foto

Gabriele Muccino

  • nar. 20.5.1967 (53 let)
    Řím, Itálie

Biografie

Gabriele Muccino je režisér a scénarista italského původu. Pokoušel se studovat literaturu na univerzitě v Římě, ale brzy toho zanechal, protože se chtěl věnovat filmovému světu. Proto začíná pracovat jako asistent Pupiho Avati a Marca Risi.

V roce 1989 si zahrál v TV seriálu E'PROIBITO BALLARE, kterou režíroval Pupi Avati. Ale Gabriele se chtěl stát i scénaristou. Proto se v roce 1991 zapsal do kurzu Lea Benvenutiho. Spolupracoval s televizní stanicí RAI, pro kterou režíroval pár dílů velmi známé telenovely UN POSTO AL SOLE, která běží na italských obrazovkách i dnes.

V roce 1998 natočil svůj první celovečerní film ECCO FATTO, se kterým se probojoval až na Torino Film Festival a též se mu dostalo vlídného přijetí kritiků. Jeho druhý úspěšný film napsal a natočil se svým mladším bratrem, hercem Silviem Muccinem, pod názvem COME TE NESSUNO MAI (1999) a který slavil úspěch na Mostra Internazionale d'Arte Cinematografica di Venezia.

Díky filmu L'ULTIMO BACIO (2001) vyhrává Gabriele cenu za nejlepšího režiséra na David di Donatello a také ho představuje na Sundance Film Festival, kde dostává cenu diváků a v časopise Entertainment Weekly se L'Ultimo Bacio dostává mezi 10 nejlepších filmů toho roku.Film měl takový úspěch,že vznikl i remake pod názvem THE LAST KISS, režírováno Tonym Goldwynem.

V roce 2006 začal spolupracovat s Willem Smithem, se kterým natočil LA RICERCA DELLA FELICITÁ (The Pursuit Of Happyness) a SETTE ANIME (7 Pounds), která má premiéru v březnu 2009.

Cristina

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Filmy

1991 Atto di dolore
1989 È proibito ballare (TV film)

Host

TV pořady

2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
2003 Che tempo che fa (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(55)