Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Luca Guadagnino chystá další hvězdně obsazené filmy

Luca Guadagnino chystá další hvězdně obsazené filmy

15.05.2024 Autor Jokolo

Italský režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno) je tvůrce, který umí rozvířit mnohdy příliš stojaté vody současné kinematografie. V posledních týdnech brázdí kina jeho tenisový snímek Rivalové, jemuž propůjčila svou tvář Zendaya (Duna) společně s Mikem Faistem (West Side Story) a Joshem O'Connorem (Koruna). Mimo pochvalné recenze film vydělává na poměry sportovně laděného romantického dramatu i slušné peníze, takže není divu, že se tvůrce nominovaný na Oscara poohlíží po dalším projektu, do něhož chce vybrat hvězdy největší velikosti. A daří se mu to.

 

Guadagnino má v současnosti v plánu již tři filmy. Tím příštím by mělo být drama Queer, v němž si hlavní roli vystřihne Daniel Craig (Není čas zemřít). Film je adaptací téměř čtyřicet let starého románu od Williama S. Burroughse, v němž se Lee, Američan potloukající se po mexických barech a opájející se různými psychoaktivními látkami, zamiluje do vojáka amerického námořnictva jménem Allerton. Craig si střihne hlavní roli, zatímco jeho objekt zájmu si zahraje o mnoho mladší Drew Starkey (Ta druhá Zoey). Ve filmu se pak také objeví Jason Schwartzman (Grandhotel Budapešť) nebo Henry Zaga (The Ministry of Ungentlemanly Warfare). Premiéru očekávejme na podzim, velké festivaly jistě čekají. 

 

V mezičase italský autor chystá další snímek s mezinárodní účastí s názvem Separate Rooms. Opět půjde o adaptaci novely a opět bude snímek pojednávat o queer tematice. Ve filmu se vrátí Josh O'Connor, jenž se octl už ve zmíněných Rivalech, v blíže nespecifikované roli se ale navíc objeví i Léa Seydoux (Duna: Část druhá). O'Connor si zahraje postavu Lea, spisovatele zlomeného úmrtím svého partnera. Střetává se však s novým potenciálním milencem, s nímž opět pod vlivem substancí cestuje napříč Německem a Francií. Guadagnino si je evidentně jistý, jaké filmy chce točit. Tento měl být po zmíněném Queer s Craigem jeho příštím počinem, ale zdá se, že ještě předtím dorazí jiný snímek.

 

Tím by měl být thriller pro Amazon After The Hunt, jehož produkce by měla začít toto léto, takže lze očekávat premiéru příštím rokem. Titulky se pak opět budou skvět hvězdnými jmény, neboť svůj herecký um filmu propůjčí Julia Roberts (Notting Hill). Aby charismatu nebylo málo, doplní ji i dvojnásobný oscarový nominant Andrew Garfield (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny). Scénář nepříliš známé Nory Garrett se zabývá fenoménem cancel culture, neboť film se bude odehrávat na akademické půdě, kde se Roberts v roli vážené profesorky musí vyrovnat s tím, že školní premiant obvinil jejího kolegu z obtěžování, což vypudí ze skříní i některé její vlastní kostlivce. Aktuální témata a prvotřídní ansámbl si tak Guadagnino evidentně umí pohlídat a v příštím roce tak od něj snad můžeme čekat nálož kvalitních bijáků.

Reklama

Související novinky

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (více)

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Loni v listopadu se na představení příštích projektů ze stáje HBO její představitelé holedbali tím, že třetí série úspěšné Euforie je v odklepnuta, v přípravách a na obrazovky chtivých náctiletých… (více)

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (více)

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

04.03.2024

První Duna při svém nástupu do kin měla poměrně náročnou pozici. Jednalo se sice o očekávaný blockbuster s nabušenou hereckou sestavou a režijním matadorem za kamerou, do široké distribuce však… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Před dvěma lety se i měsíce po premiéře kina stále bortila pod nápory nadšených fanoušků, kteří dotlačili tři pavoučí hrdiny k obřím tržbám ve filmu Spider-Man: Bez domova. Právě tento film ukázal,… (více)

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (více)

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

20.12.2023

Nová verze klasického eroticky laděného dramatu Emmanuelle z pera autorky thajského původu Emmanuelle Arsan je už nějaký čas na cestě na velká plátna. A zatímco nyní už by se první anglicky mluvený… (více)

36. Evropské filmové ceny - nominace

36. Evropské filmové ceny - nominace

08.11.2023

V úterý 7. listopadu byly zveřejněny nominace pro 36. ročník Evropských filmových cen, jež by měly upozornit na nejvýznamnější filmové počiny z Evropy za rok 2023. V kategorii pro nejlepší evropský… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

dnes

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (více)

Zemřel dokumentarista Morgan Spurlock

Zemřel dokumentarista Morgan Spurlock

dnes

Svět dokumentárního filmu přišel o jednoho ze svých výrazných představitelů, ve věku třiapadesáti let totiž ve čtvrtek 23. května v New Yorku zemřel americký na Oscara nominovaný dokumentarista… (více)

Reklama

Reklama