Pouštní bouře

Scott Buckwald

Kostýmy:

Heather Pain
  • Chupacabre

Cože ? Poctivě udělaný béčko ! To si snad děláte srandu - tohle je nanejvejš poctivě ukradený céčko !!! Další z rodiny: Vykradačů Filmů. Kdyby opět nebylo filmů: NÁMOŘNÍ PĚCHOTA, TOP GUN, ŽELEZNÝ OREL 1, 2, KOZOROH 1, tak by tento snímek nikdy nemohl vzniknout. Že to ty lidi pořád baví ! Lidi co si neumí natočit svůj vlastní film, se svými vlastními záběry do světa filmu Absolutně Nepatří !!! Jediné pozitivum co všechny tyto vykradačské filmy trochu povznese je, že filmy z kterých jsou poslepovány, většinou za něco STOJÍ.(17.3.2009)

• andy60

Wynorski dobré filmy netočí a ani tentokrát nepřekročil svůj stín. Děj je jednoduchý, žádných nečekaných zvratů se nedočkáme, moment překvapení je pro tohoto režiséra neznámým pojmem, zato vypůjčit si nějaké scény ze známějších úspěšných filmů - to mu jde dokonale. Pochválit lze snad jen snahu o akční scény. Záběry stíhaček nebyly zas tak špatné.(23.4.2017)

Predstavujes si to jako Wynorski valku! ano presne tak dalsi lehce nekonvencni Jimuv kousek koreknost se tu moc nenosi a tak se Arabum nadava do velbloudaru a cernochum do negersky kopy sracek a do toho asi stokrat za film zazni ze je treba nekomu nakopat zadek ovsem za to Jim nemuze ten dokonalej dabing neni jeho prace(3.5.2012)

Akční ponurý videofilm s tvorby Jima Wynorskiho, který takových akčňáků v 90. letech natočil opravdu hodně. Nejsou to veledíla. Nízký rozpočet je hodně znát, ale na druhou stranu je to takové vizuální kouzlo levných filmů. Totéž platí i pro scénář, který se nijak nesnaží dějově přepalovat a otravovat vedlejšími motivy a jde stále k věci. Tento snímek si převážně scény propůjčuje s jiných známých filmů a z toho všeho vytváří svůj vlastní příběh. A vlastenectví z toho doslova vyzařuje. Nakonec jak jinak. Videofilmy nikdy kvalitou neoplívali a jak by řekl Tarantino, hodí se spíše do amerických auto kin. Když se při sledování vypne mozek, strávit se to dá. Kvalitu nechť divák hledá jinde.(25.2.2014)

• Big Bear

Když vezmeme Top Gun, Tucet špinavců, Divoké husy, Železného orla a z každého něco vybrakujeme, máme tu Tygry pouště. Začíná to klasicky, chyběl mi tam jen Sly, ale ten měl asi chatku hned vedle... Obtloustlý Baldwin týrá kdesi v Marboro country bělouše, který s ním musí cválat. Léčí si tu duši (Baldwin né ten bělouš). Stejně jako Maverick i on má trauma. Při poslední misi se mu zabila jeho vinou dvojka, napálila to do hory. Zatímco klid hor léčí Baldwina, zlý irácký prezident sestrojil z ruské střely scat ničivou raketu naplněnou antraxem a chce jí (proboha proč) odpálit zrovna na Evropu. USA nestrpí tolik mrtvých civilistů a tak chce jednat, ale nemůže vysmažit suverénní stát. Tak sáhne po osvědčené metodě. Z kriminálníků sestrojí speciální tajnou leteckou jednotku Tančící stíny. Baldwin je požádán aby je trénoval a vedl misi. Ten nejprve váhá, přeci jen mu umřelo číslo dvě, ale když generál zdůrazní, že jde o tolik nevinných civilistů jde do toho... Na tajné základně tajně cvičí své piloty. Z 89 minut filmu mu to zabere asi 80 minut. Zbylých 9 minut je samotná mise. Ačkoliv je tajná, všechny letouny nesou označení USAF. Celou cesti všichni vesele komunikují rádiem, tečku tomu dodá USS. letadlová loď která jim přeje cestou do zálivu hodně štěstí....!!!! Fakt tajná mise :-)))))). No ale abych jen nehaněl. Milovníci letadýlek si přijdou na docela dost záběrů Falconů a některé akrobacie byly pěkné. Iráčani samozřejmě dostanou nakládačku a co střela to moře plamenů. Zasažené jeepy metají kotrmelce, vše hoří a vybuchuje... Irácké stíhačky vybuchují ve vzduchu jak silvetrovské rachejtle. Prostě USA nedovolí zlobivcům ubližovat hodným lidem. Co mne překvapilo, že Baldwin v klíčový moment útoku neměl trauma flasback...a trochu mi v útočící letce chyběl Topr Harley .-). Za mne je to jen za dva sidewindery. * *(8.6.2013)