foto

John Requa

  • nar. 1967
    Burien, Washington, USA

Biografie

Jako spisovatelský talent se John Requa projevil už na střední škole. Pro školní akademii napsal v maturitním ročníku hru "Fernbusters", což byl příběh o zabijácké kapradině a šlo o propojení prvků z Krotitelů duchů a parodie o zabijáckém stromě ze Saturday Night Live.

Narodil se v Seattle, v americkém státě Washington. Zde také navštěvoval střední školu. Byl ve stejném ročníku jako například Mike Starr, baskytarista skupiny Alice in Chains, nebo Dana Newton, produkční Oprah show. Po maturitě absolvoval soukromý institut umění - Pratt Institute, kde se seznámil se svým nynějším spolupracovníkem Glennem Ficarrou.

Dalo by se s nadsázkou říci, že jméno Requa neznaméná nic bez Ficarry a naopak. Všechna díla, díky kterými se dostali do povědomí diváků vytvořili společně. V 90. letech napsali 16 epizod kresleného seriálu THE ANGRY BEAVERS, který vypráví příběhy dvou bobřích bratrů. Prvním filmem byl JAKO KOČKY A PSI z roku 2001. O dva roky později následoval film SANTA JE ÚCHYL, který získal nominaci na Zlatý glóbus pro Billyho Boba Thorntona v hlavní roli. U nás ne příliš známý film ŠPATNÉ ZPRÁVY PRO MEDVĚDY přišel o další dva roky později a opět se v hlavní roli, tentokrát trenéra baseballu, představil Thornton. Zlom ale přišel až v roce 2009, kdy se společně poprvé ujali role režisérů a to při natáčení komedie I LOVE YOU PHILLIP MORRIS. Tento film je zatím poslední, pod který se podepsali jako scénáristé. Nejnovějším režisérským počinem je komedie BLÁZNIVÁ, ZATRACENÁ LÁSKA.

Pavla "Pria" Pánová

Režijní filmografie

Filmy

2021 Harley Quinn Vs. The Joker
2016 Americká reportérka
2015 Focus
2011 Bláznivá, zatracená láska
2009 I Love You Phillip Morris

TV seriály

2020 neXt (TV seriál)
Pilot (E01)
2018 Tohle jsme my (TV seriál)
Finálová neděle (S02E14)
2017 Tohle jsme my (TV seriál)
Bratři (S02E05)
Deja vu (S02E03)
Memphis (S01E16)
2016 Tohle jsme my (TV seriál)
Kyle (S01E03)
Pilot (S01E01)
2013 Back in the Game (TV seriál)

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie