Žijí v noci (1948)

Začátek byl vynikající. Skvělá zápletka dávala naději na vynikající drama, ale bohužel je většina filmu už jen rozvleklá romance o mladém páru na útěku. Akce skoro nulová, atmosféra se postupně taky vytrácela. Prostě celkem nuda a konec byl lehce předvídatelnej. Herci nebyli špatní, ale přesto je to škoda, že režisér takhle promrhal potenciál...

20,000 Years in Sing Sing (1932)

Tenhle film by se dal zčásti považovat za gangsterský.Nechybí akce, napětí a ani vynikající konec. V hlavní roli je skvělí S. Tracy a tohle byla jedna z jeho prvních hlavních rolí. Film netrpí nešvary, které měli podobné filmy té doby, tj moralizování, nerealističnost, řemeslné odfláknutí... Nelze jinak, než doporučit. Vynikající film z vězeňského prostředí.

Three on a Match (1932)

Zatímco první polovina je lehce utahaná, ve druhé půlce se to celé pořádně rozjede. Tak dobrá atmosféra a akce se nevidí ani u filmů o 20 let mladších. Ve své době to byl vtomhle určitě vrchol. Navíc ve filmu exceluje Bogart v roli tvrdého gangstera Harva. Největší škoda ale je, že konec byl utnutej naprosto brutálně. Doslova v nejlepším naskočí the end, prostě obrovská škoda. Jinak po všech stránkách super.

Noc v opeře (1935)

Když přeskočíte ty muzikálový čísla tak je to skvělá komedie. Pokaždé, když se v záběru objeví Groucho Marx, se mi chtělo brečet smíchy. Těch hlášek je tam naprosto neskutečný množství. Určitě se na to časem zase kouknu.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Těžko hodnotit tenhle film a ještě těžší je ho někam zařadit. Jednoznačnými klady je originální námět, scénář a herecké obsazení. Knihu jsem nečetl, takže mi zbývá jen konstatovat, že scénář je opravdu povedený. Spousta životních pravd a mouder. Naštěstí to ale nejsou stokrát konstatovaná klišé. Další plus je ohromná spousta vedlejších postav, které se za celou dobu vystřídaly na plátně. Přičemž jde vždycky o dokonale propracované charaktery. Co se týče hudby tak občas se tam objevila nějaká dobová pecka, což je jednoznačně dobře. A teď zápory. Na prvním místě mě napadá stopáž, protože jsem vůbec neměl páru jak bude film dlouhý. Až v kině mi došlo, že to bude asi něco téměř ke třem hodinám. Místy mě to pak trochu nudilo, prostě to chce zvyknout si na to pomalejší tempo. To je ale spíš subjektivní. Jinak mě nenapadá co bych vytknul. Za tímhle filmem je bezesporu vidět poctivý kus práce a tak dávám lepší 4*. Uvidím jak se na ten film budeme dívat za pár let...

Ring volný (2004)

Rozhodně to nebyl špatný film. Meg Ryanová si zahrála pro ni netypickou roli v dalším z filmů, které už se řadí jen mezi průměr (někdy i níž). Po pravdě řečeno, ty nejlepší role má totiž už za sebou, ale přesto podala ve volném ringu solidní výkon v rámci možností. Celkově nelze tenhle film zařadit nikam jinam než do průměru. Příběh o obyčejném člověku z ulice, který se vyšvihne mezi boxerskou elitu tady byl už několikrát. (Rocky, Kid Galahad, Milion dolar baby...). Takže punc originality to rozhodně nemá. Navíc by podle mě prospělo menší zkrácení. Navíc zas bylo celkem jasný jak to dopadne. Prostě průměrný film na oddechové odpoledne, nic víc, nic míň.

Past (2003) (TV film)

V porovnání s některými dnešními masovými seriály je tohle tak o 2 třídy výš. Poměrně zajímavá podívaná, navíc poslední akční scéna je pěkná třešnička na dortu.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První řada - geniální, na druhý řadě se mi zas líbilo to cestování po USA. 3. řada už zas o něčem jinym ale pořád koukatelny.

Leopardí žena (1938)

Poté co jsem viděl obsazení, byl jsem si téměř jistý, že půjde o zábavu. Přistupoval jsem tedy k Leopardí ženě jako k jedné z vrcholných komedií své doby. Tohle očekávání se mi ale nesplnilo. Hereckému obsazení asi není co vytknout. Cary Grant a K. Hepburn patřily už tehdy k velkým hvězdám Hollywoodu a režisérem byl slavný H. Hawks. Vyloženě zábavná byla ale asi jenom scéna na policejní stanici, která byla ke konci filmu. Jinak mi z celé téhle "crazy" komedie neutkvěla v hlavně ani jedna hláška, natož vtip. Celý film má jakési tempo, kdy staví hlavní postavy do bláznivých situací, ale většinou mi to moc vtipné nepřišlo. Ne že bych se teda vyloženě nudil, ale čekal jsem prostě víc. Děj byl naprosto ulítlej a hledat v tom nějaký smysl... Prostě lepší 3*. Je spousta lepších komedií z té doby. Např. Vždyt jsme jen jednou na světě, Ninočka, nebo třeba i některé komedie Astair - Rogers.

Přepadení (1939)

Zřejmě asi nejznámější western 30. let. Navíc jedna z prvních velkých rolí Johna Wayna. Film se mi líbil hlavně díky propracovanému budování atmosféry. Od klidného začátku, přes vypálené ranče až k přepadení. Sice mě překvapilo, že film pokračoval ještě po velkém finále, ale nakonec se to dalo vydržet. Konec je celkem předvídatelný, což je asi jeden z mála mínusů. Dokonce i hudba byla přesně podle kroků J. Wayna, což je určitě plus, zvlášt na svou dobu to bylo novátorské. Všechny postavy jsou nějak vykreslené (alkoholik - lékař, kriminálník, bankéř, počestná matka, sýčkař-řidič, srab-obchodník s whisky...), ale důležité je, že se postavy různě vyvíjejí a nejsou to jenom neměnné charaktery. Navíc nádherné scenérie pouští a skal mají taky něco do sebe. Celkově nelze než doporučit.