foto

Clémence Poésy

  • nar. 30.10.1982 (35 let)
    Meudon, Hauts-de-Seine, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Clémence Guichard-Poésy se narodila 30.11.1982 v hlavním městě Francie, v Paříži. Již od útlého dětství se pohybovala na prknech, co znamenají svět. K herectví jí přivedl její otec Étienne Guichard, taktéž herec a divadelní režisér a v její kariéře ji podporovala i její matka, učitelka francouzštiny. Jako malá si zahrála například ve hrách Le Dragon nebo Mai 45 Mai '95. Kromě hraní se v dětství věnovala i jízdě na koni a to již od svých sedmi let.

Před kamerou se začala objevovat od svých čtrnácti let. První zkušenosti získávala v televizních seriálech (UN HOMME EN COLÉRE) nebo filmech (TANIA BORÉALIS OU LETOILE DUN ÉTÉ). Ve Francii se brzy stává populární divadelní a televizní herečkou. V roce 2004 ztvárnila svou první anglicky mluvenou postavu a to v britském historickém televizním filmu SPIKNUTÍ STŘELNÉHO PRACHU. Po boku Roberta Carlyla v něm ztvárnila královnu Marii Skotskou.

O rok později získává roli Fleur Delacour v megafilmu HARRY POTTER A OHNIVÝ POHÁR. ,,Fleur je šarmantní a půvabná, ale zároveň velmi vážná dívka,“ přibližuje svou roli Clémence. Její postava pochází z krásnohůlské dívčí školy a účastní se Turnaje tří kouzelníků o magický ohnivý pohár z názvu filmu. Clémence svou roli získala hlavně díky svému zevnějšku, jelikož Fleur koluje v žilách vílí krev a jejímu neodolatelnému šarmu propadne i přítel hlavního hrdiny Ron. Díky celosvětové ,,potterománii“ se mladá francouzská herečka dostala rázem do popředí zájmů a její kariéra začala stoupat vzhůru.

Do Prahy zavítala díky americkému seriálu televize NBC ZJEVENÍ, ve kterém ztvárnila dvojroli. V seriálu volně založeném na novozákonní knize Zjevení jsme ji mohli vidět jako padlého anděla s morálním dilematem. Nezanevřela ani na domácí tvorbu. Ve snímku SANS MOI dokonce ztvárnila hlavní úlohu a vedla Louise Garrela známého ze Snílků se objevila v dramatu MONS PRISONNIER. Mezi její poslední projekty patří drama KOUZELNÉ DOBRODRUŽSTVÍ, která natočila ve své domovině nebo černá komedie V BRUGGÁCH, kde ztvárnila přítelkyni Colina Farrella. V současné době se věnuje studiu na prestižní divadelní škole Conservatoire National. Od dob Harryho Pottera se také živí jako úspěšná modelka.

Jan "Reiniš" Bodnár

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace