foto

Josh Boone

  • nar. 5.4.1979 (40 let)
    Virginia Beach, Virginia, USA

Biografie

Josh Boone svou kariéru zahájil v roce 2012 celovečerním filmovým debutem Stuck in Love. Boone pochází z Virginia Beach ve státě Virginia. Své dětství strávil (stejně jako postavy v J. J. Abramsově Super 8) natáčením filmů společně se svými přáteli. Jeho otec měl obsáhlou kolekci beta kazet a to otevřelo Boonovi svět filmu. Již ve svých 12ti letech byl posedlý klasikou jako Tenkrát v Americe, Malé životní etudy, Přelet nad kukaččím hnízdem, Kmotr a Casablanca.

Během studia na střední škole Boone absolvoval letní filmový program na North Carolina School for the Arts. V roce 2002 se odstěhoval do Los Angeles, kde pracoval jako asistent produkce na řadě filmů. Boone strávil celé roky nabízením svých scénářů filmovým producentům, zatímco pracoval v obchodě s gramofonovými deskami. V roce 2012 napsal autobiografický scénář k filmu Stuck in Love, který pojednává o roce života v jedné „rozbité" rodině. Boone popisuje scénář jako „truhlu s výbavou" naplněnou všemi věcmi, ve které věří, a na kterých mu záleží. Scénář nakonec upoutal pozornost producentky Judy Cairové, kterou Boone vyhledal pro její účast na filmu Crazy Heart.

CinemArt

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Dokumentární

2007 Brotherhood 2.0 (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

<< 21-30 >>
všichni fanoušci
(30)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace