foto

Siegfried Loyda

  • nar. 22.8.1921
    Senftenberg, Německá říše
  • zem. 5.8.2008 (86 let)
    Berlín, Berlin, Portoriko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Po druhé světové válce absolvoval hodiny herectví na konzervatoři v Lipsku. V roce 1946 začal pracovat jako hlasatel v Středoněmeckém rádiu (Mitteldeutschen Rundfunk). V následujících více čtyřiceti letech se z něj stala legenda rozhlasu.

V rozhlase mimo jiné uváděl hlavní večerní pořady a koncerty. Rovněž ztvárnil mnoho postav v rozhlasových hrách a moderoval také své vlastní pořady. Do roku 1988 působil jako hlasatel Rádia NDR (Radio DDR). Poté dva roky doprovázel svou manželku Brigittu na akcích pro starší lidi. Po smrti manželky v roce se však k rozhlasu vrátil - jako hlasatel a mluvčí.

Od šedesátých let hrál i ve filmu - především jako nacista, ačkoli sám by dal raději přednost Monsierovi Hulotovi (jeho vlastní slova). V roce 1965 ztvárnil šéfa SS Reinharda Heydricha v čs. filmu ATENTÁT a v roce 1980 v seriálu ARCHIV SMRTI. Další významnou rolí byl západoněmecký tajný agent ve filmech MÍSTO SETKÁNÍ - ŽENEVA a PROJEKT AQUA a dále pak Vévoda v seriálu NEVIDITELNÉ HLEDÍ.

Václav "VMa" Macůrek

Herecká filmografie

Filmy

1982 Попередження
1973 Dny zrady I.
Dny zrady II.
1971 Artur Becker (TV film)
1967 Gefrorenen Blitze, Die
1964 Atentát

TV seriály

1980 Archiv smrti (TV seriál)
1973 Neviditelné hledí (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace