Reklama

Reklama

Ted K

Trailer

Obsahy(1)

Někdejší univerzitní profesor matematiky se izoluje od civilizace ve své chatě uprostřed rozsáhlých lesů americké Montany. Pozoruje zásah člověka do přírody a destrukční potenciál moderních technologií na životní prostředí. Postupná radikalizace společensky vyloučeného podivína vede ke zrodu ekoteroristy známého jako Unabomber. Hraný životopisný snímek čerpá z deníkových záznamů a filozofujících manifestů Theodora Kaczynského a pomocí montáže vizuálních metafor a snových sekvencí s úryvky z klasické i populární hudby vytváří úvahu o násilí jednotlivce vůči společnosti a společnosti vůči přírodě. (MFDF Ji.hlava)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Filmárom sa odjakživa nechcelo natáčať na autentických lokáciách. Nové Mexiko zvyčajne nahrádza Texas, Kanada zase Wyoming, čo sú ešte tie lepšie prípady. Tu máme úplný opak. Nielenže sa točilo v rovnakom štáte a malom meste Lincoln uprostred Montany, domov filmového Teda bol postavený na tom istom mieste, kde kedysi stál dom skutočného Teda Kaczynskiho. A práve jeho "príbeh" dostávane na obrazovky vo veľmi netradičnom pojatí. Z jeho perspektívy, obrazov jeho myšlienok, kde cieľom nie je zdémonizovať ho. Rejža nemá potrebu ukazovať prstom a hovoriť, čo je zlé. Spolieha na to, že film budú sledovať nedementi, ktorí vedia rozmýšľať sami za seba. Hoci môže byť pre niekoho ľahké zísť dole špirálou Tedovho myslenia... Sharlto Copley obsadenie roka a topový výkon. Zvuková odysea, krásna a čistá filmárčina. Jedinečná snímka. Pozoruhodný biopic, ktorý nepozná slovo "šablóna" a ktorého štruktúra je nekonvenčne fascinujúca. Scéna zničenej krajiny s malým štvorcom oázy zelene a následný prestrih na výrobu prvej bomby, kde počas toho hrá 'Cum dederit' od Vivaldiho – pfúú. Ted K – nárez. Tony Stone odteraz v hľadáčiku zvedavosti z toho, čo ďalšie prinesie. --- (x) / ♪♫ / ♪♫ / FBI, SUCK MY COCK / #1 Amalberga sa asi na internete naučila nové slovo, tak ho musela použiť, škoda len, že v nesprávnom prípade x) (18.2.2022) (22.1.2023) ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Před časem jsem viděl seriálového Unabombera a dal mi mnohem víc, než tenhle komorní a nepříliš dobře natočený film. Má svou atmosféru a Copley se snaží ale vnitřní monology a pokus o přiblížení se k charakteru a pochopení činu hlavního hrdiny se prostě nedaří, přestože se snaží činy hlavní postavy ospravedlnit. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sharlto Copley jako známý eco terorista Unabomber! Kdo viděl seriál Unabomber určitě ocení film méně, já šel do filmu úplně neobeznámen a musím říct, že nejsem s touhle životopisnou adaptací až tak spokojen. Sharlto Copley si podává víceméně one man show a hraje velmi dobře. Jako sonda do duše dalšího zvráceného jedince s odporem k moderním technologiím, to částečně funguje, ale rozhodně film selhává v té Krimi a znepokojivé stránce. Film se hodně soustředí na voice- overy hlavního hrdiny, přežití v divočině a plánování sabotáží, což by stačilo tak na půl hodiny, ale zabít tímhle stylem celý film ve dvou hodinách je vyloženě bolestivé. Pokud se jednalo o jeden z největších manhuntů v FBI historii, tak docela zamrzí, že se zde neobjeví žádný pořádný detektiv, který by po něm pátral, vlastně si divák neužije ani pořádných výbuchů a mrtvol, takže za mne docela zklamání. Zajímavé ano, ale taky trochu nuda bohužel. Příběh 3/5, Akce 0/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 2/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 1/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 5.5/10. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Spíš než Zodiaca nebo jiné krimi to připomíná Útěk do divočiny, s tím rozdílem, že zde hlavní postava nevyhání sebe, ale všechny ostatní. Místy už to skoro smrdí agitkou a omlouváním, tím hlavním problémem je ale především nevyrovnané tempo a přepálená stopáž. K ucelené představě o Unabomberovi by bohatě stačila hodina a půl sestříhaná do údernějších kapitol, takhle se sice tradičně skvělý Copley vykecává ve voice-overech, vychutnává si každou paranoidní konverzaci s okolím a střílí po vrtulnících, usledovat to je ale docela boj. 6/10 ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Vůbec mi nesedělo režisérovo pojetí příběhu. Kombinace evidentní béčkovosti s uměním působila velmi chaoticky a zvláštně. Koho tento příběh zajímá. Rozhodně bych doporučil raději seriál, který je uchopený úplně z jiného konce - tedy vyšetřovatelského a je o mnoho tříd zajímavější a lepší. Tohle je takové pomatené pobíhání sexuálně frustrovaného podivína po lese, který se po čase rozhodne seberealizovat výrobou bombNehledě na fakt, že zpracování je natolik divné, že každý, kdo o tomto příběhu nikdy neslyšel, tak pravděpodobně nebude moc tušit která bije. Nějaké filosofické eko vyznění - to jde poté úplně do ztracena. Vcelku zbytečný film. [45 %] ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Rovnako ako dej filmu a skutočné udalosti, aj natáčanie prebiehalo v americkom štáte Montana v meste Lincoln. Tedov (Sharlto Copley) dom bol postavený na identickom mieste, kde kedysi stál dom Teda Kaczynskiho. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama