Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Šla jsem na 3D, to byla chyba. 90% filmu lze odkoukat bez 3D brýlí. Velké zklamání, odfláknuté a zbytečně avízované 3D. Jinak průměr, někdy i nuda - hlavně doporučuji nechodit na to s dětmi. Kolik jich odešlo na WC nebo si něco koupit, množství bylo snad trojnásobné proti počtu dětí v sále. Neustále couraly sem tam, nudily se. /já tam děti neměla/ . a rušily. Co mě bavilo : scéna s mořskými panami, lodě ve flaškách , scéna krádeže pohárů, blbí Španělé...

Hlídač č. 47 (2008)

Napulírovaná nuda, která si hraje na umění. O Rodenovi je zbytečné se rozepisovat, jednu hvězdičku má on, druhou kamera , třetí pan Dlouhý - i když jeho jednání tam nebylo nijak zdůvodněné. Jo a hudba se mi líbila taky, ale prvoplánované trvale jedno roční období, rozmluvy pro blbý, aby pochopili o co komu jde, no nic moc. Umění pro umění. Panu Renčovi to poslední dobou moc nejde.

Walk the Line (2005)

ted jsem ten film viděla po třetí a myslím, že to nebylo naposledy. Čím víc to vidím, tím víc mě uchvacuje výkon JOAQUINA PHOENIXE. nechápu, že nedostal Oscara, ale on byl rok předtím Oscar za Raye tak asi se nechtělia akademie opakovat. Ten hlas a to charisma, které teče z plátna proudem mě opět uchvátilo. Věřila jsem mu úplně všechno. Temný hlas , pohyby JRC, perfektní kamera , ještě si to dám asi s titulky i když dabing se hodně povedl a ani hlas dr. Hause tady nebyl rušivý , právě naopak. A že celkem vůbec nemusím Reese W. tak tady mi nevadila, její herectví bylo úsporné, nerušivé, nepřehrávala jako v blbých blondýnách. Miluju životopisné filmy a tenhle patří k nej...

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Bezvadná klasika a začátek glorifikace Tomáše Holého. Jedna z mála rolí, kde je František Němec za totálního klaďase a kde může ukázat svůj šarm, že mu ženské zobou z ruky. Škoda, že jen v této sérii.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Bože, nekonečných asi 120 minut jsem čekala na miláčka Javiera Bardema. Jen kvůli němu jsem se protrpěla do konce téhle šílené pí......ny. Tak strašná nuda nebyla k přečkání . Vysloveně ošklivá Julia neměla co hrát, vypadala staře, anorekticky a neuvěřitekně nudně. Ta jedna * jen za Bardema, ale i on tam byl trapka trapná..

Romeo a Julie (1968)

Tahle filmová verze je nejvíc. Zatím nepřekonaná klasika.

Sherlock (2010) (seriál)

Nadšení přetrvává i druhý den . Strašně zábavné, čt 1 zabodovala. Moc seriálů nesleduji, ale tady se nemůžu dočkat, možná půjdu dopředu a někde zalovím, originál s titulkama by asi taky nebyl od věci. I když Vojta Dyk byl taky výborný. Po dokoukání poslední série/S03/ nevím jak vydržím do další- tedy doufám, že nějaká bude. Já je mííííííluju. /I když , že je Mary agentka mě nenadchlo./

Bota jménem Melichar (1983)

Příjemná pohoda bez laciných Troškovských pitomostí. Ve mě evokuje moje dětství a mládí. Vždycky se na to ráda podívám znova. Boty Hromnice jsou klasika. Stejně jako přezouvající se mladá úča a ředitel zeměkoule-školník.

Tančím, abych žil (2006)

Scénář bez nového nápadu, kopie několika jiných filmů na dané téma, ale když on je ten Banderas tak krásnej :D

Králova řeč (2010)

Baví mě historické filmy, baví mě ve všech filmech Colin Firth , baví mě anglická královská etiketa. Určitě nadstandartní herecké výkony, i Helen B. Carter. Ale přesto všechno mě to chvílemi malinko nudilo. Všeobecně známá historie byla tažená výbornými herci. Dostal mě ten strach, který Colin F. zahrál úplně božsky. Úplně jsem tu hrůznou zodpovědnost cítila za něj. Mezi mojí topku to nepujde, ale bavila jsem dost dobře. Za znovushlédnutí povyšuji na 5*. Když na film myslím ještě celý další den, nic jiného si nezaslouží. A mimo obou hlavních mužů mě dostala Helena Bonham Carter.