Reklama

Reklama

Nam-gil Kim

nar. 13.03.1981 (40 let)
Soul, Jižní Korea

Zajímavosti (3)

Pandora (2016)

  • Ve středu 16. 4. 2014 se u břehů malého ostrova Donggeochado, náležícímu k jihokorejské provincii Jižní Čolla, odehrálo cosi, co se tučným písmem zapsalo do současných análů jihokorejské historie. Okolo deváté hodiny ranní se zde potopil trajekt, na jehož palubě bylo několik stovek cestujících, převážně studentů. Ale protože posádka až do poslední chvíle tvrdila, že je vše v pořádku a cestující tak udržovala v nevědomosti, zemřelo ve vodách Žlutého moře nad tři sta obětí. A možná by bylo všechno úplně jinak, kdyby se jen sobecký kapitán nezachoval tak, jak se zachoval a začal včas s evakuací. On ale tvrdošíjně tvrdil, že s evakuací není kam spěchat. Obdobně se ale zachovala i tehdejší prezidentka Geun-hye Park (u moci 2013 - 2017), která v době incidentu nebyla ve své kanceláři. A vlastně nebyla po dobu sedmi hodin k nalezení. O vydávání příkazů se tak staral velící štáb. Do dnešních dnů není nikde přesně objasněno, kde se v inkriminovanou dobu prezidentka nacházela. A protože celý incident šokoval celý národ, vzniklo hned několik konspiračních teorií. O jednu se ve svém katastrofickém snímku pokusil i režisér Jeong-woo Park, který kritizuje vládní nečinnost v době, kdy by měla chtít předejít jakýmkoliv katastrofickým scénářům. V roli prezidenta se objevuje herec Myeong-min Kim, který má sám ztvárňovat zoufalost a kritickou nečinnost při řízení celé evakuační procedury. Sám režisér tak vlastně celé zemi připomíná události z roku 2014, kterou alternuje do své vlastní vize nukleární katastrofy, která je dle něj samotného stejně reálná jako ta mořská, neboť Jižní Korea v současnosti stále navyšuje počet svých nukleárních elektráren a dokonce do jejich těsné blízkosti umisťuje i běžné obyvatelstvo. To je v porovnání se zbytkem planety poměrně dost raritní. Snímek, který ve své podstatě vznikl již v roce 2012, ale do kin se dostal až po čtyřech letech, je i přes svoji konvenční zápletku vůbec prvním. který do této doby pracuje v rámci jihokorejské kinematografie alarmujícím způsobem s nukleárním výbuchem, jehož následky by pocítilo obyvatelstvo ještě ve stokilometrovém okruhu. Na samotném konci tak vědomě vyvstává otázka, proč by měl obyčejný člověk, jako herecká postava Jae-hyeok Jang (Nam-gil Kim), obětovat vlastní život pro záchranu těch, co to všechno způsobili. (Conspi)

Moorwehan (2015)

  • S filmovou rolí detektiva Jae-gon bylo spojováno jméno jihokorejského herce Jeong-jae Lee. Ten se však ve snímku neobjevil; na úkor nepříjemné zdravotní újmy, utržené v oblasti ramene během natáčení filmového snímku Big Match (2014). Jeho pozice byla filmovými tvůrci přeobsazena hercem Nam-gil Kim. (Conspi)

Nappeun namja (2010)

  • Uprostřed výrobních prací televizní série obdržel jihokorejský herec Nam-gil Kim oficiální vyzvání k nástupu výkonu povinné vojenské služby u armády Jihokorejské republiky. Jeho žádost o dočasné odložení povinného nástupu byla zamítnuta, a tak herec odtočil necelou polovinu z původně plánovaných záběrů. Jeho postava byla pro zbývající epizodní díly nahrazena dublérem. (Conspi)

Galerie (103)

Reklama

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(6)

Reklama

Reklama