foto

Evanna Lynch

  • nar. 16.8.1991 (28 let)
    Termonfeckin, Irsko

Biografie

Sto padesát osm centimetrů vysoká Evanna Meghan Naomi Lynch pochází z městečka Termonfeckin v Irsku. Žije zde se svým otcem Donalem, matkou Marguerite, dvěma staršími sestrami Máiréad a Emily a s mladším bratrem Patrickem. Studuje dívčí katolickou školu Our Lady's College v irském městě Drogheda. Navštěvovala také CTYI (Centre for Talented Youth of Ireland), kde dokončila kurs "Speculative Fiction". Na CTYI se vrátila v roce 2008. Jako další kurs si zvolila "Drama".

Evanna je obrovským fanouškem Harryho Pottera. Podle její rodiny je jím přímo posedlá. Jako malá psala neustále dopisy J. K. Rowlingové. Její slabost pro Harryho Pottera se projevila také při pojmenovávání jejích koček. Svým kočkám dala jméno Dumbledore (Brumbál), Luna (Lenka) nebo třeba také Crookshanks (Křivonožka).

Pro roli Lenky Láskorádové ve filmu HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD (2007) byla vybrána z patnácti tisíc dívek. Producent David Heyman o ní řekl: "Měli jsme vytipované ještě další tři dívky, které by byly dobré pro roli Lenky. Ony by však Lenku jenom hrály, nebyly by jí." Lenku Láskorádovou si také zopakovala ve filmu HARRY POTTER A PRINC DVOJÍ KRVE (2009). S její účastí se počítá i v dalším pokračování série o Harrym Potterovi.

I když jsme ji zatím mohli vidět pouze v jediné roli, všechny bezesporu zaujala. Nezbývá jen doufat, že pro ni její herecká kariéra Harrym Potterem neskončí.

Ayahuasca

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Dokumentární

2007 Hidden Secrets of Harry Potter, The (TV film)

Host

TV pořady

2014 Harry Potter: The Making of Diagon Alley (TV pořad)
2007 Xposé (TV pořad)
2005 Dancing with the Stars (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(175)