Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 12.11.2018

  Will Ferrell zkusí drama

  Herec Will Ferrell (Megamysl, Táta je doma) je známý především z jeho komediálních rolí, to ale neznamená, že je mu drama úplně cizí. Naposledy si zahrál vážnou roli ve snímku Všechno musí pryč z roku 2010, a po dlouhých devíti letech se teď k dramatu vrátí. Získal totiž hlavní roli ve filmu The Prince of Fashion od Guse Van Santa (Dobrý Will Hunting), jenž bude vyprávět příběh podle článku oceňovaného novináře Michaela Chabona My Son, the Prince of Fashion. Snímek budou produkovat Jonathan Goldstein a John Francis Daley (Noční hra). Datum natáčení ještě není známo, Ferrell má teď na stole hned několik projektů, mezi nimiž jsou např. snímek o hudební soutěži Eurovision, film o Uberu, nebo adaptace knihy The 100-Year-Old Man Who Climbed Out The Window and Disappeared.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 11.11.2018

  Jak to vypadá s pátou Smrtonosnou zbraní?

  Richard Donner (Superman, Nájemní vrazi) si ve svých 88 letech užívá zaslouženého důchodu. Legendární režisér ale sem tam přece jen poskytne novinářům rozhovor, ve kterém se většinou stočí téma na jediný film, který jeho fanoušky stále zajímá – totiž pátou Smrtonosnou zbraň. Pokračování akční série s Melem Gibsonem a Danny Gloverem se Donner pokouší protlačit před kamery už hezkou řadu let a nyní to vypadá, že by se mu to možná mohlo konečně povést. Objednal si totiž první nástřel scénáře, což mu neoficiálně schválilo i studio Warner Bros., a pokud budou všechny strany s výsledkem spokojené, vrátil by se režisér pro jeden poslední film. Dobrá zpráva je, že by se nejednalo o restart, ani prequel, ale pořádnou rozlučku s původními herci. Nezbývá než si počkat, jestli se zadaří.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 10.11.2018

  Venom díky Číně předčí Spider-Mana

  Fanoušci filmového Venoma si asi můžou začít mnout ruce. Zdá se, že studio Sony totiž po nečekaném úspěchu hláskujícího antihrdiny s tváří Toma Hardyho (Dunkirk) oznámí pokračování každým dnem. Dosvědčoval by tomu teď i triumfální start Venoma v Číně, který si tam za první víkend jde k necelým 100 milionům, což by znamenalo největší otvírák v rámci solo superhrdinů, a druhý největší komiksový otvírák hned po Avengers: Infinity War. Venom po tomto víkendu zároveň překoná letošní snímky jako Solo: Star Wars Story, nebo Ant-Man a Wasp, na kontě už bude mít přes 650 milionů dolarů. Venom je tak nejen obřím hitem sám o sobě, zároveň už ale předčil i všechny ostatní Spider-Man filmy od stejného studia. Ať zvedne ruku ten, kdo něco takového čekal.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 10.11.2018

  Hvězda Star Wars v nové sci-fi

  John Boyega (Star Wars: Poslední z Jediů) se příští rok vydá do vesmíru hned dvakrát. Vedle deváté epizody Star Wars se totiž objeví taky v romantickém sci-fi snímku Hold Back The StarsLetitiou Wright (Black Panther). O režii se postará Mike Cahill (Jiná země, Výchozí bod) a příběh je adaptací stejnojmenné knihy o muži a ženě, kteří ve vesmíru vzpomínají na svoji lásku uprostřed utopické verze naší Země. Oběma přitom ve stejnou chvíli zbývá posledních devadesát minut kyslíku. Scénář podle knihy napsala Christy Hall.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 9.11.2018

  Rogue One dostane prequelový seriál

  Diego Luna (Narcos, Hráči se smrtí) si zopakuje svoji roli Cassiana Andora, jeho postava totiž dostane rovnou celý vlastní seriál pro novou streamovací službu Disney+. Jedná se o druhý hraný seriál ze světa Star Wars, který Lucasfilm momentálně na nové platformě chystá, tím prvním je The Mandalorian od Jona Favreaua (Iron Man). Luna si tak zopakuje roli rebelského agenta, příběh se ale bude z logických důvodů odehrávat před událostmi Rogue One: Star Wars Story. Produkce na seriálu začne příští rok, žádní další tvůrci zatím nebyli oznámeni.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 8.11.2018

  Co chystá režisér Přízraku?

  Režisér David Lowery (Přízrak, The Old Man & the Gun) se upsal novému filmu. Pro studio A24 Films natočí epickou fantasy Green Knight, která vychází z rytířské básni o Siru Gawainovi a Zeleném rytíři. Příběh patří do cyklu artušovských legend. Lowery tak po westernu, dětské fantasy a existenciálním hororu opět změní žánr. Zatím není jasné, jestli k filmu napíše zároveň i scénář, ani jestli půjde o jeho hned příští film – momentálně totiž píše hranou verzi Petera Pana pro Disney. Do toho se navíc čerstvě spojil s režisérem Carym J. Fukunagou (Temný případ), se kterým plánují televizní remake sci-fi filmu Badatelé.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 8.11.2018

  Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

  Susanne Bier (Druhá šance, Bird Box) naposledy vyhrála Emmy za režii všech dílů oceňované televizní minisérie Noční recepční. Po dvou letech a celovečerním filmu pro Netflix se teď vrací, aby spolu s Nicole Kidman natočila pro HBO minisérii The Undoing. Ta bude vyprávět příběh terapeutky (Kidman) Grace Sachsové, která vede takřka dokonalý život. Jedné noci se ale všechno změní a ona musí svůj život naprosto překopat, aby ochránila sebe a svého syna. Příběh je založen na knize Mělas to vědět od Jean Hanff Korelitzové, která bude seriál spolu s Kidmanovou produkovat. Scénář pak napíše zkušený tvůrce David E. Kelley (Sedmilhářky).

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 7.11.2018

  Shreka čeká restart

  Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio Dreamworks rozhodlo najmout tvůrce Já, padouch Chrise Meledandriho, aby celou značku zrestartoval. Podle Meledandriho se ale nebude jednat o klasický reboot, při kterém sérii potká řada změn. Aktuální plán je totiž například ponechat veškeré hlasové obsazení původních filmů, tedy Mika Myerse, Eddieho Murphyho, Cameron Diaz i Antonio Banderase, kromě jiných, a jenom upravit příběh a podání, tak jako to například naposledy předvedl horor Halloween. Jestli Shreka čeká souboj se sériovým vrahem zatím ale není jasné, tvůrci totiž v tuhle chvíli nemají ani náznak příběhu. Bude tak trvat pár let, než nový Shrek dorazí do kin.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 7.11.2018

  Breaking Bad jako film?

  Tvůrce seriálu Perníkový táta Vince Gilligan napíše a nejspíš i natočí nový film právě ze světa kultovního Breaking Bad. Zprávu potvrdily servery Variety a THR, doteď však nejsou známy v podstatě žádné detaily – tudíž nelze potvrdit, ani vyvrátit návrat hlavních hvězd seriálu Bryana Cranstona (Godzilla) a Aarona Paula (Triple 9), natož si odvodit jakým způsobem bude film propojen s hlavní dějovou linkou seriálu. Natáčení by však mělo již brzy započít v Novém Mexiku a film by podle všeho měl pojednávat o uneseném muži a jeho cestě ke svobodě. Fanoušci si pak asi vzpomenou na finální řadu Breaking Bad, ve které byla postava Jesseho uvězněna gangem neonacistů, pro které musel vařit drogy až do chvíle, než Walter celý gang vystřílel a Jesseho tak osvobodil. Film tak potenciálně může vyplnit období před těmito událostmi.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 6.11.2018

  Ben Foster a temné boxerské drama

  Herec Ben Foster (Za každou cenu, Nepřátelé) si zahraje v temném boxerském dramatu Harry Haft. Scénář k snímku napsal Justine Juel Gillmer (Into the Badlands). Vycházel přitom ze stejnojmenné knihy Alana Scotta Hafta, která vyprává příběh boxera, jenž přežil koncentrační tábor Auschwitz díky tomu, že byl nucen bojovat s ostatními vězni. Když vyhrál, dostal jídlo a šanci žít o něco déle. Sedmdesát šest jeho poražených protivníků bylo místo toho odvedeno na smrt. Pronásledován vinou a vzpomínkami se Haft po osvobození snaží bojovat s boxerskými legendami, aby znovuobjevil důvod k životu a našel ženu, do které se před válkou zamiloval. Režie se ujme Barry Levinson (Banditi, Paterno) a natáčení začne příští rok v únoru.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 118 236 353 470

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 1.4.2017

  Začínají 24. Dny evropského filmu

  24. Dny evropského filmu proběhnou v Praze 6. - 13. 4. (kina Lucerna, Světozor, Royal a Kino Pilotů) a v Brně 14. - 17. 4. (kino Scala). Jejich ozvěny se pak budou konat v Boskovicích (18. - 20. 4.), Jablonci nad Nisou (18. - 23. 4.), Hodoníně (18. - 20. 4.), Semilech (18. - 21. 4.), Hradci Králové (19. - 21. 4.) a Havířově (20. - 23. 4.). DEF jsou jediným festivalem v ČR zaměřeným výhradně na evropské filmy. Téměř čtvrt století nabízí divákům ty nejzajímavější snímky současné evropské kinematografie. Festival zahájí 6. 4. snímek Muž tisíce tváří režiséra Alberta Rodrígueze. Největší španělská korupční aféra 90. let a příběh muže, který oklamal celé Španělsko. Tento napínavý špionážní film, který si odnesl celou řadu cen, přijede na slavnostní zahájení osobně uvést producent Francisco Javier Ramos Quiñones.

   

  Festival představí to nej, co v evropském filmovém průmyslu za poslední dobu vzniklo a promítne na 50 filmů rozdělených do tradičních i nových sekcí. V programu nebudou chybět ani filmy, které vznikly v rámci minoritní české koprodukce. DEF premiérově uvedou film Sibiřský deník scenáristy a režiséra Viesturse Kairišse, který bude spolu s českou producentkou Juliettou Sichel hostem festivalu. Dalším snímkem je Ministerstvo lásky režiséra Pava Marinkoviće. Spolu s ním festival osobně navštíví herec Slobodan Milovanović a zvukaři Ludvik Bohadlo a Jan Paul. Za osobní účasti tvůrců se představí i česko-slovenský film Pátá loď Ivety Grófové, který získal na Berlinale cenu Křišťálový medvěd, udělovanou dětskou porotou. Film osobně uvede režisérka Iveta Grófová a autor hudby, Matěj Hlaváč. Dokumentární film, tentokrát věnovaný alternativní hudební scéně na blízkém východě, Yallah! Underground, představí i režisér Farid Eslam. Mezi další hosty festivalu patří rakouský režisér a producent Arash T. Riahi, který uvede nový dokumentární film Kinders. Dorazí také italský režisér Giancarlo Soldi a osobně představí svůj dokument Pět světů.


  Doprovodný program nabídne spojení filmového a kulinářského zážitku ve speciální sekci Film Flavour. V unikátních prostorách kina Royal opět vznikne pop up restaurace, jejíž menu bude reflektovat téma a prostředí filmu. Diváci se tak mohou těšit na tříchodové menu, víno a film. Filmový zážitek také propojíme s tím hudebním a ve festivalové sekci Film & Music zájemcům nabídneme projekci filmu Životní sólista o legendárním jazzmanovi Günterovi Baby Sommerovi. Následovat bude jeho koncertní vystoupení a nabídka skvělého vína. Více informací na www.dnyevropskehofilmu.cz.

   

 • Obrázek k novince 31.3.2017

  Opavský páv zve na čtvrtý filmový maraton

  Festival Opavský páv, který organizují studenti Audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě, přijímá do 7. 4. 2017 registrace studentských snímků mladých filmařů ze středních a vysokých škol. Čtvrtý ročník odstartuje v budově Slezanky 2. 5. 2017 a potrvá do 4. 5. 2017, kdy ho již tradičně zakončí slavnostní odevzdávání pávích pírek oceněným režisérům. Do poroty letos zasedne Fedor Gál, Peter Bebjak, Martin Novosad, Jan Plachý, Miro Remo a Viktor Kamenický. Registrovat snímek do soutěžní sekce festivalu je možné do 7. 4. 2017, a to prostřednictvím registračního formuláře na festivalovém webu. Možnost přihlásit svá audiovizuální díla mají studenti v pěti kategoriích: hraný film, hraný film krátkometrážní (do 5 min.), dokumentární film, animovaný film a hudební videoklip.


  V rámci festivalu bude probíhat doprovodný program, který se tentokrát zaměří na vývoj kinematografie: „Myšlenkou letošního doprovodného programu je propojení tradičního řemesla a moderní technologie. Naším cílem je, aby se v programu objevily jak tradiční formy audiovize, tak ty nové," uvádí členka organizačního týmu Klára Jančíková. Svá audiovizuální díla představí v rámci doprovodného programu např. Tereza Španihelová alias Tores Gorgeous. Scénickým čtením z vybraných knižních ukázek a promítnutím jejich filmové podoby se probere workshop zaměřený na filmové adaptace, který povedou básník Jakub Chrobák, literární teoretička Stanislava Schupplerová a vedoucí oddělení audiovizuální tvorby Monika Horsáková. Zájemci se mohou hlásit rovněž na workshop práce se steadycamem, na dalším workshopu si zase budou moci vyrobit vlastní praxinoskopy nebo se naučit trikovat pomocí klíčování. Chybět nebude tradičnín fotokoutek či Klub deskových her Pajdulák. Vstup na festival i doprovodné akce je zdarma. Více informací na opavskypav.slu.cz.

 • Obrázek k novince 29.3.2017

  Rozhodujte o hrdinovi filmu Noční směna

  První digitální interaktivní film v českých kinech bude mít předpremiéru v Premiere Cinemas v pražské Hostivaři, v Olomouci a v Teplicích. Ve filmu Noční směna budou o scénáři a ději rozhodovat sami diváci. Do kin totiž míří první digitální interaktnivní snímek a už teď je jasné, že půjde o obrovský hit. Mimo festivalové uvedení ho budou moct diváci poprvé vidět exkluzivně v multikinech Premiere Cinemas. ČSFD projekce se bude konat v úterý 4. dubna od 19 hodin. V předpremiéře pak bude film k vidění i v Premiere Cinemas v Teplicích a v Olomouci. Do všech kin v Česku pak Noční směna zamíří od čtvrtka 6. dubna.


  Do kina se chodí na filmové zážitky a co může být lepší, než když o dění na plátně můžete rozhodovat přímo vy. Film Noční směna bude v kinech ojedinělým úkazem, protože si půjčuje prvky jak z filmového světa, tak ze světa filmových her. Dovoluje divákům určovat vývoj příběhu a rozhodovat za hlavního hrdinu prostřednictvím vlastního chytrého telefonu nebo tabletu. Režisérem filmu Noční směna je Tobias Weber, který se spolu Michael R. Johnsonem podílel i na scénáři. Druhý zmíněný se proslavil hlavně prací na slavném filmu Sherlock Holmes režiséra Guye Ritchieho. Ve filmu hrají Joe Sowerbutts (hlavní role), Haruka Abe, Lily Travers, Joel Basman (Památkáři) a Richard Durden (Bez soucitu; Oliver Twist).


  K rozhodování o dění na plátně bude stačit si stáhnout aplikaci CtrMovie, která bude dostupná na AppStore a Google Play. Aplikace má necelé 2 MB, můžete si ji tedy stáhnout jak doma či v kině na wi-fi, tak i pohodlně přes mobilní data třeba cestou do kina. Další instrukce se dozvíte přímo v kinech. Vice informací včetně aktuálního seznamu kin, traileru a fotografií najdete na www.pannonia-entertainment.cz nebo na facebooku.

 • Obrázek k novince 13.3.2017

  West Side Story v Praze

  České publikum má výjimečnou příležitost poprvé v Praze (23. – 26. 3. 2017, Kongresové centrum) zhlédnout tento světově proslulý unikát v originální podobě, původním znění a s hvězdným Broadwayským obsazením, a to u příležitosti 100. výročí tří jeho tvůrců. Věčný příběh zakázané lásky na motivy Romea a Julie zasazený do ulic západního New Yorku znovu ožívá! Uvedení West Side Story na Broadwayi v roce 1957 kompletně přepsalo historii muzikálového divadla a rychle se stalo jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších muzikálů všech dob. Ani po 60 letech nepřestává tato Broadwayská klasika, plná nesmrtelných hitů Leonarda Bernsteina ("Maria", "Tonight", "Somewhere", "America", či "I Feel Pretty"), fascinovat diváky po celém světě. V sezóně 2013/2014 ji při turné po 16 evropských zemích (Itálie, Velká Británie, Francie, Belgie, Německo atd.) shlédlo neuvěřitelných 275.000 diváků.


  Klíčovou úlohu při hudebním nastudování sehrál zkušený hudebník Donald Chan - dirigent, pianista a hudební režisér v jedné osobě, který je supervizorem celého projektu, vybíral osobně všechny účinkující a bude stát v čele orchestru West Side Story i v Praze, kam West Side Story dorazí po mnohaměsíčním turné po vyprodaných sálech Evropy a Blízkého Východu. Před začátkem předvánoční premiéry této show ve Vídni Donald Chan prozradil, že ač za svoji mnohaletou kariéru nastudoval dlouhou řadu slavných muzikálů, West Side Story je jeho srdeční záležitost. Vřelý vztah, taneční i pěvecká vyzrálost i hluboké nasazení byly ostatně cítit nejen z ústřední dvojice Marii a Tonyho v podání Jenny Burns a Kevina Hacka, ale doslova ze všech účinkujících. Například v roli Baby Johna, nejmladšího člena gangu Tryskáčů, se představil nesmírně talentovaný tanečník Daniel Russell (mj. role Billy Elliota při americkém a australském turné stejnojmenného muzikálu), jehož otec se v téže roli a pod stejným hudebním vedením proslavil v Americe před 30 lety!


  Českou premiéru měl muzikál v roce 1970 v pražském Národním Divadle, krátce na to i v Hudebním divadle Karlín. Uvedení u nás podléhalo přísnému a mnohdy až absurdnímu dozoru cenzury (z propagačních materiálů musely být například těsně před vyvěšením plakátů odstraněny stříbrné pěticípé hvězdy), překlad byl bedlivě upravován ve snaze zamezit šíření amerického způsobu života. West Side Story se stala jedním z nejúspěšnějších titulů na Broadwayi a v roce 1961 se dočkala i filmového zpracování. V režii Jerome Robbinse a Roberta Wise film slavil triumfální úspěch a získal 10 Oscarů, mj. za nejlepší film, režii, vedlejší role, výpravu, střih či hudbu. České publikum mělo možnost tento snímek zhlédnout až v roce 1973.


  Cenami ověnčená a kritikou ceněná West Side Story - The Broadway Classic je jediná produkce, která v sobě snoubí všechny prvky původního nastudování tohoto muzikálu – originální choreografii Jeroma Robbinse, dojemné libreto Stephena Sondheima a nepřekonatelnou hudbu Leonarda Bernsteina. V sezóně 2016/2017 se diváci dočkají nového nastudování této nesmrtelné klasiky v režii Joey McKneelyho, které si klade za cíl oslavit 100 leté výročí jejích tvůrců, pod názvem WEST SIDE STORY – Centennial Jublilee Production. Vstupenky v prodeji v síti Ticketportal, Ticket Art a Ticketpro. Více info na www.jvagentura.cz.

   

 • Obrázek k novince 9.3.2017

  Mladí Češi vyhráli v Seattlu cenu za „Nejlepší režii“

  Krátký film Bio Buddy, který vznikl pod vedením režisérů Jana Chramosty a Janka Cingroše z autorské skupiny POPOJEDEM! Production, byl významně oceněn na mezinárodním finále soutěže 48 Hour Film Project, ve které mají filmaři za úkol vymyslet, natočit a dokončit krátký film podle zadání za pouhých 48 hodin. Jeden z režisérů filmu Jan Chramosta, převzal ceny v Seattle, USA. Jeho film byl oceněn jako 2. nejlepší ze 150 vítězů lokálních soutěží z celého světa a navíc získal cenu za Nejlepší režii.

  Krátký film Bio Buddy, napínavý příběh s nečekanou pointou a sugestivními hereckými projevy Petra Vaňka a Chozého Jelínka, byl jedním z tisíce filmů natočených po celém světě pro letošní ročník 48 Hour Film Project. Do finále se dostal až po výhře pražského kola. Pro české filmaře je ocenění obrovským úspěchem a zajistilo jim účast a prezentaci filmu na festivalu v Cannes.

  Celý film nyní můžete shlédnout také na ČSFD.cz, v jeho profilu v sekci Videa.

 • Obrázek k novince 6.3.2017

  Chcete vyhrát cestu na festival do Cannes?

  Program Kreativní Evropa MEDIA letos v lednu vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví fanoušci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset nejúspěšnějších účastníků soutěže vyhraje cestu na jubilejní 70. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který patří mezi nejstarší a nejprestižnější filmové festivaly na světě. Festival se koná v květnu 2017 a pořadatel soutěže hradí výhercům ubytování i cestu.


  Soutěž #euFilmContest potrvá až do 17. března 2017 a účastníci v ní mají odpovědět na 25 otázek týkajících se filmů nebo jiných audiovizuálních děl podpořených programem Kreativní Evropa MEDIA. Za každou správnou odpověď získají jeden bod, bod navíc pak mohou získat také za sledování facebookové nebo twitterové stránky programu Kreativní Evropa MEDIA. Zúčastnit se mohou soutěžící starší 18 let.


  Kreativní Evropa MEDIA je program Evropské unie na podporu evropského audiovizuálního průmyslu, existující od roku 1991. Každý rok podpoří kolem 2 000 projektů, včetně filmů, TV seriálů, videoher, vzdělávacích programů, kin a mnoha dalších. V České republice vzniká s podporou EU řada nových českých filmů, naposledy třeba Rodinný film nebo Bába z ledu. Tento program podporuje také filmové festivaly - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně, Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm v Třeboni či Letní filmovou školu v Uherském Hradišti. Podporu má i na 30 kin v 19 městech - Ostravě, Hradci Králové, Vsetíně nebo v Českých Budějovicích. Pravidla soutěže a soutěžní otázky najdete na: www.wealllovestories.eu/filmcontest.

   

 • Obrázek k novince 4.3.2017

  24. Český lev - výsledky

  Filmovým králem Českých lvů za rok 2016 se stal film Masaryk, který si odnesl rekordních 12 lvů. Tento film ovládl naprosto dominantně předávání Českých lvů za rok 2016. Ambiciozní film Anthropoid nakonec ze slavnostního vyhlášení vyšel naprázdno a nezískal ani jednoho lva. Kategorii hereček v hlavní a vedlejší roli ovládly Michalina Olszańska a Klára Melíšková za své herecké výkony ve filmu Já, Olga Hepnarová, který si tak ze slavnostního vyhlášení odnesl dva lvy. Cenu filmových fanoušků ČSFD.cz obdržel Anthropoid a herečce filmu Aně Geislerové předala cenu zástupkyně ČSFD.cz Barbora Pospíšilová. Další podrobnosti o vítězích a nominovaných naleznete v sekci Ocenění.

  (Tuax)
 • Obrázek k novince 27.2.2017

  89. Oscary - výsledky

  Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo drama Moonlight, které proměnilo ještě další dvě nominace (vedlejší herec Mahershala Ali, adaptovaný scénář) z původních osmi. Nejvíce sošek si odnesl muzikál La La Land (herečka Emma Stone, režie, kamera, hudba, píseň, výprava). Po dvou Oscarech posbíraly filmy Hacksaw Ridge - Zrození hrdiny (střih, zvuk) a Místo u moře (herec Casey Affleck, původní scénář).

   

  Sci-fi Příchozí proměnilo pouze jednu nominaci z osmi (střih zvuku) a neúspěchem je bezesporu nulové skóre dramatu Lion (původně šest nominací). V kategorii zahraničních filmů zvítězilo íránské drama Klient. Nejlepším animákem se stalo Zootropolis: Město zvířat, dokumentem celovečerní střih seriálu O.J.: Made in America. Jednu z čestných cen letos obdržel Jackie Chan. Kompletní přehled výsledků naleznete v sekci Ocenění.

  (Bart)
 • Obrázek k novince 25.2.2017

  Zlaté maliny 2016

  Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii, nejhoršího hlavního herce a nejhorší hlavní herečku. Zdatně mu letos sekundoval Batman v Superman: Dawn of Justice, který získal taktéž čtyři Zlaté maliny. A to za nejhorší Sequel, nejhorší kombinaci k vidění, nejhorší scénář a nejhoršího herce ve vedlejší roli. Jednu Zlatou malinu si pro sebe vzala Kristen Wiig za svou vedlejší roli ve filmu Zoolander No. 2. Vykoupení bylo letos dopřáno Melu Gibsonovi za jeho oskarovou nominaci za režii k filmu Hacksaw Ridge. Kompletní přehled vítězů a nominovaných všech dosavadních ročníků naleznete již nyní v sekci Ocenění.

  (Tuax)
 • Obrázek k novince 21.2.2017

  Noc Reklamožroutů míří opět do ČR

  Největší světová reklamní show Playstation Noc Reklamožroutů proběhne v pražském kině Lucerna v pátek 24. února 2017 od 19.00 hodin. Následovat ji bude v sobotu 4. března 2017 stejná akce v brněnském klubu Fléda. Vstupenky na obě show jsou k dispozici v předprodejích Ticketpro, Ticketportal a SMS ticket. Téměř 300 spotů z 50 zemí světa v bloku trvajícím přes 5 hodin. Reklamožrouti letos servírují reklamy chytré, inteligentní, exotické, ale také kontroverzní podpásovky či historické spoty. Diváci si tak opět mohou vychutnat přehlídku toho nejlepšího, co svět reklamy za poslední rok vytvořil.

   

  Reklamožrouty čeká také bohatý doprovodný program. Ve hře budou konzole PlayStation, kultovní fotoaparáty Instax od společnosti Fujifilm a mnoho dalšího.
  PlayStation Noc Reklamožroutů je pásmo více než tří set reklam, které je rozmanité nejen tematicky, ale také tím, kde videa vznikla. ,,Dramaturgové přehlídky si dávají záležet na tom, aby se do výběru dostaly zábavné kousky i vážnější snímky. Zajímavé jsou také rozdíly mezi velkorozpočtovými reklamami a videi, u kterých dokázali tvůrci vytěžit hodně efektu z malého rozpočtu," vysvětluje pořadatel David Horáček. Letošní PlayStation Noc Reklamožroutů ukazuje, jak do propagace přirozeně vstupují i prvky typické pro kulturu určité země. Nejlepším příkladem je třeba pákistánská reklama na čaj, která je natočena v bollywoodské stylu. Značka Nokia zase vtipně využívá aktuální trend selfie fotografií, Mercedes Benz zase natočil sexy reklamu o vztahu aut. Pětihodinové pásmo reklam bude rozděleno do čtyř bloků se třemi přestávkami.

   

  V přestávkách diváky čeká doprovodný program. Kromě soutěží bude diváky bavit DJ, zábavný fotoaparát Instax od Fujifilm, kterým se může každý vyfotit a fotku si odnést, dámy se mohou nechat nalíčit luxusní dekorativní kosmetikou. Diváci si mohou vyzkoušet soupravu PlayStation VR, se kterou odhalí novou dimenzi neuvěřitelných zážitků videa a virtuální reality. Po nasazení speciálních brýlí s reproduktory se stanou součástí trojrozměrného světa. Firma Sony také připravila pro diváky 6 konzolí PlayStation 4 s nejnovějšími hrami. O zábavu se postará také interaktivní fotokoutek Ananas. Jednu z konzolí PlayStation 4 lze v rámci večera vyhrát. V tombole diváci také najdou kultovní fotoaparát Instax, značkové pánské peněženky Bellroy, komiksové knihy ze speciálních edicí vydavatelství Crew či vouchery na luxusní kosmetiku. Více informací na www.reklamozrouti.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace