foto

Jeff Cohen

  • nar. 25.6.1974 (44 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jeffrey Bertan Cohen, B.S., J.D., je americký právník a zakládající člen právní kanceláře Cohen & Gardner. Když byl mladší, diváci jej znali díky dětské roli Chunka z dobrodružné komedie Stevena Spielberga THE GOONIES /1985/.

Cohen se narodil jako Jeffrey Bertan McMahon v Los Angeles a své herecké přijmení převzal po své matce Elaine Cohen. Cohen byl jedno z dětí předčítajících slova soutěžícím v pořadu CHILD'S PLAY /1982-1983/ a v létě roku 1985 se objevil jako celebrita v soutěžním pořadu BODY LANGUAGE /1984-1986/. V roce 1988 propůjčil svůj hlas postavě Grunta v TV animovaném filmu SCOOBY-DOO AND THE GHOUL SCHOOL. Vedlejší postavu Warda si pak zahrál v jeho prozatím posledním rodinném drama filmu PERFECT HARMONY /1991/.

Cohen navštěvoval University of California v Berkeley a titul B.S. v obchodní administrativě získal na Haas School of Business. Stal se prezidentem studentů a byl členem bratrstva Alpha Epsilon Pi. Jelikož byl jako teenager obézní vystavoval své "špeky" na školních utkáních amerického fotbalu a dělal tzv. "truffle shuffle" – natřásání břišními špeky.

Díky režisérovi Richardu Donnerovi získal několik letních brigád jako obchodní asistent filmového studia. Po ukončení studií na Berkeley, absolvoval Cohen v roce 2000 UCLA School of Law a poté se stal  v L.A. právníkem zábavního průmyslu. V roce 2002 zakládá v Beverly Hills právní kancelář Cohen & Gardner.

V roce 1986 byl nominován společnosti Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films na cenu Saturn Award pro nejlepší herecký výkon mladého herce za film The Goonies. Za stejný film i roli byl tentýž rok nominován na cenu Young Artist Award.

Cohenova sestra Eydie Faye je úspěšná scénáristka a herečka. V závěrečné scéně filmu The Goonies na pláži, dostala Faye cameo roli Chunkovy sestry. Bratr Edie Faye je taktéž úspěšným scénáristou. Po získání role Chunka ve filmu The Goonies, dostal mladý Cohen plané neštovice ale i přes tuto nemoc svůj part odehrál perfektně.

Od února 2014 pravidelně přispívá svými právnickými a politickými komentáři do novin Huffington Post a CNBC.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Filmy

1991 Perfect Harmony (TV film)
1988 Scooby-Doo and the Ghoul School (TV film)
1986 Ask Max (TV film)
1985 No Greater Gift (TV film)
Rošťáci

TV seriály

1986 Neuvěřitelné příběhy (TV seriál)
Čarovná sobota (S02E03)
1985 Neuvěřitelné příběhy (TV seriál)
Dálkový ovladač (S01E10)
1983 Příběhy z temnot (TV seriál)
Webster (TV seriál)
1982 Rodinná pouta (TV seriál)
1979 The Facts of Life (TV seriál)

TV pořady

1984 Kids Incorporated (TV pořad)

Skladatelská filmografie

Filmy

1983 L'amour fugitif (TV film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace