Reklama

Reklama

Tom Hulce

Tom Hulce

nar. 06.12.1953 (70 let)
Whitewater, Wisconsin, USA

Biografie (1)

Tom Hulce se narodil 6. prosince 1953 ve Wisconsinu jako nejstarší ze čtyř dětí a už od útlého věku inklinoval k umělecké dráze. Nejdřív se chtěl stát rockerem, ale jak se mu v dospívání začal měnit hlas, změnily se i jeho plány - rozhodl se zkusit své štěstí jako herec. Po absolvování North Carolina School of the Arts odešel do New Yorku, kde se jeho prvním angažmá stalo světoznámé divadlo Broadway a role v inscenaci hry Petera Shaffera Equus. Po dalších… (více)

Zajímavosti (31)

Horší už to nebude (2006)

 • Mnoho jmen a názvů odkazuje na matematiky, vědce a umělce:
  - Harold Crick (Will Ferrell): Francis Crick, jeden z objevitelů struktury DNA.
  - Ana Pascal (Maggie Gyllenhaal): Blaise Pascal, francouzský matematik a filozof.
  - Karen Eiffel (Emma Thompson): Gustave Eiffel, francouzský inženýr, který se proslavil návrhem eponymní věže v Paříži a kostry newyorské Sochy Svobody.
  - Penny Escher (Queen Latifah): M.C. Escher, nizozemský grafik, jehož dílo bylo ovlivněné matematikou.
  - Dr. Mittag-Leffler (Linda Hunt): M. G. Mittag-Leffler, švédský matematik. Traduje se (mylně!), že Nobelova cena za matematiku se nezačala udělovat právě kvůli němu, neboť by byl prvním žhavým kandidátem na její získ... a přitom měl poměr s Nobelovou milenkou.
  - Profesor Hilbert (Dustin Hoffman): David Hilbert, významný německý matematik.
  - Dr. Mercator (Andrew Rothenberg): Gerardus Mercator, vlámský kartograf, který pro označení souboru map poprvé užil slovo „atlas“.
  - Dr. Cayly (Tom Hulce): Arthur Cayley, britský matematik.
  - Banneker Press (název nakladatelství): Benjamin Banneker, afroamerický astronom a matematik.
  - Kroneckerova autobusová linka: Leopold Kronecker, německý matematik, autor výroku: „Bůh vytvořil přirozená čísla, vše ostatní už je výtvorem člověka. (profhubert)

Dominick a Eugene (1988)

 • Film vidělo na světě méně než půl miliónu diváků a kariéra Toma Hulceho tak byla rázně zbržděna. Od té doby mu byly nabízeny pouze „levné filmy“ a vedlejší role. (cinema_cz)

Galerie (85)

Reklama

Herec

Producent

Filmy
2018

Racek

Účinkující

Reklama

Reklama