Xun yi cao

Fantasy / Romantický / Komedie

Hong Kong, 2000, 111 min

Pung-Leung Kwan

Ronald Ng

Mladej a krásnej dievčine, ktorá sa nevie vyrovnať zo smrťou svojho drahého sa jedného dňa zjaví anjel šťastia a chce jej pomôcť zbaviť sa bolesti... ako nápad je to skvelé, veľa krát som sa aj dobre nasmial a i keď záverečnú scénu lepšie vyriešili ako v jeho staršom bratovi Angel-A aj tak tento film pokrivkáva na rozdiel už od spomenutého Angel-A(4.11.2013)

Velmi příjemné překvapení. Nečekala jsem, jak neobvyklý a voňavý zážitek při pohledu na pole s levandulí, tančící boty a krásného anděla, svůdně se svíjejícího u tyče, mi film přinese. Tyto kouzelné a vtipné scény spojoval svěží příběh o nešťastné dámě, která ve svém bytě musí přetrpět bytost z jiných sfér. Je zřejmě pravda, že se jedná o komerčně vytvořené dílo, ale pokud je tak neotřelé a půvabné, dokáže mě nadchnout. Existuje však několik věcí, které bych vytkla, například posledních několik minut, kdy se Athena vrátí z Francie, ty si klidně mohli odpustit...(8.8.2011)

Hravý a v detailech nápaditý romantický film, který se hlavně formálně hodně liší od povrchově vyleštěných korejských bratříčků. Přestože je jasně komerční, tak je v mnoha místech naprosto neodolatelný, za což může především Kaneshiro, jehož anděl je prostě božský. Živí se láskou, proto dělá v baru striptýz, aby přežil, miluje boty a chutná pivo. Je tak naivně roztomilý, že ho milují nejen ženy, ale i gayové. :)(11.4.2007)

Pokud vám na dvorku přistane nabílo natřený chlapík, zabalený do vlastních křídel jako hromádka neštěstí, může se ve skutečnosti jednat o anděla lásky, který se dostavil speciálně kvůli vám. Sympaticky uletěné a zábavné! Chvíli trvá, než si člověk zvykne na určité asijské herecké přehrávání, nakonec to ale jednak nevadí (a dočkáme se pohlazení v závěru). Tahle "Levandule" má doopravdy velmi příjemnou vůni! Hravé! ■ Scéna na houpačce bude zřejmě patřit k tomu NEJ, co jsem letos viděl. ■ Tančící boty! ■ Dobrý komentář: Vavča(27.8.2011)

-"What are you doing?" -"Mopping." Okouzlující romantický příběh provoněný vtipem a levandulí. A jestli všichni andělé vypadají jako Takeshi Kaneshiro, tak potom si opravdu přeju po smrti do nebe. Paradoxně mi tenhle film připomínal Lost Highway (ale to jen kvůli mým úchylným myšlenkovým pochodům). Škoda jenom, že Chen a Chan občas docela přehrávají, ale to mám pocit k japonskému a obecně asijskému filmu trochu patří. Zkrátka ale kvůli tomu závěru... já nemůžu jinak než tam hodit plné hodnocení (mé cynické zatrpklé upjaté já má jednou pohov).(24.8.2008)