehrávalo se to jen mezi 4 stěnami ale vykoukli jsme i ven a prošli nebo projeli se kočárem po starodávné uličce. Nahlédnuto na stráně a pohoří And. Rozhodně je mi to milejší než čím jsme zásobeni od Ulice počínaje po Ordinaci konče. Za příběh, historický look a herce nakonec 3 hvězdičky. Ráda si ji připomenu, pokud ji někdy dají. Počet dílů: 176 Viděno: 110(5.1.2014)