foto

Stanislav Ianevski

  • nar. 16.5.1985 (34 let)
    Sofie, Bulharsko

Biografie

Stanislav Ianevski je bulharským hercem, jenž spatřil světlo světa 16. května 1985 v Sofii, a kterého většina z nás zná jako Viktora Kruma z filmu Harry Potter - Ohnivý pohár. Po dobu pěti let žil jak v Anglii, tak i v Izraeli. Studoval na Millově střední škole v Londýně spolu s dalším potterovským kolegou Harry Mellingem, který hraje Dudleye Dursleyho. Stanislav neměl žádné herecké ambice, netoužil se vydat touto cestou. To se mělo změnit ve chvíli, kdy si ho v Anglii, kde byl na studijním pobytu, všimla Fiona Weirová, castingová ředitelka, a pozvala ho na herecký konkurz. Byl vybrán mezi 650 účastníky a vysloužil si jednosměrný lístek do filmu jako kruvalský chytač.

Dále pak následovaly role Miroslava ve filmu Hostel II. (2007), Angela Yakimova v bulharském seriálu Pod prikitie (2011), Bernhardta v britsko-německém dramatu Resistance (2011) nebo pastýře v bulharském seriálu Sofia residents in excess (2011). Měl se rovněž znovu objevit jako Viktor Krum v dalším pokračování Harryho Pottera tentokrát v Relikvii smrti část I., ale jeho záběry byly ve finální verze filmu vystřihnuty. Mohli jsme si ho všimnout jen ve svatební scéně, ale jeho jméno bylo vyškrtnuto i z titulků.

Charismatický Stanislav je sportovní typ, což my, ženy, dokážeme náležitě ocenit. Pokud není na place, věnuje se buď rugby, tenisu, plavání, ale hlavně fotbalu. Je fanouškem bulharské národní reprezentace. Ze svých kolegů, herců, obdivuje například Keanu Reevse, Vina Diesela, Liv Taylor nebo Angelinu Jolie. Stan nyní žije ve svém rodném Bulharsku.

✽ Veassë Taurina "Ainy" Celva ✽

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace