foto

Eiza González

  • nar. 30.1.1990 (30 let)
    Caborca, Sonora, Mexiko

Biografie

Eiza Gonzaléz, celým jménem Eiza González Reyna, se narodila do rodiny modelky a modela, ale její otec zemřel při nehodě na motorce, když jí bylo dvanáct let. Ona sama také řekla, že předčasná smrt jejího otce měla velký vliv na její pozdější kariéru. Má také jednoho bratra Yulena, který je o dvanáct let starší než ona. Navštěvovala dvě soukromé dvojjazyčné školy v Mexicu city. Také absolvovala dva roky tříletého kurzu na televizní herecké škole, než byla obsazena jako hlavní hrdinka telenovely Lola, érase una vez v roce 2007.

V roce 2008  spolu s matkou odjela do New Yorku, aby se zúčastnila tříměsíčního kurzu v tamější herecké škole, ovšem na začátku podzimu téhož roku odjela zpět do Mexico City. V dubnu roku 2009 byla obsazena do mexického kriminálního seriálu Mujeres Asesinas. V roce 2010 Nickelodeon oznámil, že González bude hrát v teen sitcomu Sueña conmigo. Kvůli roli musela González odcestovat do Buenos Aires, tam pobývala rok a domů do Mexika jezdila pouze při přestávkách v produkci seriálu. Poté, co v roce 2011 seriál skončil, se opět vrátila do Mexico City a seriál už byl uveden i v Evropě. V roce 2012 natáčela González komediální drama Casi 30 a byl to její první film, který byl uveden v kině. V roce 2012 také hrála v seriálu Amores Verdaderos, kvůli kterému odmítla roli v dalším seriálu.

Na konci srpna v roce 2013 se přestěhovala do Los Angeles, protože chtěla stále rozvíjet svojí hereckou kariéru. V roce 2013 dostala roli v seriálu Roberta Rodrigueze Od soumraku do úsvitu, čímž si vlastně zremakoval originál z roku 1996. Role je pro Gonzálezovou první anglicky mluvící rolí. V letech 2015 a 2016 opět hrála v seriálu Od soumraku do úsvitu ve 2. i 3. sérii. V roce 2017 se objevila v jedné z hlavních rolí v uznávaném filmu Baby Driver, v roce 2019 si zahrála nejprve ve filmu Roberta Rodrigueze a Jamese Camerona Alita: Bojový Anděl a také si zahrála ruskou zlodějku Madam M ve filmu Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw.

Eiza není jen herečka, ale také je zpěvačkou, píše písně a je též velmi uznávanou modelkou.

PlayEasy

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2018 Oscar 2018 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce