Ted K

Někdejší univerzitní profesor matematiky se izoluje od civilizace ve své chatě uprostřed rozsáhlých lesů americké Montany. Pozoruje zásah člověka do přírody a destrukční potenciál moderních technologií na životní prostředí. Postupná radikalizace společensky vyloučeného podivína vede ke zrodu ekoteroristy známého jako Unabomber. Hraný životopisný snímek čerpá z deníkových záznamů a filozofujících manifestů Theodora Kaczynského a pomocí montáže vizuálních metafor a snových sekvencí s úryvky z klasické i populární hudby vytváří úvahu o násilí jednotlivce vůči společnosti a společnosti vůči přírodě. (MFDF Ji.hlava)

Ewík

Skvěle vystihnul dO_od: "Spíš než Zodiaca nebo jiné krimi to připomíná Útěk do divočiny, s tím rozdílem, že zde hlavní postava nevyhání sebe, ale všechny ostatní." (08.03.2022-3*) ()

Amalberga

Znáte ten díl o Krtečkovi, kde mu zlí kapitalisté vykácí les a Krteček se proto vydává do města je přesvědčit, aby mu dali nový domov? Ted K je vlastně takový krteček, až na pár detailů - k přesvědčování používá výbušniny a je to incel. Film dobře zprostředokovává Tedovu motivaci a myšlenky, divák tak Teda dokáže pochopit, ale rozhodně si ho neidealizovat. Na druhou stranu mi dvě hodiny přijdou jako přetáhlá stopáž a děj se vůbec dost vleče. ()

Sopholojong

Ten vyborny namet/scenar je tak epizodicky a rezijne/strihacsky nezrucne odflaknuty, ze som mal pocit, akoby sledujem hrany dokument od History alebo Discovery Channel. Sharlto si tu hodne dobre strihol karikaturu "vysinutca", samym sebou odvrhnuteho na druhu kolaj do hor, kde lisky davaju dobru noc. Jeho postava ale rozmysla totalne nelogicky, psychopaticky... "mrmlanim" ako technologie ublizuju nasim zivotom a sam ich pouziva! (bicykel, puska, lieta lietadlom, necha sa zviest autom, pouziva telefon). Najviac sa mi paradoxne v tomto "zverinci" jedneho paranoidneho blazna pacili nie sceny jeho vecneho boja proti strojom, systemu a ludom, ale komorne, imaginarne sceny s "mamickovsky" krasnou Megan Folsom. Na toto si mali najat rezisera typu Neila Marshalla (ktory by tomu dodal vacsiu zivocisnost), alebo paradoxne zosnuleho Valleeho, ktoreho poetickejsi a atmosferickejsi Wild s Reese Witherspoon sa mi pacil o triedu viac. Silne 3. ()

M.Fish

Téma je zpracované skvěle a drží se víceméně faktů narozdíl od manhunt 1. serie. Když už mi film připadal dlouhý, byl jsem uzemněn scénou v telefonní společnosti. O adoraci se nedá mluvit. Skvělý herecký výkon hlavní postavy. Trochu mi vadila ta imaginární láska., to nemuselo být. Jinak skvělé. Stojí za to vidět ! ()