Pusinky (2007)

Hlavní hrdinky se chtějí dostat do Holandska. Jsou to takové nány, které se nedostaly na vejšku a celý film jen chlastají, kouří a hulí. Budiž. Na cestu se s nimy ale vydává i 14tiletý bratr Vojta jedné z nich, aby ji hlídal :) Postava Vojty mi vůbec celkově uniká a zároven mi příjde absurdní. Ale budiž. Proč ale divák celkově pořád neví o co de? Tahle "road movie" po česku je prostě celou dobu neuvěřitelně zmatená, není žádný pevný bod, podle kterého by se měl divák orientovat. Lokace střídá lokaci - silnice, nádraží, koupaliště, hospoda, silnice, diskotéka a k tomu různá pole, město střídá vesnici, prostě celou dobu nechápete kde a proč naše dívky jsou. Pak k tomu přidáme pár spornějších scén pro silnější povahy - znásilnění, podřezání žil žiletkou,opíjející se 14letý kluk, močení v kuchyni,zhulený 14letý kluk, vyskočení z korby nákladáku za jízdy....a máte pusinky, které jsou celkově k popukání - kdo viděl ví proč

Odstřelovač (2007)

Jeden člověk versus systém...prostě jenom další film ala NEPŘÍTEL STÁTU. Přesto je to celkově docela solidní akční podívaná.

Herkules (1995) (seriál)

Béčko všech béček, ale koukali jsme na to všichni.

Herkules a ohnivý kruh (1994) (TV film)

Nepřekonatelný Kevin Sorbo jako Herkules a Anthony Quinn v roli Zeuse. To jsou asi dvě největší dvě lákadla tohodle filmu. Spousta z nás navíc Herkulese za mlada hltala v tv seiálu. Film akorát trochu kazí příliš "nerealistické" kulisy, slabší scénář a taky to, že se značná část filmu natáčela v ateliérech. Kvůli tomu se ale fandové na Herkula nekoukají takže 3*

Tajní agenti (2004)

Mám rád filmy z prostředí tajných služeb a ani tenhle není úplná výjjimka, ikdyž kvalit třeba AGENTA BEZ MINULOSTI nedosahuje. Výhodou těhle filmů z neamerické produkce je to, že jsou prostě nenápadné a málokdo je zná takže pak může být člověk jenom příjemě překvapen (jako já, když jsem si náhodou pučil tohle dvd) ... Dalo by se říct,že živto agentů je ukázán bez příkras,navíc je tam i ta trocha solidní akce, vynikající napětí a i děj je stravitelný narozdíl od slátanit typu MR AND MRS SMITH. Co mě ještě potěšilo byl dobře zvládnutý konec takže díky tomu asi dávám 4*.

Casablanca (1942)

Legendarní dílko, ikdyž mě nějak moc nezaujaly scény Bogart - Bergmanova, spis by se dalo říct, že všechno okolo je o dost zajímavější. Už ůvodní scéna, kde marocká policie hledá záškodníky je i dnes dostatečně akční. Film má celkově pěknou atmosféru, k tomu navíc přispívají i docela pěkné písničky z baru :) Každopádně to všechno stojí za víc než jedno skouknutí, což je podle mě určitě důležitý. Bogart hraje zas takovou svou klasickou postavu. Zajímá ho jen vlastní bar a vlastní prospěch, neudělá nic co by ho mohlo poškodit... ale ten kdo viděl i konec tak mi dá za pravdu, že jeho charakter se vyvíjí... A zajímavá scéna? Určitě zatýkání v baru, nebo jak v baru přezpívávají němce, to fakt stojí za to... a jak už sem napsal, dobrá je taky scéna ze začátku filmu "Sir may we see your papers ? "

Legionář (1998)

Dalo by se říct, že tenhle film je takovej průměr. Scénař ani výkony herců opravdu za moc nestály, ikdyž se Van Damm snažil. Co ale na druhou stranu zaujme tak to jsou chytlavé bojové scény v poušti...a místy je to i celkem napínavé - třeba jak jde hrska legionářů na průzkum a dojde ke kontaktu :) A ani výcvik legionářů nebyla špatná podívaná takže nakonec takové ušmudlané 3*

Láska musí počkat (2004) (TV film)

Nuda, nuda! Nevýrazný byl nejen hlavní hrdina (Thomas) ale i ostatní herci hráli na standartní úrovni německých béčkových seriálů... Celkově po všech stránkách slabý tv film, podtrhnutý ještě "vynikajícím" dabingem. Thomas se na to, že prožívá znovu předchozí den adaptuje taky překvapivě rychle... Nevydím fakt dúvod, proč by se na tuhle komedii měl někdo dívat, radši si běžte koupit dvd 30 případů majora zemana a budete se fakt bavit

Určitě, možná (2008)

Pěkný film, skoro na 5*. Hlavní hrdina (Will Hayes) líčí své dceři svoje začátky kdy do New Yorku přijíždí jako vidlák ze země sýru - Wisconsinu :D A to začátky jak v kariéře tak líčí hlavně své bývalé přítelkyně (Isla Fisher je z nich definitivně nejsympatyčtější). Tahle první část filmu je zajímavá a má spád, ale ani pak to není rozhodně nuda. Divák totiž do poslední chvíle neví, která "ex" je ta pravá, přičemž se to na konci ještě trochu zamotá:) a ten konec už byl takový...noněkoho asi potěší že to byl happy end ale já osobně bych si to představoval trochu jinak nebo bych ten konec utnul už dřív. Ale každopádně určitě to stojí za shlédnutí. Navíc postavy se v průběhu filmu vyvíjejí, a to nejen tím že v průběhu let někteří přestávají kouřit...jednou nahoře, jednou dole, shledání, hádky, rozchody, přátelství - o tomhle všem je Určitě,možná. Zajímavost - Pozorně se koukejte na scénu, když Will přilétá v první polovině 90. let do New Yorku. Někdo si musel pohrát s panoramatem manhattanu. Dobře toho si asi všim každej :-) ikdyž dobře že tam ta scéna je