foto

Bipasha Basu

  • nar. 7.1.1979 (41 let)
    Dillí, Indie

Biografie

“Modeling mě už unavoval a nudil, chtěla jsem se vrátit na školu. Nebo se prostě posunout někam jinam. Uvažovala jsem, že si otevřu restauraci. A tehdy přišla první filmová nabídka.“

Bipasha (Bipaša) Basu, bývalá modelka a současná mainstreamová bollywoodská herečka, kterou v letech 2005 a 2007 britský časopis “Eastern Eye" označil za "nej sexy ženu Asie“ (v roce 2006 mimochodem skončila druhá). Narodila se v Novém Dillí; je prostřední ze tří dcer a jako malá prý byla příliš tmavá a zavalitá a nikdo ji, narozdíl od starší sestry, za hezkou nepokládal. Bipaša údajně znamená "hluboká temná touha" a jde také o název řeky. Rodina se později přestěhovala do Kalkaty. Jak sama říká, ve škole jí to vždycky šlo a byla vedoucí třídy. Původně prý chtěla studovat medicínu, pitvání potkanů ji však odradilo a přešla na obor diplomovaná účetní.

Už během studií na vysoké škole přidružené ke Kalkatské univerzitě se začala věnovat modelingu. V roce 1996 se v Kalkatě seznámila s modelkou Mehr Jessiou, a ta ji také v prosinci přivedla do modelingové soutěže firmy Ford (Godrej Cinthol Supermodel contest), kterou Basu nakonec vyhrála a v sedmnácti odletěla do New Yorku, kde začala úspěšně vystupovat na předváděcích molech. V letech 2002 - 2011 byl jejím přítelem herec John Abraham, se kterým podle indických médií tvořila "superpár".

Debutovala v mysteriózním thrilleru Abbase Mustana AJNABEE (2001). Představuje v něm vdanou ženu, která dělá vše pro to, aby svedla ženatého přítele svého muže. Za svůj výkon získala cenu Filmfare (indická obdoba Oskara) pro "nejlepší debutantku". V roce 2002 Basu zazářila v akčním snímku TAKKARI DONGA vedle tollywoodské superstar Maheshe Babu a v “romantickém hororu“ Vikrama Bhatta RAAZ, který měl velký kasovní úspěch, stal se filmových trhákem roku a pro Bipašu znamenal první nominaci na cenu Filmfare pro "nejlepší herečku". Za roli v dramatu JISM (2003) s Johnem Abrahamem byla zase nominována na cenu Filmfare pro “nejlepšího záporáka“.

Kromě filmů natočila Bips, jak je někdy přezdívána, slavný klip "Tu" pro album Sonu Nigama a vystoupila i v hudebním videoklipu "Stolen" Jaye Seana. V roce 2004 byla porotkyní na Femina Miss India. Uznání kritiků i ohlas publika si vydobyla rolí v dalším Mustanově thrilleru, RACE (2008), vedle Saifa Ali Khana, Akshaye Khanna, Anil Kapoor a Katriny Kaif. Slušně si v témže roce vedla i v romantické komedii BACHNA AE HASEENO s Ranbirem Kapoorem. Sezónu zakončila muzikálem RAB NE BANA DI JODI (2008) a písní “Phir Milenge Chalte Chalte“. V roce 2009 se údajně měla chystat podepsat smlouvu v Hollywodu (film s Billy Zanem?).

"Když má na sobě holka tričko a sukni, dělá ji to smyslnějši? Myslím, že mnohem smyslněji vypadá v sárí... Mokré sárí je podle mě nejsmyslnější.“

Marek "džanik" Janík

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky