foto

Katherine Langford

  • nar. 29.4.1996 (24 let)
    Perth, Western Australia, Austrálie

Biografie

Katherine Langford byla společně s mladší sestrou Josephinou vychovávána matkou pediatričkou a otcem lékařem. Mladší sestra se nepřekvapivě také věnuje herectví.

Již v roce 2005 se začala věnovat klasickému, jazzovému a modernímu zpěvu. Své nadání dále rozvíjela na prestižní Pert Modern School, kde se zaměřovala především na hudbu a drama. Její talent se však nerozvíjel pouze u umění, ale byla také velmi úspěšnou sportovkyní. Byla součástí národního plaveckého týmu a též nepřekvapivě i kapitánkou plaveckého školního týmu.

Po střední škole zvažovala studia medicíny a politiky, avšak po účasti na jednom z koncertů turné („Born This Way Ball“) Lady Gagy se definitivně rozhodla nadále věnovat hudbě a herectví. Tento koncert ji dle jejích slov inspiroval ke hře na klavír.

Po maturitě v roce 2013 chtěla vyjít vstříc svým snům, a proto se hlásila na několik hereckých škol, avšak neúspěšně. Tento neúspěch si vynahrazovala zapisováním se do různých hereckých tříd a tzv. workshopů. Poté absolvovala dvouleté studium na Principal Academy of Dance & Theatre Arts. Následně ji bylo v roce 2015 nabídnuto studium na prestižní škole National Institue of Dramatic Arts. A aby toho nebylo málo, tak dostala možnost studia na Western Australian Academy of Performing Arts.

V letech 2015 a 2016 se objevila v několika krátkometrážních filmech a skutečný průlom v kariéře na sebe nenechal dlouho čekat. O rok později vyhrála konkurz pro hlavní roli v seriálu 13 Reasons Why z produkce streamovací služby Netflix. Ze seriálu se vyklubal nečekaný hit a přinesl Katherine nebývalou slávu, mediální pozornost, nominaci na cenu Golden Globe v kategorii „Nejlepší herečka v seriálu (drama)“ a další lukrativní nabídky.

I přes úspěch seriálu však po uvedení druhé série prohlásila, že se již nechce na třetí řadě podílet, protože má za to, že v pokračování už její postava nemá co dělat. „Nevidím pro Hannah v seriálu moc velkou budoucnost. Myslím si, že potřebujeme, aby se její příběh uzavřel a Clay jí mohl dát sbohem. Seriál má mnoho postav a je tam mnoho příběhů. Už se nemusíme zaměřovat na Hannah Baker,“ prohlásila na toto téma.

V roce 2018 se objevila v kritikami chválené gay romanci Já, Simon (2018).

Lukáš "CrypzzXD" Slavíček

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2019 American Music Awards 2019 (TV pořad)
2018 MTV Movie & TV Awards 2018 (TV pořad)
2017 MTV Movie & TV Awards 2017 (TV pořad)
Proč? 13x proto: Nic se neděje jen tak (TV pořad)
Teen Choice Awards 2017 (TV pořad)
2009 RuPaul's Drag Race (TV pořad)
2003 Show Ellen DeGeneresové (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(72)