Reklama

Reklama

Ted K

Trailer

Obsahy(1)

Někdejší univerzitní profesor matematiky se izoluje od civilizace ve své chatě uprostřed rozsáhlých lesů americké Montany. Pozoruje zásah člověka do přírody a destrukční potenciál moderních technologií na životní prostředí. Postupná radikalizace společensky vyloučeného podivína vede ke zrodu ekoteroristy známého jako Unabomber. Hraný životopisný snímek čerpá z deníkových záznamů a filozofujících manifestů Theodora Kaczynského a pomocí montáže vizuálních metafor a snových sekvencí s úryvky z klasické i populární hudby vytváří úvahu o násilí jednotlivce vůči společnosti a společnosti vůči přírodě. (MFDF Ji.hlava)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Netradiční biopic, v němž se tvůrci pokusili přiblížit myšlení amerického teroristy Teda Kaczynskiho známého pod přezdívkou Unabomber. Rozhodli se koncentrovat čistě na jeho postavu – perspektivu a vnímání někdejšího univerzitního profesora, který se z odporu k moderním technologiím uchýlil k prostému životu v dřevěné chatičce uprostřed lesů v Montaně, kde pečlivě plánoval a prováděl své sabotáže. Skrze eklektickou koláž metaforických obrazů a zvuků film zprostředkovává imprese z jeho dnů, cituje úryvky z jeho obsáhlých deníků a skrze klipové sekvence hudebních skladeb (od klasické hudby, přes pop až po grunge) zpřítomňuje jeho pohnuté vnímání světa. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sharlto Copley jako známý eco terorista Unabomber! Kdo viděl seriál Unabomber určitě ocení film méně, já šel do filmu úplně neobeznámen a musím říct, že nejsem s touhle životopisnou adaptací až tak spokojen. Sharlto Copley si podává víceméně one man show a hraje velmi dobře. Jako sonda do duše dalšího zvráceného jedince s odporem k moderním technologiím, to částečně funguje, ale rozhodně film selhává v té Krimi a znepokojivé stránce. Film se hodně soustředí na voice- overy hlavního hrdiny, přežití v divočině a plánování sabotáží, což by stačilo tak na půl hodiny, ale zabít tímhle stylem celý film ve dvou hodinách je vyloženě bolestivé. Pokud se jednalo o jeden z největších manhuntů v FBI historii, tak docela zamrzí, že se zde neobjeví žádný pořádný detektiv, který by po něm pátral, vlastně si divák neužije ani pořádných výbuchů a mrtvol, takže za mne docela zklamání. Zajímavé ano, ale taky trochu nuda bohužel. Příběh 3/5, Akce 0/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 2/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 1/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 5.5/10. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Píše sa tu "životopisný" a presne takým snímok aj je, čo vyslovene nie každého musí ohúriť. Pomalé, nudné (NE)krimi, čisto o myšlienkach, ktoré v rámci žánru prináša nulový efekt pobúrenia. Dokument je o 300% lepším zážitkom, ale to je normálna, očakávaná vec, nakoľko sa opiera o fakty zločinu, ktorý vždy dokáže šokovať autenticitou. Raz a nikdy viac, za mňa o niečo slabší priemer ako "Zlo s ľudskou tvárou", pričom jediný kto tento snímok ťahá nahor, je Copley. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Spíš než Zodiaca nebo jiné krimi to připomíná Útěk do divočiny, s tím rozdílem, že zde hlavní postava nevyhání sebe, ale všechny ostatní. Místy už to skoro smrdí agitkou a omlouváním, tím hlavním problémem je ale především nevyrovnané tempo a přepálená stopáž. K ucelené představě o Unabomberovi by bohatě stačila hodina a půl sestříhaná do údernějších kapitol, takhle se sice tradičně skvělý Copley vykecává ve voice-overech, vychutnává si každou paranoidní konverzaci s okolím a střílí po vrtulnících, usledovat to je ale docela boj. 6/10 ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Filmárom sa odjakživa nechcelo natáčať na autentických lokáciách. Nové Mexiko zvyčajne nahrádza Texas, Kanada zase Wyoming, čo sú ešte tie lepšie prípady. Tu máme úplný opak. Nielenže sa točilo v rovnakom štáte a malom meste Lincoln uprostred Montany, domov filmového Teda bol postavený na tom istom mieste, kde kedysi stál dom skutočného Teda Kaczynskiho. A práve jeho "príbeh" dostávane na obrazovky vo veľmi netradičnom pojatí. Z jeho perspektívy, obrazov jeho myšlienok, kde cieľom nie je zdémonizovať ho. Rejža nemá potrebu ukazovať prstom a hovoriť, čo je zlé. Spolieha na to, že film budú sledovať nedementi, ktorí vedia rozmýšľať sami za seba. Hoci môže byť pre niekoho ľahké zísť dole špirálou Tedovho myslenia. // Sharlto Copley obsadenie roka a topový výkon. Zvuková odysea, krásna a čistá filmárčina. Jedinečná snímka. Pozoruhodný biopic, ktorý nepozná slovo "šablóna" a ktorého štruktúra je nekonvenčne fascinujúca. Scéna zničenej krajiny s malým štvorcom oázy zelene a následný prestrih na výrobu prvej bomby, kde počas toho hrá 'Cum dederit' od Vivaldiho – pfúú. Ted K – nárez. Takto blízko k piatim hviezdam som už dlho nebol. Tony Stone odteraz v hľadáčiku zvedavosti z toho, čo ďalšie prinesie. --- FBI, SUCK MY COCK / ♪♫#1 Amalberga sa asi na internete naučila nové slovo, tak ho musela použiť, škoda len, že v nesprávnom prípade x) ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Rovnako ako dej filmu a skutočné udalosti, aj natáčanie prebiehalo v americkom štáte Montana v meste Lincoln. Tedov (Sharlto Copley) dom bol postavený na identickom mieste, kde kedysi stál dom Teda Kaczynskiho. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama