foto

Stanislas Merhar

  • nar. 23.1.1971 (50 let)
    Paříž, Francie

Biografie

Francouzský herec Stanislas Merhar se narodil 23. ledna 1971 v Paříži. Vyučil se uměleckým zlatníkem, poté studoval hru na klavír na École Normale de Musique v Paříži. Profesně se věnoval gravírování až do doby, kdy dostal nabídku natočit film NETTOYAGE A SEC/ČISTÍRNA (1997) od režisérky Anne Fontaine. Film získal první cenu na Festivalu filmových herců v Saint-Denis a samotný Stanislas za onen snímek získal v roce 1998 cenu Césara. V témže roce přijal televizní nabídku na seriál HRABĚ MONTE CRISTO (1998), kde ztvárnil vicomta Alberta de Morcerf, syna hraběte de Morcerf (Jean Rochefort). V seriálu tak dostal příležitost zahrát si po boku slavných herců jako jsou např. již zmiňovaný Jean Rochefort, Ornella Muti, Gérard Depardieu, Pierre Arditi, Michel Aumont nebo Sergio Rubini.

Jeho herecká kariéra rostla až se do herectví ponořil úplně a kterému se také věnuje dodnes. V roce 1999 se objevil v dramatu DOPIS, kde si zahrál spolu s Chiarou Mastroianni, dcerou slavného italsko-francouzského páru Marcella Mastroianniho a Catherine Deneuve. O rok později se zase objevil v thrilleru FRANCK SPADONE po boku Monicy Bellucci. Svým vzezřením připomínal vždy naivního a nezkušeného mladíka, což mělo zejména u ženského publika veliký ohlas. Mladý modrooký blonďák byl žádaným zbožím.

Ovšem, jak šel čas, začal upadat i zájem o typ herce jakým je právě Stanislas Merhar. Filmy točí stále, ale herectví už pro něj zdaleka není prioritou jako dříve. S přibývajícím věkem začíná hrát spíše serióznější role. Mezi jeho lepší filmy patří také ADOLPHE (2002), kde sehrál titulní roli po boku Isabelle Adjani, UMĚNÍ MILOVAT (2011) a drama ALMAYEROVO ŠÍLENSTVÍ (2011).

Stanislas Merhar je dlouhodobě zasnoubený s belgickou herečkou Monou Walravens - dcerou známého belgického karikaturisty Jeana-Paula Walravense řečeného Picha.

Cucina_Rc

Host

TV pořady

2002 Hyper show (TV pořad)
1997 Le cercle du cinéma (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky