foto

Lisa Bonet

  • nar. 16.11.1967 (51 let)
    San Francisco, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Rodačku ze slunné Kalifornie v řadě filmech rozpoznáme podle dredů, které ozvláštňují její drobnou postavu. Už v dětských letech pobíhala v reklamách, obrovskou popularitu ji přinesla role Denise Huxtable, jedné z dětí úspěšného newyorského lékaře v sitcomu THE COSBY SHOW, která se se značným diváckým zájmem natáčela po několik sezón a sklízela ovace i ze strany kritiků (několik cen Emmy i Zlatých glóbů).

Vstup do světa filmu ji nabídl režisér Alan Parker rolí Epiphany Proudfoot v atmosférickém dramatu ANGEL HEART (1987). Temný kriminální příběh znamenal pro Lisu minimálně rozporuplný start na stříbrném plátně (Young Artist Award), její choulostivé scény totiž rozhodně nedělaly radost producentům COSBY SHOW a proslýchalo se, že to zastínilo i její další kariérní představy.

Herecké rozkoukávání vedle hvězd formátu De Nira a Mickeyho Rourka tak mělo hořkou dohru. Kromě u nás neuvedeného komediálního seriálu DIFFERENT WORLD získala výraznější roli až v případě Tonyho Scotta a jeho nadstandardního hi-tech thrilleru NEPŘÍTEL STÁTU (1998) po boku hvězdného Willa Smitha, který se jako washingtonský právník dostane z hodiny na hodinu do problémů obřích rozměrů.

O dva roky později zaujala rolí jedné ze vzpomínaných partnerek Johna Cusacka v ceněné komedii VŠECHNY MOJE LÁSKY, která je adaptací knihy Nicka Hornbyho. Další příležitosti se jí naskytlo v prostředí motorkářského gangu, v neoriginálním akčním spletenci MOTORKÁŘI (2003).

Zajímavou tvář má i její soukromí. Léta páně 1987 pojala za manžela slavného kytaristu a zpěváka Lennyho Kravitze, na jehož desku Let Love Rule (1989) přispěla několika texty. Manželství ztroskotalo roku 1993.

Michal "castor" Kočí

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

1993 Gentleman Who Fell

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace