foto

Abbie Cornish

  • nar. 7.8.1982 (37 let)
    Lochinvar, South Australia, Austrálie

Biografie

Australská herečka a modelka Abbie Cornish, narozená 7. 8. 1982 v Lochnivaru v Austrálii, výrazněji vešla do podvědomí českých filmových diváků teprve po uvedení filmu Ridleyho Scotta Dobrý ročník (2006), ve kterém ztvárnila mladou Američanku, která přijíždí do Provence ve Francii navštívit svého otce.

Abbie Cornish vyrůstala spolu se třemi bratry a sestrou na velké farmě v Hunter Valley poblíž Lochnivaru. S modelingem začala již ve 13 letech, neboť se na farmě „nudila“. Na obrazovce se poprvé objevila v televizním seriálu „Children´s Hospitál“ v 15 letech, kde si zahrála kvadruplegičku. V 16 letech odešla od rozvádějících se rodičů a záhy na to byla v roce 1999 Australským televizním sdružením za herecký výkon v epizodě seriálu z policejního prostředí „Wildside“. I přes výrazný úspěch v televizní branži Abbie věnovala v té době stejné množství svého času přípravě na studium veteriny.

Zahrála si též ve filmech Monkey´s Mask (2000), Horseplay (2003) a One Perfekt Day (2004), avšak větší pozornost kritiků si vysloužila teprve ve filmu Somersault (2004), ve kterém se bravurně zhostila role pubertální nezávislačky, která se po hlavě vrhá do tajů sexu a lidé kolem ní zneužívají její mladistvé naivity. Ve filmu Candy (2006) si po boku Heathe Ledgera, básníka závislého na drogách, zahrála malířku. V souvislosti s natáčením filmu Stop Loss (2007) se v bulvárních médiích spekulovalo o jejím podílu na rozpadu manželství Ryana Phillippa a Reese Witherspoonové, avšak Abbie toto obvinění příkře odmítla. S Abbie se počítá též v připravovaném snímku The Golden Age (2007), ve kterém se objeví po boku své oblíbené herečky Cate Blanchett.

Abbie Cornish měří 173 cm, řídit automobil se naučila ve 12 letech, hraje na klavír a na kytaru. Jako turistka procestovala napříč Maroko, Itálii, Francii a Brazílii.

bacardi

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2013 Ok! TV (TV pořad)
2005 Attack of the Show! (TV pořad)
2004 At the Movies (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(66)