Operace Dunaj (2009)

Odpad, ale jednu hvězdu za zaměstnání českých herců, Nešlo to ani dokoukat. Strašná shitka.

Zrození Planety opic (2011)

Celý začatek se vlastně čeká na to, až se Caesar pochlapí a rozjede to. Všichni víme, co bude následovat. Přesto film nenudí a jede v super tempu. Když přijdou opice ke slovu a stanou se hlavními postavami , je to jízda, jak na tobogánu. Animace jejich tváří, výraz očí , pohyby - jsou dokonalé. Jako letní film a předchůdce klasiky je to bezva. Nic víc, nic míň. Taky jsem si říkala, že je chudák ten letec, co má tak problémové sousedy. Protože jsem na tom podobně , bylo mi ho asi nejvíc líto . :-) Nechápu Červeňáka, jak tento flm může přirovnávat k něčemu tak objevnému jako je Pán prstenů, Návrat ztracené archy nebo Jurský park. ??? Mě tedy na scénáři a příběhu nic nového nepřišlo. Všechno bylo předvídatelné a předem dané. Viděno podruhé- přidávám jednu hvězdičku.

Hačikó - příběh psa (2009)

Zrovna pršelo, tak jsem přemýšlela, jestli chci ladit s počasím a brečet nebo se rozveselit. Tak jsem si krásně pobrečela. příběh jsem znala, ale přesto mě film držel v napětí, vyždímal ze mě všechny dostupné emoce, krásná kamera, krásná rasa / jako štěně byl tedy Hach naprosto neodolatelnej / , Gere hraje přiměřeně úsporně a jeho 100% klaďáku lze snadno uvěřit, jen pak se zablýskne závist, že takový krasavec. může být tak dokonalý i ve vztahu k manželce a dětem a ještě ke psovi. Vše jasně nalinkované, film si nehraje na umění, nepředstírá nic, je to "jen" příběh psa. Má být dojemný, má nás rozplakat, máme pak milovat všechny psy a brát si je z útulků, máme jim dopřát svobodu rozhodování a důstojný život. Všechno tohle ve filmu bylo. proto plná palba.

Hanebný pancharti (2009)

Miluju Tarantinův styl, Kill Bill a Pulp F. jsou moje kultovky neustále dokola přehrávané, ale tohle bylo nějak jiné. Chvílema jsem se i nudila, Tarantinovské žvanění mě nebavilo, hudba mě nijak neoslovila, jen mě bavil Chris Waltz a i Bradík Pittík. Nevím, možná to bude chtít několik opáček a třeba taky v původním znění, i když dabing nebyl vůbec špatnej. Uvidíme, třeba po čase přehodnotím.

Magnolia (1999)

Divné věci se dějí pořád, divné náhody, divní lidé, neskutečně dobrý Cruise, který z mého pohledu poprvé předvedl herecký výkon a vystoupil ze stínu sladkého hezounka. Tíživý , deperesivní snímek, na konci padající, pleskající , krvácející, pod koly křupající žáby u mě vyvolaly žaludeční nevolnost a následnou nespavost. Napětí po celou vyjímečně dlouhou stopáž , žádná hluchá místa. Nej. výkony : Cruise, Moore, Hoffman. 9/10 uvidíme příště.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Neskutečně HUSTÝ. Celou dobu jsem v duchu plácala ručkama radostí, že vidím film natočený starou špičkovou francouzkou školou . Doufám, že to amíci zase nebudou předělávat. Cassel je hnusák slizkej nevzbuzující špetku sympatie. Ale přesto je dokonalý ve své bezohlednosti, krutosti a drzosti. Nemá kouska soucitu, ale ani strachu před budouctností. Cynismus z něj jen prýští každým pórem. Scény, kdy zabíjí pasáka, naprosto zbytečný a riskantní přepad věznice, dny na samotce , konec manželství, vyloupení banky - prostě lahůdka s Francie. Taky jsem si tady zase po dlouhé době uvědomila, co dokáže hudba udělat s filmem. Kamera hudba - nemá to chybu. Nechávám si rezervu , až po dalším podívání, bud nechám nebo přidám pátou.

Proroctví (2009)

Mám ráda katastrofické filmy, kdyby tam lacině nešoupli ty mimozemšťany, tak bych dala hodnocení mnohem vyšší. No a když nakonec děti vysadí na planetě se stromem jako Adama a Evu , tak bych zvracela. Ještě na tom stromě mělo být jablko, no děsný. Jinak solidní triky, vyjímečně mě nevadil Cage, který se ted na filmové sračky specializuje. Naší babičce se to velmi líbilo. Tak 50%.

Notting Hill (1999)

Anglicky úsporná romantika, která bere za srdce a kdy se plní pohádková přání. Je tady plno jemného humoru, všechno spíš evropské a britské , než uřvaně americké. Dokonce i Julia je příjemná , příliž se neklátí a neodklopuje si hlavu v obrovském úsměvu. Jen na tiskové konferenci a tam je to na místě. Hugh Grant jeden z mých 10 ti nej , je zde přesně takový , jakého ho miluju. To je plachý chlapík s přiblblým úsměvem, přesně typ na nekonečné trápení z nešťastné lásky. Scéna, kdy on prochází stejnou ulicí, tržnicí a jen se okolo něj mění roční období a on je stále v depce je dokonalá . Tohle je fakt na emoce nejvíc. Jeden z mých nej.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Předvídatelná komedie, která je ale tak kouzelně natočená, že všechno fuguje jak má. Specifiky menšin jsou většinou prvplánovaně použity, aby bylo vůbec o čem hrát, ale tady je to bezva. K dokonalosti italské obdobné komedie Pod vlivem úplňku tomu cosi chybí, ale i tak dost dobrý. Možná ta opera.

Na pokraji slávy (2000)

Úžasné , zábavné , vtipné retro. Vzpomínky na dobu, kdy jsem byla taky blázen do kapel podobného ražení, viděno podruhé už musím hodnotit a komentovat. Bez hluchých míst, super muzika, blablaba.5* Chci to ve své filmotéce, jdu to hledat ke stažení.