foto

Jonathan Taylor Thomas

  • nar. 8.9.1981 (36 let)
    Bethlehem, Pennsylvania, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jonathan Taylor Thomas se narodil 8. září 1981 v Bethlemě v Pensylvánii. Ve čtyřech letech se s rodinou přestěhovali do Sacramenta v Kalifornii. V roce 1991 se jeho rodiče rozvedli a Jon žil se svoji matkou a bratrem Joelem. Jeho reálné jméno je Jonathan Taylor Weiss (Thomas je prostřední jméno jeho bratra).

V 7 letech pracoval jako model pro firmu Mattel a Kellogs cereal. V roce 1989 přišla jeho první role, zahrál si syna Kevina v seriálu BRADYOVI. Větší role přišla roku 1990, zahrál si po boku Tima Allena v sitcomu KUTIL JIM, ztvárnil prostředního syna Randalla Williama Taylora. Po roce 1990 pracoval pro Walt Disney a namluvil mladého Simbu v muzikálové pohádce LVÍ KRÁL (1994). Následovaly další role. Jako Ben Archer hrál ve snímku TÁTA JAK MÁ BÝT s hercem Chavym Chasem (1994). Dále hrál ve filmech TOM A HUCK (1995) a PINOCCHIOVA DOBRODRUŽSTVÍ, který se natáčel na území ČR a tak si zahrál s českými herci např. s Václaven Vydrou, Zdeňkem Podhůrským. Dětské role zakončil jako představitel Marchala Staufera ve filmu AMERICKÁ DIVOČINA.

V roce 1998 hrál ve filmu NA VÁNOCE BUDU DOMA a SPEEDWAY JUNKY. Objevil se také ve filmech TO CO MÁME SPOLEČNÉ/NA NEPŘÁTELSKÉ PUDĚ, dále ve snímku PROCHÁZKA EGYPTEM (Walking across Egypt) a taky v menších úlohách v seriálu SMALLVILE a VERONICA MARS.

Skeebe

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace