foto

Tamsin Egerton

  • nar. 26.11.1988 (32 let)
    Hampshire, Anglie, Velká Británie

Biografie

Tasmin začala s herectvím v šesti letech, následujíc svojí starší sestru Sophii do místního divadla pro mladé říkajíc: "Důvod proč jsem začala s herectvím je ten, že jsem chtěla dělat to, co dělá moje sestra". O rok později se objevila v Royal Shakespeare Company ve hře The Secret Garden, kde hrála Mary.

Egerton se objevila jako Princezna Eleonora v televizi v dětském pořadu SIR GADABOUT: THE WORST KNIGHT IN THE LAND. V roce 2001 se hraje "mladou" Morgaine v televizním filmu MLHY AVALONU. Dále hrála např. v LEKCI ŘÍZENÍ (2006) vedle Ruperta Grinta, nebo v KNIFE EDGE (2008). Její role Holly Goodfellowové z filmu UNIVERSÁLNÍ UKLÍZEČKA vyvola údiv, když se objevila s nahou hrudí ve svých 16 letech. Měla také hrát v Eragonovi ale její scény byly vystřiženy z filmu.

Tamsin navštěvovala Ditchman Park School poblíž Petersfieldu v Hampshiru, kde jak říká byla šikanována. Po ukončení školy ve svých 16 letech se Tamsin rozhodla, že se bude zabývat herectvím raději než jít na universitu nebo hereckou školu. Krátkou dobu se také živila jako opatrovnice tří dětí. Také nějakou dobu bydlela se svou kolegyní z filmu St.Trinians Talulah Rileyovou, kterou označila jako svojí spřízněnou duši. Nyní bydlí v Hampsteadu s divadelním producentem Jamiem Hendrym.

Ondra "oondra" Kolenský