Matka versus android

Trailer

VOD (1)

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

Trailer

rublik05

Nejsem si moc jistý, jestli by z této laciné variace na R.U.R. měl pan Čapek radost, jsem ale rád, že se o tomhle nadčasovém díle někdo ve filmu alespoň zmínil. Co zpočátku vypadalo jako fajn postapokalyptické sci-fi, se nakonec ukázalo jako naprosto tuctové nudné drama bez špetky logiky, prazvláštně natočené, utahané, nedošlo ani na nějakou pořádnou akční scénu, herci jsou zoufale průměrní až podprůměrní, Chloë překvapivě nevýrazná, opravdu velké zklamání. Nicméně najde se zde několik málo scén, které nejsou vůbec špatné a vcelku jsem si je užil. Jinak ale zbytečná dvouhodinová nuda nenabízející absolutně nic, co by člověk neviděl jinde v mnohem lepším provedení. 2/10. ()

WathanajX

„Říká ti něco Karel Čapek?“ Miluju postapokalyptické filmy ale tohohle jsem se dost obávala a od Netflixu jsem čekala průměrnou až podprůměrnou podívanou… Klady: Námět nevypadal až tak zle. Tedy z hlediska zblázněných androidů apod. I když originalitu to asi vidělo z vlaku ale alespoň tohle mě potěšilo. Trochu překvapil také ten drsný hořko-sladký konec a zmínka o Čapkovi. Víc ani ťuk. Zápory: Jak jsem se obávala. Netflix v honbě za veškerou korektností a podobných nesmyslů "nezklamal" a kromě přiblblých krásně barevných hlavních postav servíruje i naprosto dementní scénář obsahující nudné a debilní dětské konverzace o hovně a bezpočet nelogických kravin. Například to holka na vozíčku po císaři "přemůže" X androidů? Kam na konci ten kluk zmizel? To jak jeden vůl a těhotná idiotka přežili v lese ve stanu? Nekonečná k smrti nudící stopáž se závěrem, co se snaží z diváka za každou cenu vymáčknout alespoň nějakou tu soucitnou slzičku. Utrpení… Hodnocení: 20 % / 2 z 10 – Znám pár takových co nemám ráda, kterým bych film vřele doporučila. Za mě nikdy víc! (13.) ()

cariada

Nebylo to tak špatně podle hodnocení. Nápad a hlavně začátek dobrý, pak to trochu drhne. Strašně mě tam rozčilovala ta těhule. Už jsem chtěl aby to vyprdla a radši tam běhala s dítětem. Škoda že se to víc nesoustředí na to proč se to stalo. Docela by mě zajímalo jak se dozvěděli. Že zrovna v Koreji berou děti a je tam bezpečno. ()

Enšpígl

Když mě film sbalí do deseti minut bývá to známka kvality a tomuhle filmovýmu fešákovi se to podařilo levou zadní. Nevím přesně co se tady z hlediska hodnocení pořádá zase za sabaty a nehodlám to ani číst, ale tohle byla dokonalá atmosferická pecka. Vizuálně depresivní lahůdečka, které nechybí kvalitní akční scénka, ano je jen jedna, ale to nevadí, protože to má něpětí a fantasticky hrající Chloë . ()

liskam

Když točíte Post-apo tak si většinou vybíráte z možností natočit Survajvra, nebo Road movie, nebo bitkařinu, nebo rodiné drama, nebo Superhero a nebo krimi thriller. Občas spojíte pár věcí dohromady. Pokud jste Meetflix spojíte dohromady úplně všechno. Z hlavních vysokoškolských hrdinů uděláte geniální Trapery kteří přežijí 6 měsíců s jednou krosnou, revolverem a velikonočním stanem. Dokáží zastavovat rozběhnuté kontrakce. Trajdat a běhat po lese, na motorce mnoho dní po termínu porodu. A do toho všeho se chovat jako úplní debilové. Ti Korejci to dělali dobře když brali jen děti. Děti se dají vychovat, pitomí rodiče ovšem nikoli. Jinak je docela zajímavé že všichni z těch dobrých jsou černoši a všichni ti zlí jsou nečernoši. Divím se, že se děcko bralo do Koreje... A nevzali ho do dokonalého nezávislého klidného demokratického státu Libérie a nebo Zair. Dávám 1* za zdemolovanou Micru Moretz a Korejce na lodi. Zbytek odpad. ()

• Ve scéně, kdy Georgia (Chloë Grace Moretz) narazí v lese na člověka, dojde na několikaminutový rozhovor na téma českého spisovatele Karla Čapka, jeho díla „RUR“ a následného ovládnutí lidstva roboty. (TheEvilTwin)