Matka versus android

Trailer

VOD (1)

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

Trailer

Timak

Super nápad (přestože nijak originální), skvěle zahrané, super reference na RUR a ten závěr, ten je mrazivej. Celkově druhá půlka je hodně cool a ten závěr (pro mě absolutně nečekanej) … ani nevím, co tomu vytknout. V rámci žánru fakt pecka. Možná mi chyběla nějaká stylová hudba a paradoxně víc androidů. ()

Mamlas odpad!

Na začátku to není tak marné. Androidi se pokazí a začnou zabíjet lidi. Tak jsem očekával, že dál bude následovat pěkná řežba, ale ouhle. Cca hodinu a půl pak cestuje těhule se svým vyváženým přítelem kamsi dopryč. Nuda jako svině, nic se neděje, maximálně nějaké ty tanečky. Pak je až jakési finále, během kterého je zastřelen 1 android. Pak je srdceryvná tečka, u které už jsem se nevydržel nesmát... Rozumného děje bylo v celém filmu tak 10 minut, zbytek je komorní nuda, zmar, kecy a hýkání těhule. (7%) ()

Arsenal83

Ja som fandil tým Androidom. Predsa len, už dvakrát som mal iOS a furt mi ten iPhone odišiel. Takže pre mňa už len Android. Inak ide o film plný kecov, kde povinne rasovo vyvážený pár trávi dlhé minuty v nezmyselných rozhovoroch o tehotenstve a rodičovstve, ale to je to najlepšie, čo ponúka prvá polovica deja, v druhej s nástupom akčných scén so zarúškovanými robotmi je to ešte horšie a absolútny záver s uplakanou Chloe to zabil úplne. Snaží sa to privodiť emócie, ale prinesie to len chlad. ()

Anderton

Podobné komorne ladené postapo snímky nemajú nikdy príliš hutný dej a rýchlejší spád, takže očakávať to od nich je asi ako očakávať od rýdzo akčného filmu psychologickú drámu. Z hľadiska triezvych očakávaní považujem Matka verzus android za mierne nadpriemerné dielko, ktoré ale nestojí na réžii, ale na tom, že Chloe Grace je veľmi sympatická žena a baví ma jej herectvo. Zvyšok osadenstva je zameniteľný. Začiatok filmu inak spláchne všetky Asimovove zákony viete kam a nie je ani príliš zdôvodnené, prečo sa tak deje. Proste A.I. je A.I. a nič iné sa od nej očakávať nedá. Porovnanie jej motivácií s tými ľudskými založenými na emóciách ale patrí k oživeniu prevažne monotónneho filmu. ()

blackkocour

Co to s mojí Kloujínkou udělali, doprdele? Kde jí to, u všech svatých zase dosrali? To, že mě tahle dívka nadpřirozeně vzrušuje, a když koukám na ledajakou sračku, ve které je obsazovaná, dívám se na to nejvíc přiměřeně a pozitivně, aby film nedostal odpad, ví už každej druhej ztopořený pedofil. Můj pohár ejakulátu se bohužel nepřetekl, takovou krásnou tvář, aby z kamene, ze žuly a pískovce, vytesal snad jen ďábel, takovou moc by jí nikdo nedal, aby byla přitažlivější než nahá Dáda Patrasová ve vaně, což je razantní chyba. Všichni pedouši si pro dnešek, muselo zklamaně vydechnout, že se z Kloí stala už obdařená žena. ()

• Ve scéně, kdy Georgia (Chloë Grace Moretz) narazí v lese na člověka, dojde na několikaminutový rozhovor na téma českého spisovatele Karla Čapka, jeho díla „RUR“ a následného ovládnutí lidstva roboty. (TheEvilTwin)