foto

Aneta Kernová

  • nar. 16.1.1996 (21 let)
    Česko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Aneta Kernová se narodila v Olomouci, později se s rodinou přestěhovala do malé vesnice jménem Oskava, kde vyrostla. Studovala na Gymnáziu v Uničově; v patnácti letech se musela osamostatnit a odstěhovat z důvodu studia herectví na konzervatoři v Ostravě.

Hned v prvním ročníku byla vybrána do sitcomu HELENA (2012), aby ztvárnila roli opilé holky Šárky. Po dobu studia se Aneta věnovala především  divadelnímu herectví. Hostovala v Národním divadle v Ostravě a zahrála si role, jako jsou například: nevěsta Agáta v Gogolově Ženitbě, nebo Nastasja Filippovna v Dostojevského Idiotovi.

Ve filmech si Aneta zahrála například lesbičku Báru ve snímku BÁRA(2014). Elišku v psychologickém dramatu 8 MM TERAPIE (2014). Vekslačku v dekadentním filmu TŘI POKOJE (2015), puberťačku Sáru ve filmu NA HRANĚ (2015) a v letní komedii Juraje Šajmoviče byla Aneta obsazena do role vesnické punkerky Aleny ve filmu ANDÍLEK NA NERVY (2015).

Aneta Kernová se zabývá zpěvem, tancem a v současné době i filmovou režií.

Rakosnicek77

Herecká filmografie

Filmy

2015 Andílek na nervy
Na hraně
2014 8 MM TERAPIE (studentský film)

TV seriály

2012 Helena (TV seriál)
A do druhý nohy! (S02E11)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace