Černá labuť (2010)

Dost jsem se těšila a moje těšení nebylo tak úplně naplněné. Zase jeden film, kde halušky splývají se skutečností. Bylo jich už dost, Jeden z nich mi přijde hodně podobný, ale ted si nevzpomenu na název. Nádhera hudby, fakt povedený a gradovaný konec, super černá labuť, výkon Portman a hlavně Cassela - tyto výkony povyšuji o jednu *, jinak předvídatelné, ze začátku i zdlouhavé. Čajkovský dokonalý - nikdy nezklame - jako i Labutí jezero. Portman v té konkurenci si zlatýho paňáka zaslouží. I když jsem jí víc věřila tu křehkou bělobu než vamp . Taky je to asi o tom, že jsem se nedovedla se slabostí baletky, která byla jen plachá, křehká , pasivní , nějak ztotožnit.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad) odpad!

neskutečná nuda, už i Gábině dochází slova, nudnější porotu svět neviděl. Jeden díl pro zajímavost a dost.

127 hodin (2010)

film jsem viděla vlastně omylem. Napřed jsem si řekla, že mě téma , kterak se mladík snaží dostat z nesnází - jako celý film nezajímá. Pak jsem si půjčila DVD od kámošky a ono to tam bylo, no co , podívám se na začátek - i když podobnost s útěkem do divočiny se přímo nabízí. Ale musím napsat, že mě film zaujal, celý jsem ho zkoukla téměř bez dechu, i když střed filmu je vlastně celý o čekání, kdy to Aaron vlastně začne řešit. Krásná kamera, hudba. Pasaž s halucinací s velkou bouřkou je naprosto dokonalá, kdy jsem úplně cítila uhasenou žízeň a čerstvou vodu a osvěžení. Na to, že jsem znala konec, velmi dobré.

Život nikdy nekončí (2009)

Krásná a velmi přirozená Sophie Marceau s úžasným dabingem, ušmudlaný Christopher Lambert, pořád jsem čekala, že ho do konce filmu zkulturní a nestalo se tak - což bylo asi jediné překvapení filmu. Jinak scénář 0, drama 0, překvapení 0, celkem asi slabé 2*, ale protože mám ráda pohádky i když od začátku vím, že Honza dostane princeznu tak 3*.

Armageddon (1998)

Nadčasová, dojemná, "fany" akce se zelenýma očima Bruce Willice. První nápad - něco jako první vetřelec- s tělesem řítím se na zem. Strašně zábavné, dojemné a i po letech koukatelné. Vtip střídá akce a opačně.

Hříšný tanec (1987)

Kultovní slaďárna, která patří s několika dalšími / pretty woman atd. / do zlatého romantického fondu všech žen a dívek. pro všechny filmy, které mohu vidět pořád dokola, bez ohledu na jejich kvalitu , za plný počet.

Chaos (2005)

Nelogický průměrný předvídatelný akčňák. Se spoustou chyb a nesmyslné kombinatoriky. Za charisma Stathama 1* navíc .

Univerzální uklízečka (2005)

Velmi příjemná a zábavná černá komedie. Rowan Atkinson snadno překonal stín pana Fazole, po chvilce jsem přestala vnímat, že to je "ten" známý komik . Výborný výkon, měl by dostat takových příležitostí víc. Kristin Scott Thomas ale přehrála všechny a byla jednoznačně hvězdou tohoto dílka. Opět jsem si užila úžasnou anglickou komedii. trochu mi tam vadil přehrávající Patrick Swayze. Ale na to, že měl hrál amerického pitomce, to zas tak špatné nebylo.

Čas sluhů (1989)

Nejlepší film Ireny Pavláskové. Viděla jsem to znovu nedávno a včera jsem si řekla, že jsi dám jen ten začátek a zase jsem to dala celé. Strašná slabost postavit se zlu, nechat sebou manipulovat, neodporovat agresi, slušný člověk prohrává proti drzé, vulgární agresi . Ze života . Nadčasové. 5* za to, že to můžu vidět stále dokola, ale doma na DVD to teda nemám, asi bych se jí bála :D

Taková normální královská rodinka (2005)

Kdybych se nebála lynčování , dám skoro 4*, jako evropská komedie mě to fakt bavilo. Přirovnání k lady Di jsem si odpustila a jen jsem se nechala bavit . Ošklivé kačátko, které rozvrátí nějaký imaginární šlechtický rod, mě přišlo vtipné. Taky mě baví, když se z nuly stane hvězda. Slipy. Ikea, jogurty, tři varlata atd. jo CD - na svůj věk pořád krásná královna. Vzpomněla jsem si na ten film po dvou dnech = asi teda pro mě dobrý .