Reklama

Reklama

Dan Svátek

nar. 29.10.1975 (45 let)
Dačice, Česká republika

Biografie (1)

Dan Svátek absolvoval zlínskou VOŠF ceněným televizním snímkem Soví řeka (1997). Jako praktikant se podílel např. na natáčení akčního thrilleru režiséra Briana De Palmy Mission: Impossible. Do povídkového snímku Začátek světa (2000) natočil segment Zatmění nadějí. Knižně vydal novelizaci svého celovečerního hraného debutu, dramatu Zatracení (2002), které bylo inspirováno skutečným příběhem českých pašeráků heroinu a vybráno do soutěže MFF v Moskvě. Natočil… (více)

Zajímavosti (4)

Stockholmský syndrom (2020)

  • O obsazování do seriálu režisér Dan Svátek uvedl: „S hereckým obsazením Syndromu jsem hodně spokojený. Někde jsem sázel na jistotu, jako například u Davida Švehlíka, Ivana Fraňka či Martina Fingera, se kterými jsem už pracoval, někde jsem si nechal poradit a dal na zkušenosti a cit kreativní producentky Katky Ondřejkové. O to víc jsem byl mile překvapen, jak si na place a hlavně ve výsledném obraze herci vzájemně sedli a byli jeden pro druhého výzvou. U některých herců to byl trochu risk, protože nemají tolik zkušeností, ale pak nezbývá, než se spolehnout na nějakou intuici. A jsem rád, že to klaplo.“ (SONY_)

Stockholmský syndrom (2020)

  • „Zaujal mě především dynamický scénář a role, která pro mě byla hereckou výzvou. Také jsem měla možnost poprvé spolupracovat s režisérem Danem Svátkem a znovu se po minisérii Spravedlnost (od r. 2017) vrátit do Ostravy za ostravským týmem, za obě tato setkání jsem opravdu vděčná,“ uvedla Elizaveta Maximová. (SONY_)

Galerie (13)

Reklama

Režisér

Scenárista

Producent

Střihač

Filmy
2009

Hodinu nevíš...

TV seriály
2015

Reportérka

 

V souboji (E03)

 

V plamenech (E02)

 

Nad první kauzou (E01)

Herec

Kameraman

Dokumentární
2020

Cesta kolem světa

Host

Ovládací panel

Fanklub

(8)

Reklama

Reklama