foto

Rhys Wakefield

  • nar. 20.11.1988 (32 let)
    Cairns, Queensland, Austrálie

Biografie

Rhys Wakefield se narodil 20. listopadu 1988 Cairns, Queensland Australia, ale vyrůstal v Sydney v Austrálii. Již od útlého věku se zajímal o hraní a divadlo. Vše začalo jeho touhou stát se superhrdinou, když byl ale starší, tak se tento sen přetvořil do vášně pro hraní.

V roce 2002 získal svoji první roli v dětském seriálu DON'T BLAME THE KOALAS, což mu otevřelo dveře do nového světa. Ten samý rok šel na konkurz do seriálu HOME AND AWAY, nicméně roli v tomto seriálu získal až v roce 2005, objevil zhruba ve 300 epizodách. Dále si v roce 2008 zahrál hlavní roli v australském filmu THE BLACK BALLOON, kde ztvárnil postavu, která se vyrovnává s autismem svého bratra. Tento film se stal hodně úspěšným a promítal se v kinech po celém světě.

Po odchodu z Home and Away se rozhodl, že se zaměří spíše na film, zahrál si menší roli ve filmu BROKEN HILL či v krátkých filmech CLEARING THE AIR a SCENT. V říjnu roku 2009 byl obsazen do nového 3D podvodního filmu Jamese Camerona, tvůrce Titanicu a Avatara, SANCTUM, natáčení skončilo v prosinci 2010 a v roce 2011 se film dostal do kin.

Ve svém volném čase se rád baví s přáteli, kteří mu říkají "Dennis", stará se o pejska jménem Molly a poslouchá svoji oblíbenou skupinu Panic! at the disco.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2019 Berserk

Producentská filmografie

Filmy

2019 Berserk

Fanoušci tvůrce