Reklama

Reklama

Golshifteh Farahani

Golshifteh Farahani

nar. 10.07.1983 (38 let)
Teherán, Írán

Biografie (1)

Golshifteh začala svoju kariéru v divadle ako šesťročná. Prvú filmovú rolu si zahrala ako štrnásťročná vo filme Derakhte Golabi (1998). Získala za ňu ocenenie za najlešiu herečku na iránskom Fajr Film Festival, čo ju okamžite urobilo hviezdou v iránskych kinách. Odvtedy hrala vo viac ako pätnástich filmoch a za mnohé z nich bola ocenená na rôznych medzinárodných filmových festivaloch. Medzi jej posledné filmy patria Niwemang (2006), ktorý získal ocenenie Golden… (více)

Zajímavosti (3)

Vyproštění (2020)

  • Saju (Randeep Hooda) používá samopal s integrovaným tlumičem Heckler & Koch MP5SD a pistoli Heckler & Koch HK45. Nik Khan (Golshifteh Farahani) má útočnou pušku FN SCAR-H vybavenou puškohledem Trijicon VCOG 1-6X a dvojnožkou Harris. (J.F.B.)

Labyrint lží (2008)

  • Herečka Golshifteh Farahani, která hraje zdravotní sestru Aishu, pochází z Iránu, na který USA uvalilo embargo a i v oblasti zahraničních vzahů je situace značně napjatá. Aby mohla mít vyplacený honorář, musela jí americká produkce velice obtížně obstarat pracovní povolení. Dalším problémem bylo povolení k pobytu pro Golshifteh Farahani na Maltě, která také nemá s Iránem dobré vztahy. Díky kontaktům Ridleyho Scotta s maltským prezidentem, v jehož zemi už několikrát natáčel, produkce potřebný dokument získala. (FilmFan24)

Galerie (171)

Reklama

Herečka

Ovládací panel

Fanklub

(15)

Reklama

Reklama