poster

Love & Pop

 • Japonsko

  ラブ&ポップ

Drama

Japonsko, 1998, 110 min

Režie:

Hideaki Anno

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • zelvopyr
  ****

  Dobrý film, musel jsem si dát asi ve 2/3 přestávku, abych si trochu srovnal myšlenky a vydýchal se.... Žádná povrchní omáčka, i když příběh je vyloženě šablonovitý... Závěrečný "morální" monolog hlavní hrdinky na konci filmu, kde vysvětluje, dojmu ubral -- naopak její úplně poslední sen shrnuje hezky ji samu....(2.12.2006)

 • gibbon
  ****

  Nedá se říct, že by se na "Love & Pop" hezky koukalo. Vůbec ne proto, že v něm středoškolačky v uniformách randí za peníze, ale kvůli naprosto šílené kameře. Obraz se roztahuje, smršt'uje, objektiv je umístěn do větráku, na dno talíře, neustále šmejdí někde pod nohama - kdo viděl titulky ke "Kareshi Kanojo no Jijyou", ví. Zvuk jde často ruku v ruce s roztěkaností obrazu a reprodukuje koláž utržků myšlenek a monologů. Jenže s blížícím se koncem filmu, začne Anno skládat rozlétané body i fonémy dohromady, aby s ním srovnané ve dvojstupech napochodovaly do finále, kdy si člověk uvědomí, jak úžasně se tu povedlo nejen zachytit, ale svým způsobem i vysvětlit, psychiku, svět hodnot, priorit a zkušeností, naivních rozmazlených náctiletých dívek v konzumní společnosti.(26.5.2006)

 • deepspace101
  ****

  Od Ryua Murakamiho jsem četla "V polévce miso" a u filmového zpracování jiné jeho knihy mě lehce znervózňovala představa, že dojde na další krvavá jatka. Nedošlo. U Love & Pop se vtírá myšlenka, že v Japonsku snad nežije nikdo normální (toho chlapíka, co tvrdil, že pořádá večírky, a vyvařoval jak pro armádu, bych chtěla mít doma – pokud pod polštářem neschovával wakizaši). Následně si je člověk nucen poctivě připustit, že skladba západní společnosti se neliší – Japonci úchylky jen vnímají a prezentují jako běžnou součást života. Snímek od roku 1998 v nejmenším nezastaral a v roce 2013 je stejně platný jako tehdy. Hideaki Anno vidí do myslí náctiletých a rozumí jejich duším, což už dříve prokázal v NGE, avšak na rozdíl od zmíněného seriálu není Love & Pop primárně určen pouze těm, kteří si ještě neuvědomují, že existují věci, jejichž cena je až příliš vysoká, ale penězi se za ně neplatí.(28.7.2013)

 • Expozituror
  ****

  Film jsem zhlédl hned po přečtení předlohy od Ryuu Murakamiho. V tomto případě musím říct, že na mě film zapůsobil víc. Annovi se povedlo docílit údernosti, která mi trošku v knize scházela. Mimo jiné neobvyklými záběry nebo střihem oživil docela jednoduchou dějovou linii, kde nám Hitomi a její tři kamarádky ukážou, jak se v Tokiu trávíly prázdniny v době úsvitu fenoménu "enjo kosai" (tedy kompenzovaného randění, kdy se ne vždy jedná o sex) a seznámí nás s několika vyjímečnými individui hledajícími společnost mladých středoškolaček.(19.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace