Pýcha a předsudek (2005)

Přemýšlela jsem, proč se mi mnohem víc líbi Rozum a cit. A už to vím, chybí mi tady nějaký charismatický mužský hrdina. Donald Sutherland na to už bohužel nestačil. Darcy ani Bingley mi vůbec neseděli a už vůbec mě neokouzlili. Věčně pochmurný a zamračený Darcy mě přímo otravoval . Děvčata i všechny starší dámy jsou obsazené výborně. Nádherná Judi Dench, která na malém prostoru dokáže zázraky. Keira K. mi chvílemi připomínala rozpustilou veverku. Přesto všechno příjemně natočené, plné krásných starodávných obrazů . Viděla jsem asi 3x a asi uvidím ještě znova.

Láska nebeská (2003)

Je zbytečné tady vypisovat všechny skvělé herce a jejich výkony. jelikož se z tohoto filmu pro mě stala jednou z vánočních klasik , podívám se na to i v průběhu roku, tak za plnou palbu.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Jelikož jsem se včera chtěla podívat "jenom" na začátek a opět jsem to zkoukla celé . Asi po páté, tak nemohu jinak než za plnou palbu.

Habermannův mlýn (2010)

Obsazením Rodena a Wachkeho film dostal o několik stupňů větší grády. Atmosféra syrová, nelítostná, kdy i můj syn prohlásil,že tehdy by žít teda nechtěl. O odsunech Němců z pohraničí se nikde moc nemluví a ani kinematografie se tím nezabívá. Jasně, není čím se chlubit. Doba byla taková a pomstychtivost ale celkem pochopitelná. Možná ted se k tomu ještě někdo vrátí. Jako téma je to zajímavé a chování stáda lidí pořád aktuální. Kamera super, obrazově nádhera. Jo a ještě Jan Hrušínský - excelentní a paní Kronerová neskutečně syrová, dokonale odporná figura.

Kajínek (2010)

Po všech špatných kritikách, pro mě překvapivě slušná podívaná. Má to švih, vůbec nikde ani trocha nudy, nebudu řešit pravdy a nepravdy v tomto filmu. Charismatický Lavroněnko, výborní bráchové Dlouzí , roztomilý Noid Bárta a kdo mě fakt pobavil byla Alice Bendovka. každý český film má ještě půl hvězdičky navíc..

Tři dny Kondora (1975)

Díky druhému programu už druhé úterý bezva televize. Opět kouzelný mladý RR. I přes drobné nedostatky má film pořád svoje kouzlo, napětí a vůbec nezestárl. Nevadí ani technický pravěk, nevadí vlastně nic. Viděno asi po páté , ale opět bezva zážitek. Jo a nádherná scéna se zabijákem, který už nemá tu správnou zakázku .. brilantní Max von Sydow.

Počátek (2010)

Chlapský Leonardo se mě konečně začíná líbit i jako chlap. To že umí hrát dokázal už jako skorodítě. Po různých komentářích jsem čekala něco strašně složitého a nepochopitelného. Příjemné bylo, že se zvěsti nepotvrdily. Velice novátorský film, konečně zase něco jiného. Jen mě stále napadalo srovnávání s Matrixem. Super hudba. Nově jsem si všimla Toma Hardyho. Budu ho sledovat. Jo a Gordon-Levitt je neuvěřitelně podobný Heat L. I když nemá jeho klukovské charisma.

René (2008)

Aspon je vidět, jak to v těch hlavách recidivistů chodí. Nejde to změnit, nic jiného neumí a ani nechápou, at je jejich IQ jaké chce. Někde se stala chyba. Najivita s videokamerou mi nakonec přišla trochu prvoplánovaná. Ani největší optimista by nemyslel, že rené kameru vrátí.

Wallander (2008) (seriál)

Great, great ... nádherná kamera, skvělý Kenneth Branagh, po dlouhé době vyjímečné detektivky. Pomale tempo , které vůbec nevadí, depka s osamoceného života, všechno bezvadně čitelné. MŃam

Bostonský případ (1968)

Opravdu na svou dobu super nafilmováno. Neskutečné výkony a napětí v každé minutě. Schíza Curtise skoro hmatatelná. Henry Fonda neskutečné modré očko.... napínavé , s husinou na celém těle..