Amazing Spider-Man (2012)

Moc jsem nepochopila, proč jedou Spider-Mana od počátku, ale budiž.. Hlavní dvojka Andrew Garfield a Emma Stone jsou mi sympatičtějším a věrohodnějším párem než Tobey Maguire a Kirsten Dunst. Technologie zpracování je také mnohem dále, např. kostým hrdiny byl naprosto perfektní a průlety městem na pavučině úchvatné.. Naopak se mi nelíbila ještěroidní potvora :-/ A taky dost unavoval nájezd příběhu, kdy se Peter Parker první polovinu děje pere se svými superchopnostmi.. Více bych to urychlila a přidala víc těch akčních padouších scének.. Možná se jich dočkáme v dalším pokračování..

Amelia (2009)

Příběh to je strhující, výpravné habaděj, perfektní herečka v hlavní roli a dva fešáci jako sekundanti, tak kde to vázne? Na mě to působí moc odosobněně.. Režisér Ronald Bass ("Rain Man", "Nebezpečné myšlenky", "Jak přicházejí sny" a "Druhá nebo první" - všechno moc super) mi ten příběh nedokázal prodat, jen suše odvyprávět a to si myslím Amelie Earhartová vůbec nezaslouží.. Ewan McGregor mohl být nahrazen kýmkoliv, protože pronesl pár vět a ukázal dva obličeje.. Richard Gere pouze ztvárňuje křoví a charakteristika jeho postavy je jako májové počasí.. A Hilary Swank hraje prkenně, ale taková pravděpodobně dle záběrů na konci filmu Amelie Earhartová opravdu byla.. Bohužel malé dílo o velkém příběhu :-( Čekala jsem víc..

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Opět jsem dala na doporučení holek z podcastu Opravdové zločiny a rozhodla se podívat na tuhle krimi sérii na motivy skutečných událostí. Přiznám se, že jsem čekala nějaký přeříkávaný dokument, byť hvězdně obsazený, kde budou vypovídat skuteční pamětníci a do toho úryvky života přehrávat herci. A ideálně bude vše setříháno zrychlně, natahováno a dokola opakováno, jak jsem u podobného u podobných pseudodokumentů na kabalovkách. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že úroveň seriálu je úplně někde jinde. O mnoho levlů výše, než jsem původně popisovala. Obsazení je přímo geniální - Cuba Gooding Jr., který rozhodně nemusí dokazovat, že umí hrát, super John Travolta a jako překvápku "Ross" David Schwimmer, kterého jsem snad nikde jinde než v Přátelích předtím neviděla a tady s naprostým přehledem válcuje všechny okolo. Povedený počin. Jen snad mne trošku mrzelo, že se děj odehrává "až poté" a neukazuje nám samotný trestný čin.

American Crime Story - Versace (2018) (série)

Po vynikající "jedničce" jsem se bez váhání vrhla i na druhou sérii. Hvězdné obsazení nemá zas až tak moc zvučná jména, což by ani nevadilo, protože se herci limitně blížili svým skutečným předlohám. Především musím vypíchnout Penélope Cruz, která velmi pěkně zazářila jako Donatella. Vlastně všichni hráli velice slušně. To co mi tentokrát vadilo byl nelineární scénář, ale skoky do minulosti a pak do jiné minulosti a zase zpátky atd. Díky tomu seriál působil neučesaným dojmem, občas jsem se ztrácela v ději a někdy příběh trošku nudil. Více působí až telenovelovým dojmem, ale možná to byl tvůrčí záměr.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

S01: Vcelku originální béčkový miniseroš o osudech jedné normální rodinky s obyčejnými problémy, která se nastěhuje do domu plném bubáků.. Příjemné ženské herecké obsazení - Frances Conroy, Connie Britton, Taissa Farmiga, Alexandra Breckenridge a excelentní Jessica Lange.. Výborná muzika, vymakané interiéry, je tu cítit nadsázka a humor.. Bohužel poněkud splácaninka - někdo by měl scénáristům vysvětlit, že méně je někdy více.. S02 ASYLUM: Úroveň ve druhé řadě notně poklesla.. Naprosto mě vykolejilo, že se v podstatě jedná o jinej barák s jinými bububu pravidly (z hororu přeskočilo na thriller), ale v podstatě stejnými herci v naprosto odlišných rolích.. Ale asi tak v polovině seriálu si člověk zvykne.. Herecky to v podstatě táhne ještě lepší Jessica Lange (řekla bych, že její životní role), James Cromwell a v závěsu i Sarah Paulson.. Tady příběh v podstatě negraduje, jen se tam přihodí v každém díle bubák, postava (která mění charakter jak fusekle) nebo zápletka, která se buď ukotví nebo se jí nějakým epizodním děním nějakým způsobem zbaví.. Autoři si plácají játra a nemá to nit.. Zajímavý věci se nerozebírají vůbec a v těch nudnejch se zbytečně dlouho babraj.. Muzika naštěstí zůstala skvělá :-) Zajímavé je hlavně hostování profláklých tváří viz. Mena Suvari.. Nejlepší maskou je bezkonkurenčně Naomi Grossman v roli Pepper - ta postava bude dál žít i mimo seriál :-D Smutné je, že nejděsivější z obou řad jsou úvodní titulky :-/

Americká reportérka (2016)

Produkce filmu "Americká reportérka" pravděpodobně hodně pokaňhala marketing.. Už jen podle úvodních posterů, kde je především zobrazovaná Margot Robbie ve stylu céčkového seriálu, jsem byla přesvědčená, že raději tuhle červenou válečnou knihovnu raději přeskočím.. Naštěstí mě ukecal můj muž, abych dala filmu malou šanci a já si tuhle příjemnou ironickou vcelku průměrnou záležitost s nadprůměrným obsazením pustila.. Tina Fey byla naprosto perfektně vybraná do role válečné reportérky, která vede poměrně všední americký život a nějakým omylem se rozhodne zkusit postrčit svou kariéru nebezpečnou misí do Afghánistánu. Velmi rychle se adaptuje na zdejší podmínky a s lehkostí naskočí na tuhle zběsilou jízdu, která je poháněna jedinou opravdovou potřebou - získat co nejadrenalinovější zážitek díky nějaké opravdu hodně exkluzivní reportáži.. Na Východě to pro ženy není jednoduché, tak musí být drsnější než mužský a vzniká z toho řada relativně vtipných situací.. Billy Bob Thornton má roli šitou na tělo.. Rozjíždějící love story mezi Tinou Fey a Martinem Freemanem mě bavila.. Margot Robbie byla perfektně otravná a ztvárnila velmi sympatickou mrchu :-) Nic převratného, ale tuhle uvolněnou a pohodovou životopisnou blbinu bych se podruhé pustit nebála.. Celkem fajn vidět komerčním a mainstreamovým okem vidět afghánskou problematiku - lepší než klasické střílečky ;-) Btw, název filmu spíše vystihuje originál než zpaznechtěný český překlad - "Whiskey Tango Foxtrot" zamená ve fonetické abecedě WTF.. :-)

Americký gangster (2007)

Zatraceně dlouhý, zatraceně dobrý - Denzel Washington ukázal, že umí zahrát jednou za čas i záporňáka a Russell Crowe si drží špičkový standart.. Povedené..

Americký sniper (2014)

Bradley Cooper mi vždycky přišel jako ideál naivního kluka do romantických komedií.. Až do teď.. Brilantní režisér Clint Eastwood z něj vytřískal to nejlepší.. Velmi koukatelné zachycení moderní válečné Legendy ;-) Obdobný loňský film "Na život a na smrt", na podobné téma, je bohužel pořád o velký chlup lepší.. Trošku jsem nepochopila, proč se tam objevuje motiv s bratrem, když je tam naprosto nepodstatný.. A pak trošku mě zklamal konec, který by bylo super zahrnout do příběhu a ne to jen napsat před titulky..

Americký zločin (2007)

Ellen Page a Catherine Keener mám obě moc ráda.. Psychologická dramata přímo miluju.. Příběh byl velice silný.. Jenže nějak mi nešlo dohromady, chyběla tomu rovnováha, harmonie, nebo nevím.. Brát to jako dokument, dobrý, ale rozhodně to plně nepůsobí na city, pokud se člověk silou vůle nepřinutí představit si tu situaci na vlastní kůži.. Ten film, mě teda nevtáhl do děje a nenaservíroval mi ohňostroj emocí na stříbrném podnosu.. Příště prosím jiného režiséra.. :-(

Američan (2010)

Hodně komorní artový thriller a la 70. léta zasazený do atmosféry zapadlého italského městečka.. George Clooney toho moc nenakecá, ale umí se perfektně tvářit.. Pár mrtvých se tu taky najde, ale žádná větší akční scénka se tu nekoná.. Celkem pohodová krimoška o vysloužilých nájemných vrazích :-)