foto

Dafne Keen

  • nar. 2005
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Dafne Keen narozena jako Daphne Keen Fernández (2005) je mladá začínající herečka s britsko-španělskými kořeny. Její otec je anglický a poměrně známý herec Will Keen. Matkou je španělská herečka, divadelní režisérka a scénáristka María Fernández Ache. Jelikož se Dafné narodila do herecké rodiny, byl poměrně předurčen její další vývoj.

Herecký debut Dafné byl po boku jejího otce, v televizním seriálu Refugees (režírováno Španělem Ramónem Camposem), kde hrála postavu Any "Ani" Cruz Oliver. Jejím druhým a doposud zároveň posledním počinem je postava mladé mutantky Laury, která je genetickou dcerou Wolverina (ztvárněného Hugh Jackmanem). To, že se dostala k této roli ji pomohla mimo jiné její plynulá znalost dvou světových jazyků (španělštiny a angličtiny - po matce a otci).

Právě za poslední snímek sklízí, ne jen od divácké obce, veliké ovace a chválu. Dle vyjádření Jamesa Mangolda (režiséra posledního snímku) byl z Dafné natolik nadšen, že studio uvažuje o spin offu, který bude zaměřen primárně právě na další osud Laury (mladé mutantky). Nechme se tedy překvapit dalším vývojem této mladé talentované herečky. Nakročeno má velice zajímavě.

Stanislav "AlfaNumerO" Strnad

Herecká filmografie

Filmy

2017 Logan: Wolverine

TV seriály

2014 The Refugees (TV seriál)

Dokumentární

2017 Making 'Logan'

TV pořady

2017 MTV Movie & TV Awards 2017 (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace