Cosby Show

Komedie / Rodinný
USA, (1984–1992), 80 h 47 min (Minutáž: 22–49 min)

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Keshia Knight Pulliam, Malcolm-Jamal Warner, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander (více)

Série(8) / Epizody(197)

Pre manželov Cosbyovcov nastal veľký deň D. Začal sa školský rok a prišiel čas, kedy ich dve z detí odchádzajú na internát a oni si konečne budú môcť vychutnať chvíle pokoja. Ale tie netrvajú dlho, pretože Theo (Malcolm Jamal Warner) zabudol zaplatiť ubytovací šek na internáte a škola ho nemá kde prichýliť. Zlatým klincom programu je Denise (Lisa Bonetová), ktorá sa rozhodla prerušiť štúdium na vysokej škole. Už ju unavuje neustále naháňanie sa za vzdelaním, zistila, že pre tento spôsob života nie je stvorená. Svoju budúcnosť si predstavuje celkom inak a bez zbytočných stresov. Na návštevu prichádza Sondra (Sabrina Le Beaufová) s manželom Elvinom (Geoffrey Owens). Dozvedeli sa o bojovej atmosfére v domácnosti a po dôkladnom zvážení predkladajú Denise neodolateľnú pracovnú ponuku... (oficiální text distributora)

Mr.Floyd

Tento seriál pozerávala celá naša rodina. Dokázal splniť všetko čo bolo potrebné: ľahko pobaviť, odreagovať sa, užiť si pohodovú chvíľku s rodinou a vzbudiť záujem o sledovanie ďaľších a ďaľších dielov. Pozorovať ako sa vyvíjajú životné dráhy členov Huxtablovskej rodiny nebola v žiadnom prípade nuda. Seriál nepôsobil ani trochu umelo a situácie boli vcelku uveriteľné. Mal som Šou Billa Cosbyho rád a určite si ešte niekedy nájdem čas, pozriem si ju a pripomeniem si tak svoje detstvo. Bill Cosby je úžasný a vidieť, že sa v seriáli cítil ako doma. ()

JohnnyD

Každý diel je o tom istom, čo pri sitcomoch až taký problém nie je, problém je v tom, že "to" vôbec nie je vtipné. Drvivá časť humoru je založená na "vtipných" spomienkach Heatcliffa, ktoré rozpráva "vtipným" spôsobom a na grimasách hlavného predstaviteľa. Pozerá sa to fajn, ale humor sa tam hľadá ťažko. ()

sud

Na tento seriál mám vzpomínky ještě z dětství se slovenským dabingem. Jako malý jsem se bavil, ale znáte to, v pozdějším věku už to tak vtipné přijít nemusí. Až pak po nějakém čase jsem v TV programu objevil reprízu. Podíval jsem se a skutečně se mi líbil i po letech. Někdy je srandy více, jindy méně, jak už to bývá. Nejlepší "černošská" komediální věc. ()

MM_Ramone

Bohatá černošská rodinka Huxtableovcov, ktorá si spokojne nažíva v luxusnom dome v jednej z najprestižnejších new yorkských štvrtí a vždy s vtipom a nadhľadom vyrieši všetky svoje problémy. Poslušné deti, čo usilovne študujú a poslúchajú svojich vzdelaných rodičov. Otec je unávaný ženský lekár a matka úspešná právnička. Tak takto harmonicky a usporiadene si žije afroamerická komunita v USA? No paráda. Je to vlastne také sociálne sci-fi, ale i tak si rád občas pozriem niektorú z epizód tohoto rodinného sitkomu. *** ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (3) - 42. ročník (za rok) 1984 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Bill Cosby, 43. ročník 1985 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Bill Cosby + nominace (3) - 43. ročník 1985 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 44. ročník 1986 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Bill Cosby ()

• Prvý z Cosbyho svetrov sa pred kamery dostal náhodou. Speváčka a herečka Josephine Premice poprosila Koosa van den Akkera, či by mohol jeden vytvoriť pre jej priateľa Billa Cosbyho. Darček sa mu tak zapáčil, že si ho obliekol na nakrúcanie. Potom si objednal aj ďalšie svetre, dnes ich má asi 14 a považuje ich za umelecké diela. Spolu s manželkou navždy ostali zákazníkmi spomínaného návrhára. Dnes sa dajú tieto svetre zohnať len vo vintage obchodoch a na internetových aukciách, kde sa ich ceny začínajú na 350 eurách. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)
  • Cliff Huxtable (Bill Cosby) sa stal víťazom ankety "50 Greatest TV Dads of All Time". (rador)
  • Bill Cosby trval na tom, aby sa natáčalo v New Yorku. (rador)