Reklama

Reklama

Doo-hong Jeong

Doo-hong Jeong

nar. 14.12.1966 (56 let)
Chilsan-ri, okres Imcheon-myeon, Buyeo County, provincie Jižní Čchungčchong, Jižní Korea

Biografie (2)

Jako nejmladší, nejmenší a nejostýchavější z celkových sedmi sourozenců, narodila se dnešní ikona filmového bojového umění a kaskadérských kousků, Doo-hong Jeong, do malého zapadlého městečka, Chilsan-ri, ukrytého v hloubi rozlehlé provincie Jižní Čchungčchong, ležící při okraji Východočínského moře v roce, kdy začal druhý významný vojenský konflikt novo korejských dějin. Severokorejská vojska se v tzv. Druhé korejské válce střetla s jihokorejskými vojsky,… (více)

Zajímavosti (2)

Berlínská mise (2013)

  • Takřka celý snímek se pod režisérským dohledem natáčel za hranicemi jihokorejského státu. Filmové natáčení odstartovalo 16. 4. 2012 v jihokorejském městě Namyang, nacházejícím se v nejlidnatější provincii Kjonggi, aby se následně přesunulo do Evropy, do hlavní německé metropole, Berlína, kde si filmový štáb pro potřeby natáčení snímku rezervoval Westin Grand Hotel, náměstí Hackescher Markt a na krátkou chvíli také ikonické náměstí Pariser Platz, a litevského hlavního města Riga. Z důvodu rozsáhlého množství anglických dialogů, neboť ve snímku se hovoří korejsky, anglicky a německy, režisér snímku, Seung-wan Ryoo, si ke spolupráci přizval amerického scenáristu, producenta a režiséra Teda Geoghegana. Akčním choreografem bojových scén se stal populární jihokorejský akční koordinátor, režisér a herec v jedné osobě, Doo-hong Jeong, s jehož prací se lze setkat ve snímcích Sea Fog (2014) nebo The Last Knights (2014), zatímco jako herce jej lze vidět ve snímcích Fighter In The Wind (2004), The City Of Violence (2006) nebo No Blood No Tears (2002). (Conspi)

Cheonchootaehoo (2009)

  • Akčním choreografem seriálu se stal Doo-hong Jeong, do této doby jeden z vůbec nejrespektovanějších jihokorejských filmových akčních choreografů. Coby kaskadér, či dvojník se objevil dokonce i v zahraničních filmech jako jsou G.I. Joe: Odveta (2013), Red 2 (2013).
    (Conspi)

Galerie (17)

Reklama

Herec

Host

Pořady
2016

Video seuta

2011

정글의 법칙

Ovládací panel

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama